Rychlí a robustní tuňáci obecní, jejichž maso je oblíbenou surovinou při přípravě suši, se stávají obětí nadměrného rybolovu. Zde vám nabízíme úryvek z reportáže Kennetha Browera s fotografiemi Briana Skerryho, která vyšla v březnovém čísle našeho časopisu.
ČlánkyZatloukat, zatloukat, a když je nejhůř – zase zatloukat. Zlaté pravidlo kriminálníků objevila příroda už v šerých dobách pravěku. Nejrůznější tvorové se snaží „zatlouct“ sami sebe. Jen tak se vyhnou čelistem, drápům nebo jedu dravců.
SPECIÁL: Strategie přežitíJak byly pro naše pravěké předky důležité nástroje? Co pro ně znamenaly? A když předměty dosloužily, pokoušili se je ještě nějak zachránit, nebo je využít jinak? Anebo je prostě odhodili a šli hledat další?
ČlánkyKdyž se řekne pytlák, většině Čechů se vybaví vesnický strejda, který se za ranní mlhy plíží s malorážkou smrčím. Aby nelegálně ulovil jednu starou srnu.
ČlánkyNosorožci se páří skoro hodinu. Pro mnoho národů se tak stali sexuálním vzorem. Podle domorodé medicíny může za jejich neuvěřitelné schopnosti jejich roh. A proto se stal, zejména v Číně, nejvyhledávanějším afrodisiakem a současně prostředkem pro léčení impotence.
13 fotografií
ČlánkyTygr je lovec. Dokáže vystopovat a zabít téměř jakékoliv zvíře na Zemi. Až na slona před ním není v bezpečí nikdo. Podívejte se na ukázky těchto nádherných šelem, když loví.
ČlánkyLidé jsou tvorové velmi společenští. A to natolik, že podobné formy společenskosti nenajdeme u žádné jiné skupiny živočichů, kromě primátů. Samotný původ lidského sociálního chování však zůstává dosud zastřený tajemstvím. Ale postupně odkrývaným.
ČlánkyNa první pohled jsou neuvěřitelně roztomilá. Ale tyto fotografie by nevznikly, kdyby někdo nenarozená mláďata nezabil. Tedy ne někdo, ale pytláci.