Top galerie

Během války nebylo ušetřeno žádné město. Bombardovány byly všechny strany a prohrávající Německo to na civilistech odneslo opravdu hodně. Na fotce z května 1945, kdy válka skončila, Berlín po mohutném bombardování.

Hodný strýček Adolf a malá roztomilá Helga Goebbelsová. Ano, tak by se možná mohl jmenovat tento snímek. Ačkoli Adolf Hitler byl pomatenec, který se dostal k moci a provedl strašlivé věci, prameny říkají, že děti a zvířata měl rád.

Herečka a zpěvačka Marlene Dietrichová v roce 1945, kdy polibkem vítala vojáky, kteří se vraceli po válce zpět do Ameriky, kam Marlene emigrovala a v roce 1939 získala i občanství.

Nejúspěšnější ostřelovačky sovětské armády

Když v roce 1914 začala první světová válka, tehdy pětadvacetiletý Adolf Hitler válku vítal. Chtěl být vojákem, ale nedotáhl to výš než na desátníka, který jen doručoval rozkazy.

V roce 1936 již byla moc Adolfa Hitlera velká a stále sílila. Tento muž, jehož manželka byla Židovka a byla proto podle nacistů méněcenná, se rozhodl k tichému odporu tím, že pravici prostě nezvedl.

Autentická fotka, na které je zachycen mrtvý mladý voják na konci druhé světové války. Pád nacistické nadvlády nezažil, padl přímo u Braniborské brány.

Pyramida z helem německých vojáků. Američani ji udělali uprostřed ulice v New Yorku, aby tak oslavili své vítězství nad německou nadvládou.

Po konci války zůstalo mnoho měst rozbombardovaných. Jedno z nich byly i Drážďany, které utrpěly mnohačetné ztráty nejen na životech, ale také jako město. Zničen byl nespočet budov.

Sovětský tank, který přejíždí přes své vlastní vojáky Rudé armády. Rok 1943, válka v plném proudu a boje na všech frontách.

Židovská žena, která si halí tvář, aby nebyla poznat. Na lavičce je nápis "Pouze pro Židy". V roce 1938, z kterého je fotka, byli Židé striktně separováni od nežidovského obyvatelstva.

Zvětšit