ŠTÍTEK: interview

Moderátorka FK Viagem Ústí nad Labem Táňa Bystroňová
Fotbalové Ústí nad Labem pod novým majitelem zatím po sportovní stránce neudělalo díru do světa, v B skupině třetí nejvyšší soutěže skončilo propastných dvanáct bodů za prvními Velvary, díky neotřelým marketingovým tahům je ale o něm slyšet. Nejvíc je na očích díky moderátorce Táně Bystroňové, která ráda dává na odiv své fyzické přednosti. O víkendu šokovala v Mostě, kde dělala s ústeckými hráči rozhovory s nestoudně odhaleným výstřihem. A fotbalisté rázem nevěděli, kam s očima.
8 fotografií

Moderátorka při rozhovorech ukazovala vnady. A fotbalisté nevěděli, kam s očima

Fortuna ČFL + MSFL
Moderátorka FK Viagem Ústí nad Labem Táňa Bystroňová
Fotbalové Ústí nad Labem pod novým majitelem zatím po sportovní stránce neudělalo díru do světa, v B skupině třetí nejvyšší soutěže skončilo propastných dvanáct bodů za prvními Velvary, díky neotřelým marketingovým tahům je ale o něm slyšet. Nejvíc je na očích díky moderátorce Táně Bystroňové, která ráda dává na odiv své fyzické přednosti. O víkendu šokovala v Mostě, kde dělala s ústeckými hráči rozhovory s nestoudně odhaleným výstřihem. A fotbalisté rázem nevěděli, kam s očima.
8 fotografií

Moderátorka při rozhovorech ukazovala vnady. A fotbalisté nevěděli, kam s očima

Fotbalové perličky
Hokejový kustod Oldřich Kopecký při práci.
/ROZHOVOR, FOTO, VIDEO/ Poslední květnová neděle se zapsala do české sportovní historie. Hokejisté ovládli mistrovství světa a vybojovali pro fanoušky zlato. Zásluhu na vítězství si může připsat i náš region, konkrétně Turnov, kde žije devětačtyřicetiletý hokejový kustod Oldřich Kopecký. V rámci svého povolání pečoval spolu se dvěma kolegy o vybavení českého týmu, staral se o jeho povzbuzení a dobrou náladu. A dali do toho srdce! Turnovský patriot má už patnáctou sezónu navíc na starost výstroj mladoboleslavským hokejistům a zároveň má za sebou zkušenosti s mládežnickými výběry a nároďáky. „Získat zlato na domácím šampionátu je velká věc, prostě něco neuvěřitelného. Dalo by se říct, že v tomto okamžiku nic většího pro mě není. V úvahu by ještě připadala olympiáda nebo světový pohár,“ řekl v rozhovoru pro Deník Oldřich Kopecký.
22 fotografií

Turnovák má doma zlatou z hokejového mistrovství, svou prací přispěl k úspěchu

Liberecko
Utkání skupiny E kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale: Česko - Moldavsko, 20. listopadu 2023, Olomouc. Radost Tomáš Chorý z ČR.
V posledních dnech se o tom hlasitě mluvilo. Fotbalová Slavia měla mít veliký zájem o získání reprezentačního útočníka Tomáše Chorého z Plzně. Už se hovořilo i o konkrétních částkách, ale nakonec vše nasvědčuje tomu, že z přestupu nic nebude. Roli mělo podle všeho sehrát i staré video, v němž dnes devětadvacetiletý hráč hovořil o své lásce k pražské Spartě.
11 fotografií

Chorý do Slavie nejspíš nepůjde. Roli měla hrát i láska ke Spartě

FORTUNA:LIGA
Kladenská malířka Magdalena Rajnišová.
/ROZHOVOR/ Už jen do neděle 9. června mají návštěvníci Galerie Kladenského zámku poslední možnost ponořit se do esence starobylého světa biblických příběhů, krajin pouště i světla a tajemství nekonečna, jak ji niterně vnímá svébytná kladenská malířka Magdalena Rajnišová (65). Unikátní přehlídku obrazů s názvem Dimenze skrytosti doplňují instalace.

Přeji si, aby se lidé s mými obrazy cítili jako v přítomnosti dobrého člověka

Volný čas
Mistr světa David Kämpf s malou chomutovskou hokejistkou.
/ROZHOVOR/ Frontu na něj stáli malí i velcí. David Kämpf v pondělí na Kamencovém jezeře v Chomutově spustil hokejovou lavinu. Ochotně se fotil, podepisoval, ukazoval zlatou medaili, o kterou se přičinil s českou reprezentací na domácím mistrovství světa. V Chomutově, kde s hokejem dělal první krůčky, se chtěl fanouškům úspěchem pochlubit a malým klukům ukázat, kam to mohou dotáhnout, když se naplno oddají sportu. „Vzpomínám, že když já byl malý, tak jsem také sledoval hráče, mistry světa, hokejisty v NHL. Myslím, že je to dobré pro mladé kluky, aby měli vzor. Chci jít trošku příkladem,“ říká v rozhovoru David Kämpf.
64 fotografií

