Rok novinek aneb Nikon v novém kabátě

Osvědčený japonský výrobce sportovní a lovecké optiky představil v posledních měsících v krátkém sledu hned několik nových modelových řad se zlatavým nápisem Nikon. Většina z nově představených dalekohledů nemůže chybět ani v nabídce společnosti Svět dalekohledů, která v nových prostorech v centru Českých Budějovic otevřela jednu z největších specializovaných prodejen v Čechách.

Aculon T01

Dalekohledy nejen prodáváme, ale především velmi rádi používáme, porovnáváme a testujeme. Produkty Nikon patří delší dobu mezi hlavní pilíře naší nabídky a je nám tak velkou ctí, že můžeme krátce představit novinky této firmy a rovněž nabídnout pohled, který čerpá z našich praktických zkušeností nabytých osobním testováním.

Aculon A211OBLÍBENÁ KLASIKA

Jedna z nejprodávanějších modelových řad, Action VII, se po letech převlékla do nového hávu a nyní se představuje pod názvem ACULON A211. „Kvalitní obraz za dobrou cenu" – to je patrně nejvýstižnější popis pro modely s označením ACULON A211. V rozsáhlé řadě si vybere doslova každý, vyrábí se totiž hned v devíti různých parametrech – 7×35, 8×42 a 10×42 (pro turistiku a běžné procházky přírodou), následně 7×50 a 10×50 (pro lovecké účely), dále 12×50 a 16×50 (pro ornitology, vyznavače velkého přiblížení). Nechybí ani dva modely vybavené zoomem: 8–18×42 a 10–22×50. Dalekohledy se prodávají v cenách od 2 490 Kč do 4 490 Kč.

NĚCO MALÉHO DO KAPSY

Mezi kapesními dalekohledy přináší Nikon dvě nové modelové řady. Doslova „za hubičku" nabízí modely ACULON T01, jejichž cena se pohybuje od 1 490 Kč do 1 790 Kč. Tento malý pomocník do kapsy je nabízen v provedení 8×21 a 10×21 a lze si vybrat z pestré palety pěti barev – černá, oranžová, červená, modrá a bílá. Při prvním pohledu do těchto „optických prcků" jsme příjemně překvapeni, že i takto levné dalekohledy poskytují poměrně slušný obraz – což se rozhodně nedá říct o všech přístrojích v této cenové kategorii. Dalekohled tak může posloužit nejen při turistice či koncertech, ale svou úlohu splní i při denním toulání lesem.

Aculon W10Další novinkou jsou kapesní voděodolné dalekohledy ACULON W10 s pogumovaným povrchem. Stejně jako u řady Aculon T01 se jedná o dalekohledy v provedení 8×21 a 10×21. Nabízejí se v několika barevných variantách – žluté, bílé, růžové, černé a camouflage. Oproti předchozí modelové řadě mají tu výhodu, že jsou vodotěsné, takže je využijí i ti, kteří holdují aktivnímu životnímu stylu zahrnujícímu trekking, táboření a události pod širým nebem včetně koncertů na stadionu a venkovních sportů. Dalekohledy seženete za 1 990 Kč a 2 390 Kč..

Nabídka firmy Nikon je pochopitelně mnohem širší, než může tento článek obsáhnout, další informace proto najdete na našich stránkách www.svetdalekohledu.cz anebo na stránkách výrobce www.nikon.cz

Související články

Jsme na Facebooku

Speciály

Přihlášení k odběru newsletteru

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a neuniknou vám žádné novinky z webu i časopisu National Geographic.