Top galerie

Červené cihly jsou v Bangladéši velmi žádané. Podle názoru, který je v zemi všeobecně rozšířen, je jejich barva zárukou, že jsou správně vypálené.
V Bangladéši využívají při stavbě místo kamení kvalitní hlínu, ze které se vypalují cihly. Téměř na každém kroku proto narazíte na velký cihelní komín, kam směřují za prací lidé, kteří už nechtějí žít pod hranicí chudoby.
5 fotografií

Do cihelny bez pravidel

Poslední lednový večer přinesl pro část obyvatel zeměkoule trojnásobně zajímavou podívanou spojenou s Měsícem - modrý Měsíc (= druhý úplněk v jednom měsíci) + rudý Měsíc (= po úplném zatmění se Měsíc zbarví doruda) + superúplněk (= Měsíc v úplňku je od Země vzdálený méně než 360 000 kilometrů a zdá se větší).
6 fotografií

Poprvé za 150 let: Modrorudý superúplněk

Tisíce špačků předvedly úchvatnou podívanou na španělském pobřeží Costa Brava, kdy se v jednu chvíli proměnily v obrovského ptáka.
Obrovská hejna ptáků dokážou na obloze spontánně vykouzlit obrazce, které svým tvarem připomínají srdce i symbol signalizující ohrožení.
6 fotografií

Ptačí tanec

Domorodci z kmene Toraja, který obývá indonéský ostrov Sulawesi, věří v posmrtný život a dodržují pro ostatní smrtelníky jeden velmi zvláštní rituál.
Blízcí, kteří navždy odejdou, zůstávají v našich srdcích a často na ně myslíme. Rodiny z indonéského kmene Toraja však věří, že smrtí život nekončí a během rituálu Ma´nene pravidelně vykopávají těla zesnulých příbuzných, včetně dětí.
6 fotografií

Rituál Ma´nene: Mrtví mezi námi

Profesionální fotograf Bar Stefansky vytvořil zajímavý projekt, který zachycuje silné spojení mezi zvířaty a lidmi.
Chodby veterinární nemocnice vyprávějí příběhy plné bolesti, ale hlavně lásky, které v zajímavém projektu zachytil profesionální fotograf Bar Stefansky.
5 fotografií

Na jedné vlně

Ve skupině už byli tučňáci mnohem odvážnější a lačně se pustili do rybiček, které se skrývaly hned ve dvou dýních.
Na oblíbený anglosaský svátek nezapomněli ani ošetřovatelé v londýnské ZOO. Radost udělali tučňákům, tygrům i opicím, kteří se do vyřezaných dýní (anebo toho, co se v nich skrývalo) okamžitě pustili.
7 fotografií

Halloweenská párty

Eiffelova věž
Francouz Bertrand Kulik využil dešťové kapky, aby po svém zachytil neopakovatelnou krásu metropole. Někdy bylo potřeba udělat více než 100 snímků, než vznikl dokonalý obraz známé památky nebo místa. 
8 fotografií

Paříž mezi kapkami deště