Kämpf: Pomalu si toho mistra světa uvědomuji. Chomutovu jsem to chtěl vrátit

Hokej
Fotografováno před premiérou Šikmého kostela v Divadle Petra Bezruče v Ostravě.
Známá spisovatelka Karin Lednická je jedním z tahounů letošního ČteFesTu v Třinci. V rozhovoru pro Deník vypráví o česko-polských vztazích, hrdosti horníků a srovnává jejich osudy s pracovníky Třineckých železáren. Třetím dílem historické románové kroniky Šikmý kostel se dotýká jednoho z nejtemnějších období dějin Karvinska, a právě autorské čtení závěrečné knihy otevírá bohatý program literárního festivalu.
3 fotografie

„Lidé z kraje by měli být více hrdí,“ říká v rozhovoru Karin Lednická

Frýdecko-Místecko
Místopředsedkyně Pirátů Markéta Gregorová.
Markéta Gregorová je pirátskou dvojkou na kandidátní listině do Evropského parlamentu, kde jí končí první pětiletý mandát. „Já se cítím jako velice proevropská, zelená a také progresivní kandidátka. Dokud lidé budou brát Green Deal jako hrozbu, nikoliv výzvu, předstihnou nás Spojené státy i Čína, která je přeborníkem v obnovitelných zdrojích energie,“ říká v rozhovoru pro Deník.
10 fotografií

Na nácky žádnou etiketu uplatňovat nebudu, říká Pirátka Gregorová

Česko
Radim Turek, 27. května 2024, Třinec.
V nedávném rozhovoru pro Deník naznačila primátorka Třince Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec), že by se po téměř třiceti letech v politice chtěla naplno věnovat rodině a zřejmě nebude v dalších volbách kandidovat. Text přiměl k reakci dlouholetého opozičního zastupitele Radima Turka (Nezávislí). Obrátil se na redakci Deníku, která se mu rozhodla dát prostor. Přinášíme s ním rozhovor, přičemž případnou reakci primátorky přinese Deník v následujících dnech.
5 fotografií

Primátorka dělá z radnice rodinný podnik, tvrdí Radim Turek z opozice v Třinci

Frýdecko-Místecko
Ondřej Beránek (třetí zleva s číslem 8) je dalším havlíčkobrodským odchovancem, který se může pyšnit titulem hokejového mistra světa.
/ROZHOVOR/ Chvála od trenéra. Havlíčkobrodský hokej se může pyšnit dalším hokejovým mistrem světa. V neděli večer si na hruď pověsil zlatou medaili jeho odchovanec Ondřej Beránek. O kariéře šikovného útočníka Deník hovořil s jeho bývalým koučem a rovněž exbrodským hráčem Tomášem Mariškou. „Ondrovi se šampionát opravdu povedl a byl nesmírně platným hráčem,“ ocenil výkony křídla čtvrtého reprezentačního útoku současný trenér prvoligového Baníku Sokolov.
5 fotografií

Ondra odvedl práci na sto deset procent, chválí Beránka jeho bývalý kouč Mariška

Hokej
Pavel Besta.
/OBSÁHLÝ ROZHOVOR/ Velká část mistrovského kádru Baníku Ostrava ze sezony 2003/04 je fanouškům na očích pořád. Ať už jako stále aktivní fotbalisté, nebo i skrze civilní zaměstnání. Prostě se o nich ví. Jedním z mála, kdo tak trochu „zmizel“, je Pavel Besta. Klíčový stoper party kouče Františka Komňackého už fotbal nehraje, přes deset let žije v Praze a pracuje ve skladu jedné mezinárodní firmy. „Mám rád svůj klid, nepotřebuji pozornost okolí,“ říká v rozhovoru pro Deník, v němž rozebírá svůj vztah k hlavnímu městu, k Baníku a vrací se k ročníku, který jako poslední dovedl na Bazaly pohár.

Dres Baníku nemáte, jo? Besta o titulu, Praze i životě: Člověk by se měl bavit

FORTUNA:LIGA
Ruský prezident Vladimir Putin, 3. února 2023.
Je potřeba obnovit mírové rozhovory, prohlásil v pátek v Minsku ruský prezident Vladimir Putin. Jednání ale podle něj musí být vedena s legitimním vedením Ukrajiny, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však prý podle názoru Moskvy už legitimitu nemá. Putin to podle agentury Reuters řekl na tiskové konferenci po rozhovorech se spojeneckým běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem.

