více >>

VIDEO: V Národním parku v Botswaně se narodilo slůně přímo před zraky turistů

Národní park Chobe je jednou z nejnavštěvovanějších rezervací v Botswaně, a tak mají zvířata o pozornost postaráno. Nedávno se jedna skupina stala součástí příchodu na svět malého slona. Stádo jí dalo jasně najevo, co si o přítomnosti nezvaných diváků myslí.

Sloni jsou největší chloubou Národního parku Chobe.

V Národním parku Chobe na severu Botswany potkáte spoustu druhů zvířat. Jde o vynikající místo pro pozorování ptáků, kterých tu žije zhruba 440 druhů. Nechybí ani velká stáda buvolů kaferských nebo psi hyenovití. Zároveň se jedná o zajímavé území, protože se zde setkávají naprosto odlišné biotopy polopouště Kalahari s bažinami.
Mezi suchozemskými savci jsou sloni rekordmany v délce březosti - než se mládě narodí, uplyne 22 měsíců.K největší atrakci třetího největšího parku Botswany však patří obrovská stáda slonů. Žije jich zde více než 60 000, což je největší koncentrace slonů na světě. Tvoří obrovské skupiny, a zatímco období sucha tráví z pravidla v okolí řek Chobe a Linyanti, na období dešťů se stěhují do jihovýchodní oblasti parku.

Návštěvníci parku byli nedávno svědky narození slůněte a vše zachytili díky kameře. Jak si lze ve videu všimnout, pro milovníky divočiny to byla velmi emotivní situace. Byli u toho, když se mládě jen pár chvil po narození snažilo za pomoci matky zvednout na všechny čtyři. A také viděli, jak je oba obklopil zbytek stáda, který dal turistům jasně najevo svoji sílu a odhodlání ochránit nového člena.

Mohlo by vás zajímat: