VIDEO: Padlý strom slouží jako most pro nutrie, lišky i divoké kočky

Koho zachytila skrytá kamera u francouzského jezera v regionu Champagne, která během roku 2018 sledovala ve dne v noci spadlý strom přes vodu?

Každá kontrola záběrů se proměnila v napínavé představení.
Každá kontrola záběrů se proměnila v napínavé představení.
Zdroj: YouTube

Milovník přírody Jean Chevallier (57) je už od dětství vášnivým pozorovatelem volně žijících živočichů. Protože chtěl zjistit, jaká zvířata žijí poblíž jeho domova – u jezera Lake du Der ve Francii v oblasti Champagne, nastražil past.
 
„Na rozdíl od té, která škodí, moje videopast je opravdu užitečná, protože se díky ní můžeme dozvědět o zvířatech spoustu zajímavých informací, aniž bychom je museli chytat,“ říká Chevallier.

Nadšený přírodovědec si pro své pozorování vybral padlý strom: „Přírodní most je obvykle dobrou lokalitou nejen díky hezkému prostředí, ale i skvělým možnostem k zavěšení a skrytí kamery.“
 
V průběhu roku 2018 zachytila kamera opravdu zajímavé záběry. Ukázalo se, že strom zvířata hojně využívají pro přechod přes vodu.

Zdroj: YouTube
 
Mnoho z nich si nechtělo namočit tlapky, a tak video ukazuje řadu druhů od drobných polních myšek, hrabošů, až po kachny, divoké kočky, lišky, veverky, nutrie, mývala, volavky, lasička, hada či jezevec.   
 
„Každá kontrola kamery se proměnila v napínavé představení, kdy jsem předem netušil, kdo se v záběru objeví,“ dodává Chevallier a lidé jeho záběry s nadšením sdílejí.

Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube