Top galerie

Jestřáb Cooperův - jeho zrak se umí přizpůsobit, takže se při lovu dokáže i ve vysoké rychlosti bezpečně vyhýbat větvím nebo jiným překážkám.

Jestřáb Cooperův - jeho zrak se umí přizpůsobit, takže se při lovu dokáže i ve vysoké rychlosti bezpečně vyhýbat větvím nebo jiným překážkám.

Papoušci mají velmi dobrý zrak. Vnímají 150 jednotlivých obrazů za vteřinu, zatímco člověk jen 16. Díky boční poloze očí na hlavě mají široký výhled a včas vidí i nepřátelé, kteří se k nim blíží zezadu.

U pavouků jsou oči umístěné na různých hrbolcích. Obecně platí, že pavouci stavějící sítě nemají příliš dobrý zrak, narozdíl od pavouků, kteří loví bez sítě - ti vidí pomocí hlavních očí velice dobře.

Leguán zelený má vynikající zrak, díky kterému spatří i jen nepatrný pohyb z velké vzdálenosti. Rozeznává širší škálu barev než člověk a vnímá ultrafialové spektrum.

Sovka bubuk nebo sova skvrnitá - malá a zavalitá sova, která obývá převážně Nový Zéland. Stejně jako ostatním sovám jí při lovu pomáhá dokonalý zrak a noční vidění.

Gekon obrovský dokáže vnímat barvy i ve sporém světle.

Kočka vidí nejlépe v šeru. Navíc hravě zvládne sledovat více pohybujících se objektů najednou, což z ní dělá dobrého lovce.

Losos je dravec. Navíc velmi mrštný a vytrvalý - během migrace urazí až 4000 km a překonat bariéry, které jsou až 3 metry vysoké. Více než na oči se však spoléhá na svůj extrémně vyvinutý čich, díky němuž dokáže rozpoznat látky obsažené ve vodě.

Zvětšit