Exotické obálky National Geographic. Líbí?

Exotické obálky National Geographic. Líbí?

Když dva dělají totéž, není to totéž, říká se. A co teprve, když na to nejsou dva, ale rovnou 34. Přesně tolik mutací jednoho čísla National Geographic vychází každý měsíc na celém světě a vy si je teď můžete prohlédnout. Anebo srovnávat....

Němci dali oči a Rusové delfína

Pokud jste si mysleli, že časopis National Geographic je v každé zemi stejný, jako když si z oka vypadne, šeredně byste se mýlili. Samozřejmostí je maximální kvalita časopisu, to bezpochyby. Taktéž většina článků se shoduje. Ale překvapilo by vás, kdybyste si vedle sebe položili všechny ty desítky různojazyčných mutací, které po světě kolují. Každá země (respektive každý šéfredaktor neanglické edice) má právo zařazovat a doplňovat reportáže i kratší příspěvky podle svého uvážení a znalosti svých čtenářů. Totéž se týká také obálky, jak můžete vidět na srovnání všech prosincových titulních stran všech edicí (1 americká a 33 národních), které momentálně ve světě vycházejí.

Co země, to originál.

 

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sdílejte článek

Autor

Tomáš Tureček

Autor: Tomáš Tureček

Tomáš Tureček, šéfredaktor české edice National Geographic Před deseti lety začal dávat dohromady tým pro přípravu české verze National Geographic a o rok později, v září 2002, stál u jejího úspěšného spuštění – už coby šéfredaktor National Geographic Česko.

Nejnovější komentáře

comments powered by Disqus

PRÁVĚ SE STALO »

Večer v TV

Nejčtenější z rubriky cestování

Další produkty Astrosat Media