Top galerie

Španělská věznice Aranjuez umožňuje, aby odsouzení mohli zůstat se svým partnerem a dětmi. Postavičky z Disney pohádek, školka a hřiště mají dětem zabránit uvědomit si, že jeden z jejich rodičů si odpykává trest za mřížemi.
Ve věznicích po celém světě je právě více než 10,35 milionu lidí. Ve srovnání s rokem 2000 vzrostl počet odsouzených žen o 50 %. U mužů jde o nárůst o 18 %. Velmi odlišný je však přístup věznic k lidem, kteří porušili zákon.
8 fotografií

Jak vypadá život za mřížemi?

Vánoční atmosféra v pařížské Galerii Lafayette.
Stovkami světel osvícený i zcela netradičně zdobený - vánoční stromky z různých koutů světa poukazují na odlišné pojetí nejkrásnějších svátků v roce.
17 fotografií

Vánoční putování

Italské město na severu Itálie zasáhly nejhorší záplavy za posledních padesát let. Výška vody místy vystoupala až na 187 centimetrů. Starosta Luigi Brugnaro má o viníkovi jasno - podle něj jde o důsledek klimatických změn.    
5 fotografií

Benátky: Město na vodě je pod vodou

Řev tygra indického je možné slyšet až na vzdálenost 3 kilometrů. Bílé zbarvení je recesivní mutace, která byla v přírodě zdokumentována jen u indických tygrů.
Mezinárodní den zvířat se slaví 4. října na počest jejich ochránce Svatého Františka z Assisi od roku 1931. O živočišné říši, která nás obklopuje, přitom víme tak málo.
6 fotografií

Žijeme tu s vámi

V jižních provinciích Saudské Arábie Jizan a Asír, podél hranic s Jemenem, žije kmen mužů, kteří se zdobí květinami. Po staletí tito potomci dávných kmenů Tihama a Asir na hlavě nosí barevné girlandy.
V Saudské Arábii se nachází kmen, kde mužům dávají morální sílu květinové věnce. Svoje soukromí si však přísně střeží.
5 fotografií

Květinoví muži

Místo je fascinující směsí mayských a koloniálních památek.
Dáváte v barvách přednost pestrosti, nebo raději zůstáváte věrní jednomu odstínu? Pokud to druhé, navštivte některé z měst, které se rozhodlo všechno vsadit na jednu kartu.
11 fotografií

5 měst v jedné barvě

Australské Sydney přivítalo rok 2019 mohutným ohňostrojem z 8,5 tun pyrotechniky.
Bujaré oslavy, ohňostroje za miliony, tiché modlitby i vzdávání hold uctívaným bohům. Oslavy nového roku přivítaly stamiliony lidí na celém světě, a každý po svém.
8 fotografií

Svět přivítal rok 2019

Když pastýři ženou svá stáda před zimou z kopců polských Karpat dolů do údolí, vozy obklopí tisíce zvířat a je jasné, kdo má přednost.
Jakmile se zvířata ocitnou na rušné silnici, nemají příliš šancí. V některých momentech ale ukážou svoji sílu a řidičům nezbývá nic jiného než zastavit a trpělivě čekat.
7 fotografií

Dopravní zácpa