ŠTÍTEK: zrcadlo

 Kristýna Leichtová a Václav Masaryk.
/ROZHOVOR/ Kristýna Leichtová (35) si před nedávnem přiznala, že tělo se samo udržovat nezvládne, proto mu začala tak trochu pomáhat. Kromě domácí péče se svěřila do rukou vlasových mágů a odborníků s předsevzetím, že si návštěvu u kadeřníka bude dopřávat pravidelně. „Teď v poslední době je to čas, který mohu strávit bez dětí a je jen můj,“ prozradila k volným chvílím, jež jsou pro ni spíš luxusem.
7 fotografií

Herečka Kristýna Leichtová se umí před zrcadlem pochválit

Ženy
Fotbalisté Chrastavy - ilustrační foto.
Spartak Chrastava stojí na prahu nové éry. S trochou nadsázky lze podle slov nového trenéra Marka Tvrzníka říci, že je v roce nula. Po revoluční, zejména generační, obměně kádru se šéfové klubu po domluvě se stávajícími fotbalisty rozhodli, že dobrovolně opustí nejvyšší krajskou soutěž, tedy přebor, a přihlásili se o úroveň níže, tedy I. A třídy Libereckého kraje. 

Vyložíme karty na stůl a koukneme se do zrcadla, říká nový kouč Chrastavy

Kraje
Po téměř pěti měsících mohou lidé opět zavítat do galerií a muzeí. V úterý 11. května své brány otevřelo i Podřipské muzeum a také Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem.
/FOTO, VIDEO/ Po téměř pěti měsících mohou lidé opět zavítat do galerií a muzeí. V úterý své brány otevřelo i Podřipské muzeum a také Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem. K vidění je v obou institucích v rámci probíhajících výstav mnoho zajímavých exponátů, které ještě návštěvníci neměli možnost „naživo“ vidět nebo jen velmi krátce.
26 fotografií

Muzeum zve na středověké mince, galerie na „chvějící se“ zrcadlo

Litoměřicko
Výroba stylového zrcadlového rámu
Jarní průklest dřevin v zahradě již máte nejspíš za sebou, ale vytěžené odřezky větví se vám možná ještě povalují v zahradě. Pokud milujete vůni čerstvě nařezaného dřeva, jeho barvu, strukturu a teplo, nemusí ořezané větve nutně skončit ve štepovačce. Můžeme si z nich vyrobit originální dekoraci na chatu či chalupu. Návod na to, jak vyrobit stylový zrcadlový rám nám v oblíbeném pořadu RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ poskytnul kutil Pavel Zeman a Vilém Hampl.
11 fotografií

Jak vyrobit zrcadlový rám z větviček

Hobby
Štěpánka Saadouni.
V době koronaviru stoupá počet domácího násilí, říká statistika. Podle manažerů Bílého kruhu bezpečí jsou podmínky nouzového stavu pro násilné chování v rodinách živnou půdou. Je to sice smutné, ale každá mince má dvě strany. Bohužel zákeřný koronavirus prověřuje nejen naši fyzickou kondici a imunitu, ale svým způsobem i nás samotné a nastavuje nám nemilosrdné zrcadlo.

Komentář: Koronavirus nám nastavuje nemilosrdné zrcadlo

Názory z regionu
Zrcadlové bludiště na Větruši.
Od začátku července má Muzeum města Ústí nad Labem ve správě zrcadlové a přírodní bludiště na Větruši. Tak trochu jako v Praze na Petříně se můžete cítit v zrcadlovém bludišti, kde Vám celkem 26 zrcadel nabídne neotřelé pohledy na vlastní tělo – chvilku se budete cítit jako trpaslík, chvilku jako silák, zkusíte, jak by se vám líbilo mít více hlav či nohou.

Atrakce na Větruši: 26 zrcadel vám nabídne neotřelé pohledy na vlastní tělo

Čtenář reportér
Ze setkání stoletého astronoma Luboše Pereka a předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové na observatoři v Ondřejově.
/FOTOGALERIE/ Velmi zasvěceného průvodce našla v pátek předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, když v rámci představení modernizace takzvaného Perkova dalekohledu navštívila observatoř v Ondřejově na Praze-východ. Výklad k fungování dalekohledu i jeho údržbě – alespoň tedy v šedesátých letech, kdy byl dalekohled nový a on sám působil v aktivní službě – jí poskytl stoletý astronom Luboš Perek.
10 fotografií

Perkův dalekohled se dočkal modernizace. Nyní dohlédne ještě dál

Věda a technika
Ze setkání stoletého astronoma Luboše Pereka a předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové na observatoři v Ondřejově.
/FOTOGALERIE/ Velmi zasvěceného průvodce našla v pátek 28. června předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, když v rámci představení modernizace takzvaného Perkova dalekohledu navštívila observatoř v Ondřejově na Praze-východ. Výklad k fungování dalekohledu i jeho údržbě - alespoň tedy v šedesátých letech, kdy byl dalekohled nový a on sám působil v aktivní službě - jí poskytl stoletý astronom Luboš Perek.
10 fotografií

Zlepšení 'svého' dalekohledu obhlédl i stoletý astronom

Z okolí
Ilustrační foto
Letos v lednu uplynulo sto let od narození básníka, překladatele, esejisty, filosofa a literárního vědce Ivana Slavíka, který v letech 1948- 52 učil na Gymnáziu J.Š.Baara v Domažlicích.

Dobrodružství ducha

Čtenář reportér
Patnáctý ročník Memoriálu Dana Němce vyhráli fotbalisté Černé Hory.
Blansko – Patnáctý ročník vzpomínkového turnaje na fotbalistu Dana Němce byl opravdu symbolický. Vyhrál totiž jeho bratr Libor Němec s týmem Černé Hory. Ve finálovém zápase dvě branky dal a na třetí přihrál. „Složili jsme dobrý tým, ale že vyhrajeme, to jsme nečekali," podotkl Němec.
13 fotografií

Němec rozhodl finále bratrova memoriálu

Fotbal
Do Kostelce se sjeli keramici
Kostelec nad Černými Lesy - Poslední květnovou sobotu je Kostelec nad Černými lesy již téměř čtvrt století cílem tvůrců keramiky i zájemců o její nákup. Keramický den probíhá právě v Kostelci jako následek dlouholeté tradice hrnčířského řemesla, jeho rychlý rozvoj podpořila bohatá naleziště hrnčířských hlín v širokém okolí.
17 fotografií

Do Kostelce se sjeli keramici

Kolínsko