ŠTÍTEK: Český hydrometeorologický ústav

V Česku se v závěru týdne oteplí. O víkendu zároveň meteorologové očekávají přeháňky a bouřky. Ilustrační foto
V Česku se v závěru týdne oteplí, v sobotu teploty vystoupají až na 28 stupňů Celsia a v neděli na 25 stupňů. O víkendu zároveň meteorologové očekávají přeháňky a bouřky. Podobný ráz počasí bude pokračovat i během první poloviny příštího týdne, kdy teploty přesáhnou i tropickou třicítku, pak se ochladí. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V závěru týdne se oteplí, přijdou ale přeháňky a bouřky

Česko
Venkovní bazén ve Větřní otvírá 15. června v 10 hodin. Krytý bazén vč. sauny má přes léto zavřeno.
I když to při pohledu z okna na začínající léto možná nevypadá, blíží se výrazné oteplení s tropickými teplotami. V sobotu by mohlo být pětadvacet stupňů a příští týden dokonce třicítky, a tak spousta lidí, kteří dávají přednost upravené vodě, bude chtít vyrazit na koupaliště. Na Krumlovsku už budou mít možnost. Nejprve ve Větřní, pak i ve Velešíně.
11 fotografií

Blíží se tropy, koupaliště ve Větřní a ve Velešíně zahajují sezónu. Víme kdy

Českokrumlovsko
Čas houbařů nadešel.
Kde právě rostou? Máme pro vás pár tipů z Rychnovska. Na výpravu nejen za houbami, ale i za poznáním se můžete vypravit už tuto sobotu do rychnovského lesa Včelný. Symbolicky otevřít ho máte možnost se členy Mykologického klubu Rychnov nad Kněžnou. Ti zvou na předletní naučnou a poznávací mykologickou vycházku spojenou s odborným výkladem. Sraz je v 9 hodin na parkovišti u April Hotelu Panorama. 

Kam na houby? Rychnovský Mykologický klub zve na otevírání lesa Včelný

Rychnovsko
Předčasný začátek houbařské sezony přinesl mimo jiné i úrodu klouzků sličných.
Už od posledního květnového týdne se po lesích procházejí lidé s košíky, což je pro toto období velmi netypický obrázek. Ale je to tak – houby rostou a v některých místech dokonce ve velkém. Potvrzuje to i speciální mapa, která naznačuje, kde by se houbám mělo dařit. Zprávy o krásných úlovcích přicházejí ze západních i jižních Čech, Vysočiny, střední i jižní Moravy a z řady dalších míst. I když je teprve začátek června, houbařská sezona se rozjela naplno a ještě by měla minimálně týden pokračovat.
9 fotografií

Houbařské žně budou: Kam na houby? Inspirujte se speciální mapou

Hobby
Bouřka v Lipně nad Vltavou.
Výskyt velmi silných bouřek zejména večer a v noci na pátek předpovídá Český hydrometeorologický ústav. Výstraha pro Krumlovsko je vyhlášená na čtvrteční odpoledne a noc a také na páteční odpoledne a večer. Očekávají se zejména nárazy větru kolem 70 km/h, kroupy, ojediněle krátkodobé úhrny srážek kolem 30 mm. Sledujte meteorologický radar.
8 fotografií

Na Krumlovsko opět dorazily bouřky. Na sobotu předpověď slibuje letní teploty

Českokrumlovsko
Bouřka - Ilustrační foto
Bouřky, které dnes zasáhnou velkou část země, budou na východě Čech, severu Moravy a ve Slezsku velmi silné. Padat při nich mohou i více než dvoucentimetrové kroupy, vítr může v nárazech dosáhnout kolem 90 kilometrů v hodině a v podmáčených oblastech vyvracet stromy. Při intenzivních srážkách může za krátkou dobu napršet kolem 30 milimetrů. I s ohledem na předchozí intenzivní déšť se tak mohou rychle zvednout zejména hladiny řek odvodňujících Beskydy, ojediněle mohou jejich hladiny vystoupat na druhý povodňový stupeň. ČTK to sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Česko zasáhnou velmi silné bouřky. Provázet je mohou i kroupy

Česko
Rozvodněný Losinský potok v uplynulých dnech zpustošil část Štěnovic. Velká voda brala všechno, co jí stálo v cestě
Na sedmi místech v Česku byly před 09:00 vodní toky stále na povodňových stupních, hladiny ale podle meteorologů klesají. Na všech místech ráno platil pouze nejnižší, první stupeň povodňové aktivity ze tří. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Silné deště a vzedmuté toky v uplynulých dnech způsobily na řadě míst země problémy. Voda místy zaplavila domy i podemlela silnice a železnice.
48 fotografií

Hladiny řek v Česku klesají. Povodňový stupeň platil ráno na sedmi místech

Česko
Situace na řece Radbuze v Plzni.
Po vydatných deštích zůstávaly v úterý ráno zvednuté hladiny řek na jihozápadě republiky a v části středních Čech, v noci začaly stoupat také toky na severní Moravě a ve Slezsku. Okolo 06:00 platil jeden ze tří povodňových stupňů na 14 stanicích v Česku. Radbuza ve Staňkově v Plzeňském kraji, která byla od neděle na nejvyšším třetím stupni, v noci klesla na druhý povodňový stupeň. Na třetí stupeň povodňové aktivity se dostala říčka Ropičanka na Třinecku v měřicí stanici Řeka, vyplývá z informací hydrologů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
48 fotografií

Vydatné deště v ČR zvedly hladiny řek. Experti rozšířili výstrahu před povodněmi

Česko
Během několika minut rozvodněná řeka Úhlava v obci Štěnovice na jižním Plzeňsku brala vše, co jí stálo v cestě.
Na severovýchodě Česka bude v pondělí večer a v úterý silně pršet. V části Zlínského a Moravskoslezského kraje spadne až 70 milimetrů srážek, tedy 70 litrů na metr čtvereční. Zároveň v části středních a západních Čech budou dále stoupat hladiny řek. V části Plzeňského kraje mohu dosáhnout i nejvyššího povodňového stupně. Vyplývá to z výstrahy, kterou večer zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
167 fotografií

Meteorologové varují před silnými dešti. V části Čech budou stoupat hladiny řek

Česko