Americké vozítko Curiosity našlo po sedmi týdnech na povrchu Marsu oblázky. Vědci je považují za důkaz, že na této planetě kdysi mohla být tekoucí voda a tedy podmínky vhodné pro vznik života.
SPECIÁL: Mise Curiosity na MarsuAstronomové sestavili z fotografií, které za posledních deset let pořídil Hubbleův vesmírný dalekohled, vylepšený náhled do vůbec nejvzdálenějších částí vesmíru.
ČlánkyHubbleův teleskop už pořídil neskutečné množství nádherných fotografií, které ukazují vesmír v celé jeho kráse. Pokusili jsme se vybrat ty nejzajímavější.
ČlánkyMezinárodní tým vědců z pražské Karlovy univerzity, z Bonnské univerzity a z Queenslandské univerzity v Brisbane na základě pozorování a desítek numerických modelů prokázal, že jádro Velké mlhoviny v souhvězdí Orion může skrývat černou díru asi 200krát hmotnější než Slunce.
ČlánkyVědci z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) vkládají do mise vozidla Curiosity na Marsu velké naděje, ale nechtěli by jednu věc - aby narazilo na povrchu rudé planety na vodu.
SPECIÁL: Mise Curiosity na MarsuPodívejte se, jak vypadá trasa, po níž se vydala pojízdná laboratoř Curiosity. Fotografie jsou tak detailní, jako byste se na ni dívali z balkonu!