
Lebka mladé ženy je převrácená, aby zuby držely na místě. Byla nalezená v zatopené jeskyni v Mexiku a dala tvář prvním obyvatelům Nového světa.
Paul Nicklen
Potápěči, kteří objevili její kosti, ženu pojmenovali Naia. Rekonstrukce obličeje odhaluje, že prapůvodní Američané příliš nevypadají jako Indiáni či Inuité, i když genetické důkazy potvrzují jejich společné předky.
Timothy Archibald
Naia se možná zabila, když zkoumala temné chodby jeskyně (vpravo) a spadla do propasti.
Jon Foster
Jeskyně Hoyo Negro
Paul Nicklen
Kosti nejméně 26 živočichů z doby ledové, například mastodonta druhu Gomphoterium (nahoře), leží na dně zatopené jeskyně Hoyo Negro, kde potápěči nalezli ostatky dívky pojmenované Naia. V průběhu jejího krátkého života byly tyto jeskyně většinou suché.
Paul Nicklen
Ostrov Santa Rosa
Paul Nicklen
Zkamenělý výkal
David Coventry
Kamenné nástroje objevené na tábořišti z doby před 15 500 lety ve střední části dnešního Texasu přinesly rozhodující důkaz, že první Američané přišli nejméně o 2 500 let dříve, než se dříve myslelo. Rohovec byl důležitou horninou pro výrobu nástrojů.
David Coventry
Ukázka umění cloviské kultury
David Coventry
Kmenoví vůdci se sešli v Montaně, aby znovu pohřbili 12 600 let staré kosti chlapce známého jako dítě z Anzicku. Rozbor jeho DNA potvrdil, že současní původní Američané jsou přímými potomky prvních Američanů.
Erika Larsenová