Top galerie

Španělská věznice Aranjuez umožňuje, aby odsouzení mohli zůstat se svým partnerem a dětmi. Postavičky z Disney pohádek, školka a hřiště mají dětem zabránit uvědomit si, že jeden z jejich rodičů si odpykává trest za mřížemi.
Ve věznicích po celém světě je právě více než 10,35 milionu lidí. Ve srovnání s rokem 2000 vzrostl počet odsouzených žen o 50 %. U mužů jde o nárůst o 18 %. Velmi odlišný je však přístup věznic k lidem, kteří porušili zákon.
8 fotografií

Jak vypadá život za mřížemi?

Vánoční atmosféra v pařížské Galerii Lafayette.
Stovkami světel osvícený i zcela netradičně zdobený - vánoční stromky z různých koutů světa poukazují na odlišné pojetí nejkrásnějších svátků v roce.
17 fotografií

Vánoční putování

Italské město na severu Itálie zasáhly nejhorší záplavy za posledních padesát let. Výška vody místy vystoupala až na 187 centimetrů. Starosta Luigi Brugnaro má o viníkovi jasno - podle něj jde o důsledek klimatických změn.    
5 fotografií

Benátky: Město na vodě je pod vodou

Řev tygra indického je možné slyšet až na vzdálenost 3 kilometrů. Bílé zbarvení je recesivní mutace, která byla v přírodě zdokumentována jen u indických tygrů.
Mezinárodní den zvířat se slaví 4. října na počest jejich ochránce Svatého Františka z Assisi od roku 1931. O živočišné říši, která nás obklopuje, přitom víme tak málo.
6 fotografií

Žijeme tu s vámi

V jižních provinciích Saudské Arábie Jizan a Asír, podél hranic s Jemenem, žije kmen mužů, kteří se zdobí květinami. Po staletí tito potomci dávných kmenů Tihama a Asir na hlavě nosí barevné girlandy.
V Saudské Arábii se nachází kmen, kde mužům dávají morální sílu květinové věnce. Svoje soukromí si však přísně střeží.
5 fotografií

Květinoví muži

Místo je fascinující směsí mayských a koloniálních památek.
Dáváte v barvách přednost pestrosti, nebo raději zůstáváte věrní jednomu odstínu? Pokud to druhé, navštivte některé z měst, které se rozhodlo všechno vsadit na jednu kartu.
11 fotografií

5 měst v jedné barvě

Australské Sydney přivítalo rok 2019 mohutným ohňostrojem z 8,5 tun pyrotechniky.
Bujaré oslavy, ohňostroje za miliony, tiché modlitby i vzdávání hold uctívaným bohům. Oslavy nového roku přivítaly stamiliony lidí na celém světě, a každý po svém.
8 fotografií

Svět přivítal rok 2019

Když pastýři ženou svá stáda před zimou z kopců polských Karpat dolů do údolí, vozy obklopí tisíce zvířat a je jasné, kdo má přednost.
Jakmile se zvířata ocitnou na rušné silnici, nemají příliš šancí. V některých momentech ale ukážou svoji sílu a řidičům nezbývá nic jiného než zastavit a trpělivě čekat.
7 fotografií

Dopravní zácpa

Jestřáb Cooperův - jeho zrak se umí přizpůsobit, takže se při lovu dokáže i ve vysoké rychlosti bezpečně vyhýbat větvím nebo jiným překážkám.
Přestože dokážeme rozeznat mnoho odstínů barev, jakmile přijde tma nebo se máme orientovat ve vysoké rychlosti, ztrácíme přehled. Od kterých zvířat bychom se mohli učit?
8 fotografií

Někdo se dívá