Top galerie

Jestřáb Cooperův - jeho zrak se umí přizpůsobit, takže se při lovu dokáže i ve vysoké rychlosti bezpečně vyhýbat větvím nebo jiným překážkám.
Přestože dokážeme rozeznat mnoho odstínů barev, jakmile přijde tma nebo se máme orientovat ve vysoké rychlosti, ztrácíme přehled. Od kterých zvířat bychom se mohli učit?
8 fotografií

Někdo se dívá

Po více než 80 letech se zavírá největší rybí trh na světě a nejoblíbenější turistická atrakce návštěvníků Tokia. Obchodníci se musejí i přes vlnu protestů přesunout na nové místo - do areálu bývalé továrny na výrobu plynu.
6 fotografií

Rybí trh Cukidži: Konec legendy

Dechberoucí a nezapomenutelný záběr nabízí hora Roys Peak na Novém Zélandu.
Na rozmanitých místech vznikly nejlepší svatební fotografie. Místo příbuzných a přátel zvolily zamilované páry společnost Mléčné dráhy v Kolumbii, aktivní sopky na Bali nebo makaků červenolících v Japonsku.
10 fotografií

TOP 10: Navždy spolu

V italském Janově se zřítila část dálničního mostu. Z výšky 45 metrů spadlo 35 osobních automobilů a několik nákladních aut.
5 fotografií

Osudový zlom

Stovky dětí ze základních škol touží vyhrát v zápasu sumó na turnaji v Tokiu a stát se profesionálním zapasníkem, který je v Japonsku považován za poloboha.
6 fotografií

Sumó: Děti v ringu

Navzdory nabídce obchodů, které často nenabízejí jiné výrobky, než ty, které jsou zabalené v plastových obalech, se rodiny po celém světě snaží pomoci planetě. Recyklují, třídí, hledají alternativní řešení a minimalizují odpad.
12 fotografií

Kolik plastů vyhodí rodina za týden?

1. místo: Rozcvička podle veverek (Geer Weegen)
I letošní ročník celosvětové fotosoutěže The Comedy Wildlife Photo Awards ukázal, jak často se divoká zvířata ocitají v situacích, které sami velmi dobře známe.  
10 fotografií

(Ne)jsme jako oni

Erin, rok 1997: „Jak se život změní po dvaceti letech? V roce 1997 jsem žila obyčejně jako všechny dospívající holky - všechno se točilo kolem školy a kamarádů.“
Fotografka Beth Yarnelle Edwards se rozhodla zachytit obyčejný život americké rodiny žijící na předměstí. Po dvaceti letech se za nimi vrátila s cílem zjistit, zda se za tu dobu změnily jejich sny a priority.
10 fotografií

20 let poté