Top galerie

Sky Bridge, ostrov Langkawi, Malajsie: Most pro pěší zavěšený na pylonu vysokém 82 metrů vás provede 125 metrů nad krajinou deštného pralesa.

U Bein Bridge, Barma: Nejdelší týkový most světa (1,2 km), který je určený pouze pro pěší, vede přes jezero Taungthaman.

U Bein Bridge, Barma: Nejdelší týkový most světa (1,2 km), který je určený pouze pro pěší, vede přes jezero Taungthaman.

Eshima Ohashi, Japonsko: Jeden z nejdelších mostů v zemi spojuje města Sakaiminato a Macue přes jezero Nakaumi. Řidiče čeká při nájezdu stoupání 6,1 % na jedné a 5,1 % na druhé straně.

Titlis Cliff Walk, švýcarské Alpy: Nejvýše položený visutý most v Evropě v nadmořské výšce 3000 metrů, který je pouze 91 cm široký a vede nad 500 metrů hlubokou propastí..

Capilano Suspension Bridge, Kanada: Visutý most v lesích, dlouhý 140 metrů, je v 70metrové výšce ukotvený pouze na svém začátku a konci, takže se neustále houpe.

Sunshie Skyway Bridge, Florida, USA: Zajímavě klenutý most v zátoce Tampa, který příliš často přitahuje sebevrahy.

Sedmimílový most, Florida, USA: Spojuje ostrovy Knight's Key a Little Duck Key a měří téměř 11 km. Uprostřed se most zvedá do oblouku o výšce 20 metrů, aby pod ním mohly proplouvat lodě.

Zvětšit