ŠTÍTEK: Čedok

První cestující se vydali z českobudějovického letiště ve večerních hodinách do Turecka.
Letiště České Budějovice vstoupilo v sobotu do své druhé sezóny. První cestující se vydají ve večerních hodinách do Turecka. Letos se bude z Plané nově létat i v zimě, a to do egyptské Hurghady. Turisty ale čekají i další příjemné novinky. Pro lepší komfort se v terminálu otevřel nový bufet a obchody. Kromě toho začal do areálu zajíždět autobus městské hromadné dopravy.
19 fotografií

Budějovické letiště zahájilo druhou sezónu. První dovolenkáři zamíří do Turecka

Českobudějovicko
Letiště České Budějovice.
Bude letiště v Budějovicích někdy ziskové? Na setkání s Deníkem na tuto otázku odpověděl jihočeský hejtman Kuba, že zázraky je třeba dávkovat postupně. „První zázrak se odehrál teď v létě, kdy se začalo létat,“ podotkl. „Čekaly nás strašně složité procesy. U tohoto slibu voličům jsem opravdu nevěděl, jak to dopadne. Bylo to jako sešup na horském kole ze skály. Buď to vyjde, nebo spadnete a je po vás. Jednání byla chvílemi opravdu strašně protivná. Nikdo nevěřil, že to vyjde.“

Hejtman Kuba: Stavitelé letiště moc nepočítali s tím, že se z něj bude létat

Českobudějovicko
Známou budovu na nároží brněnských ulic Nádražní a Bašty nabízí město k pronájmu.
/VIDEO/ Ikonická funkcionalistická budova na nároží brněnských ulic Nádražní a Bašty je k pronájmu. Donedávna v domě podle návrhu brněnského architekta Oskara Pořísky sídlila cestovní kancelář Čedok, nyní si v něm zástupci města představují ideálně restauraci či jiný gastropodnik. Nabídky na pronájem přijímá město prostřednictvím své firmy do konce ledna.
12 fotografií

Ikonická budova Čedoku u nádraží v Brně je k mání. Roční nájem jsou dva miliony

Brněnsko
Miroslav Cetl.
Naši redakci i řadu lidí, kteří ho znali, zasáhla smutná zpráva. V neděli 12. listopadu zemřel Miroslav Cetl, dlouholetý korektor Opavského a hlučínského Deníku a pak i vedoucí jeho korektorů.

Odešel náš milý kolega Miroslav Cetl

Opavsko
Přistání na hlavní dráze pražského letiště. Ilustrační snímek.
Na pražském Letišti Václava Havla před sobotní jednou hodinou přistála obě letadla s českými turisty z egyptského letoviska Taba u Rudého moře. Zhruba 500 lidí ho opustilo poté, co v něm v noci na pátek zasáhla raketa zdravotnické zařízení. Podle Izraele ji vypálili jemenští šíitští povstalci Húsíové a původně směřovala na jeho území.

Z Egypta zpátky domů. Na Ruzyni přistála dvě letadla s českými turisty z Taby

Praha
Letiště Václava Havla v Praze Ilustrační snímek
Na pražském Letišti Václava Havla před 01:00 přistála obě letadla s českými turisty z egyptského letoviska Taba u Rudého moře. Zhruba 500 lidí ho opustilo poté, co v něm v noci na pátek zasáhla raketa zdravotnické zařízení. Podle Izraele ji vypálili jemenští šíitští povstalci Húsíové a původně směřovala na jeho území.

Útok v Egyptě: V Praze v noci přistála dvě letadla s turisty z letoviska Taba

Svět
Češi evakuovaní z Izraele kvůli bojům s hnutím Hamás. Ilustrační snímek
Čedok evakuuje zhruba 500 českých turistů z egyptského letoviska Taba, kde v noci na pátek raketa zasáhla zdravotnické zařízení. Turisty přepraví tři lety aerolinek Smartwings, které dorazí asi o půlnoci do Brna a v sobotu před 01:00 do Prahy, řekla ČTK mluvčí dopravce Vladimíra Dufková. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež neví o tom, že by klienty v Tabě měla i jiná česká kancelář než Čedok. 
43 fotografií

Egyptské letovisko Taba v noci zasáhl dron. Stovky Čechů čeká evakuace

Svět