Autor: PR

Autor redakce

Články autora

Jacob Mathers, Unsplash
Před 81 lety vypuknul největší válečný konflikt v dějinách lidstva. Druhá světová válka proti sobě postavila 30 zemí a více něž 100 milionů lidí. Zůstala po ní smutná bilance více než 60 milionů obětí. Svůj podíl na tom měl také vývoj stále dokonalejších a účinnějších zbraní. Seznamte se s legendárními zbraněmi, jejichž propracovanost navzdory počtu obětí budí obdiv dodnes.

5 nejznámějších vynálezů, které psaly příběh 2. světové války

Články
Poslední boj SMS Zenta
Pokud jste viděli sloup černého dýmu, který zdánlivě stoupal z moře, mohli jste podezřívat erupci vulkanické činnosti, nebo se vám dokonce vybavila oblíbená píseň, která od svého vzniku z produkce britské rokové kapely Deep Purple v roce 1972 sužuje majitele obchodů s kytarami.

Poslední boj SMS Zenta

Články
Užijte si památky v Bangkoku a poznejte Thajsko
Thajsko je překrásnou asijskou zemí, která láká turisty prahnoucí po exotice, relaxaci a dobrodružství. Země mnoha tváří nabízí jedinečné pláže, přímořské zátoky, romantická rýžová pole, ale také nezaměnitelnou atmosféru přelidněných měst.

Užijte si památky v Bangkoku a poznejte Thajsko

Články
Bükfürdõ
I přesto, že jsou lázně Bükfürdõ jedny z nejmladších lázní na maďarském území, mohou vás příjemně překvapit rozlohou s množstvím možností k odpočinku, relaxaci i zábavě. Do lázní už se totiž  dávno nejezdí jen za léčbou. Lázně jsou místem pro nerušený odpočinek a načerpání nových sil. To platí i o lázních v městě Bük na západě Maďarska. Lázeňský areál ve čtvrti Bükfürdõ nabízí nepřeberné množství aktivit pro děti, dospělé i seniory. Vždyť jde také o druhý největší lázeňský komplex v Maďarsku!

Bük - Bükfürdõ - oáza klidu a odpočinku

Články
Győr
Győr má pověst jednoho z nejkrásnějších maďarských měst. Přezdívá se mu také město řek a má velmi zajímavou historii. Pokud si chcete udělat obrázek o tom, jaký je Győr doopravdy, nezbývá nic jiného než vyrazit na cesty!

Győr - poznejte podmanivé kouzlo města řek

Články
I Krkonoše, naše nejvyšší hory, lákají vyrazit na běžky.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Ta pravá „ladovská zima” na nás sice ještě čeká, ale i přesto je nyní ten správný čas, vybrat si destinaci pro vaši zimní dovolenou. Volné kapacity v hotelech poblíž sjezdovek rychle mizí, ale stále je na českých horách mnoho míst, kde si můžete zimu užít. A pokud jste milovníci běžkování, poradíme vám, kam vyrazit letos, abyste byli in!

Běžková sezóna se blíží! Kam letos vyrazit?

Články - spolupráce
Jedna z kávových továren Centrální vysočiny
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Vietnam patří k zemím, kde se pěstování kávy daří. A to natolik, že se tato asijská země během posledních třiceti let probojovala na druhé místo žebříčku největších světových producentů kávy a předstihla tak i Kolumbii, jejíž káva je ve světě velmi populární.
6 fotografií

Vietnam - opomíjená kávová velmoc

Články - spolupráce
Devatenáctý ročník festivalu má podtitul Věda, svoboda, odpovědnost.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Vypravte se na největší vědecký festival u nás! Je určen jak studentům středních škol, pro které připravuje přednášky a exkurze v dopoledních hodinách, tak široké veřejnosti, na kterou cílí v odpoledních a večerních časech.

Týden vědy a techniky AV ČR zveřejnil program

Video
Ať jsou malí klokani seberoztomilejší nebo na jiných kontinentech populární, zde patří mezi škůdce.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Příroda Nového Zélandu je nádherná a na první pohled zdravá. Ekosystém však od příchodu lidí nesmírně trpí. Jeden z největších problémů vytvořili lidé vědomým i nevědomým zavlečením nepůvodních živočichů na pevninu. K těm se řadí i menší druhy klokana wallaby.

Roztomilí klokani na mušce Nového Zélandu

Články - spolupráce
Voda v Mrtvém moři je tak hustá, že i otočení na břicho vás bude stát slušnou dávku úsilí a za žádnou cenu se tady nezvládnete utopit.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Přestože je Mrtvé moře ve skutečnosti bezodtokové jezero, díky některým jeho vlastnostem je takto označované právem. Voda bohatá na minerály je tady asi devětkrát slanější než ta ve Středozemním moři. Jezero leží v nejnižším bodě východoafrického příkopu, tedy 420 metrů pod hladinou moře, což z něj dělá nejníže položené odkryté místo na zemském povrchu.

Jaké moře se chystáte letos objevit? Známe 3 důvody, proč prozkoumat to Mrtvé

Články - spolupráce
Nové Gettyho centrum otevřelo své brány veřejnosti v roce 1997. Veřejnost má vstup zdarma.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: V Los Angeles nejsou asi galerie umění to první, co návštěvníka napadne jako způsob, jak strávit příjemný den ve stínu. Nejlidnatější americké město na západním pobřeží láká turisty hlavně na Hollywood, chodník slávy, písčité pláže na předměstích u Santa Monicy a Malibu. Ale kdo hledá, najde.

Za uměním do Los Angeles

Články - spolupráce
Rozmanité Mexiko sebou přináší pokušení, vyzývavost a radost ze života.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Mexiko se pyšní celou řadou památek zapsaných na Seznamu světového dědictví, na americkém kontinentu dokonce zaujímá první místo, v celosvětovém srovnání je pak v první desítce. Aktuálně jich má Mexiko třicet pět, všechny na jedné dovolené nejspíš nestihnete, jaké si tedy rozhodně nenechat ujít?

Co vidět v Mexiku? Nenechte si ujít památky zapsané na seznamu UNESCO

Články
Města, která se nacházejí přímo na břehu přehrady a o jejichž návštěvu by se návštěvníci rozhodně neměli ochudit jsou Lipno nad Vltavou, Frymburk, Horní Planá a Černá v Pošumaví.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Palmy, slanou vodu a skalnaté útesy byste tu sice hledali marně, ale když vezmete zavděk nekonečné vodní hladině, ve které se zrcadlí majestátní šumavské lesy, musíte si přiznat, že i Lipno má něco do sebe.

Všechny odstíny českého moře

Články - spolupráce
Než koupíte stan, je potřeba si položit několik důležitých otázek.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Léto už se pomalu blíží a mnozí z nás se těší hlavně na to, že se sbalí a vyrazí kempovat. Mnohdy postačí vzít jenom stan, spacák a další drobné vybavení. Nezávislost a jednoduchost takovéhoto druhu cestování určitě stojí za to. Velmi důležité je mít tu správnou výbavu. 

Vyrážíte stanovat? Jak vybrat to správné vybavení a ušetřit?

Články
Nádhernou přírodu nabízí také Rakouské Alpy.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Díváte se po letenkách a přemýšlíte, kam letos vyrazíte? A co vynechat vzdálené destinace i stres spojený s létáním a objevit krásy okolních zemí? Na Slovensku zažijete ty nejkrásnější hory a divokou přírodu, v Rakousku se vykoupete v křišťálových přírodních jezerech a o trochu dál v Rumunsku na vás čekají malebné vesničky, ve kterých jako by se zastavil čas.

3 důkazy, že netřeba cestovat tisíce kilometrů, abyste zažili skvělou dovolenou

Články - spolupráce
Už plánujete letní dovolenou a přemýšlíte, jak ušetřit?
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Možná už nyní plánujete letní dovolenou s předstihem. Jestli vás omrzelo navštěvovat každý rok stále ta samá místa, zkuste jednoduše změnu. Ať už poletíte za hranice nebo zůstanete v Česku, můžete najít neokoukaná místa, která opravdu stojí za to. 

Kam letos na dovolenou? Vyzkoušejte netradiční destinace

Články
Lezení způsobem free solo je v zásadě hazard.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Alex Honnold si 3. června 2017 zavázal svoje lezecké boty, nakřídoval si prsty a 3 hodiny a 56 minut lezl na skálu El Capitan bez lana. Jako první a jediný člověk v historii úspěšně zdolal způsobem free solo 900 m vysokou hladkou žulovou skalní stěnu v Yosemitském údolí, které skálolezci nazývají svou mekkou.

Hledání hranic lidských možností

Články