Je třeba obnovit mírové rozhovory, ale ne se Zelenským, prohlásil Putin

Státy mimo EU
Hokejista Martin Pěnčík v dresu HC Zubr Přerov.
/ROZHOVOR/ Vyměnit hokejový Prostějov za Přerov? V minulostí ne zrovna častá a oblíbená věc. Hlavně z pohledu fanoušků. Před novým prvoligovým ročníkem však od Jestřábů k úhlavnímu rivalovi míří dvě zajímavá jména. Jedním z nich je prostějovský odchovanec a rodák Martin Pěnčík. Pro 24letého beka se samozřejmě jedná o nejpeprnější přestup kariéry. „Pár rozhovorů s fanoušky jsem už měl,“ přiznává posila Zubrů. Jaké byly?

Z Jestřába Zubrem. Rozhovory s fanoušky jsem už měl, přiznal Pěnčík

Hokej
MS v hokeji, Praha: Česko - Kanada
V úterý po zápase s Kanadou si odbyl mediální povinnosti u televizních štábů a u píšících novinářů se na rozhovor nezastavil. Ve středu po tréninku to ale okamžitě napravil. „Omlouvám se, teď jsem tady pro vás. Písaři, pojďme,“ rozpovídal se se smíchem David Pastrňák. Největší česká hokejová hvězda současnosti v rozhovoru mluvila o nadcházejícím čtvrtfinále, o své mamince, která ho podporuje z publika, i o únavě po příletu z Ameriky.
62 fotografií

Pastrňák o USA, spánku i rozhovoru bez bruslí: V šatně se svlíkám skoro celý

Hokej
Fotografie Petra Horkého z Antarktidy.
Petr Horký je režisér, youtuber a spisovatel. A ačkoli se o něm často píše jako cestovateli, on takové zaměstnání nezná. „Zní mi to až komicky, je to podle mne něco podobného jako party girl,“ říká muž, k jehož práci ale cestování neodmyslitelně patří. Nedávno se třeba vrátil z Antarktidy, kde prováděl sociologický výzkum. Nedávno také vydal knihu rozhovorů o životě a spokojenosti. Co v zemi věčného ledu zjistil? A je v životě spokojený?  
21 fotografií

Nemám nesplněné sny. To zavání bezbranností až leností, říká Petr Horký

Česko
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Západ se bojí porážky Ruska stejně, jako porážky Ukrajiny, což je absurdní. Řekl to v pátek ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s agenturou AFP. V exkluzivním rozhovoru dále mimo jiné kritizoval Západ za to, že zakázal Ukrajině používat jím dodané zbraně k útokům na ruské území. Vyjádřil rovněž přesvědčení, že Rusko chce útočit na Charkov, ale nemá dostatek prostředků k novému rozsáhlému útoku na Kyjev.

Západ se bojí porážky Ruska stejně, jako porážky Ukrajiny, tvrdí Zelenskyj

Státy mimo EU
Tobiáš Moravčík.
Tobiáše, s nímž se několik let osobně znám, potkávám na rušném olomouckém nádraží. Jelikož příjemné teplo jarních dnů vybízí k pobytu na sluníčku, vyrazíme do místního parku. Zatímco venku rozkvétají narcisy a mezi zelenajícími se stromy tu a tam zazní pronikavý ptačí trylek, usadíme se na lavičku a začneme si povídat o věcech, které mnohdy tak zřetelné nejsou.

ROZHOVOR: Potřeboval jsem pochopit a přijmout, že život je krásný a má smysl

Kroměřížsko
Rostislav Olesz (vlevo) s kolegou komentátorem Tomášem Jílkem.
/ROZHOVOR/ Dvakrát byl na mistrovství světa jako hráč, nyní si vyzkouší na vrcholné akci novou roli, v níž fungoval už během uplynulé sezony. Bývalý hokejový reprezentant a kapitán extraligových Vítkovic Rostislav Olesz bude v Ostravě expertem České televize. „Je to výjimečné, protože se mohu na takové události podílet ve městě, kde žiji. Moc se těším,“ líčí v obsáhlém rozhovoru pro Deník, přičemž vyjádřil svůj pohled na nominaci Čechů, další „domácí“ tým Slovensko, favority, nebo shrnul svou druholigovou sezonu v Novém Jičíně. Bude ještě pokračovat?
11 fotografií

Expert? Spíš člověk z oboru, říká Olesz. Nominaci Čechů se podivil, co Slováci?

Hokej
Rostislav Olesz (vlevo) s kolegou komentátorem Tomášem Jílkem.
Dvakrát byl na mistrovství světa jako hráč, nyní si vyzkouší na vrcholné akci novou roli, v níž fungoval už během uplynulé sezony. Bývalý hokejový reprezentant a kapitán extraligových Vítkovic Rostislav Olesz bude v Ostravě expertem České televize. „Je to výjimečné, protože se mohu na takové události podílet ve městě, kde žiji. Moc se těším,“ líčí v obsáhlém rozhovoru pro Deník, přičemž vyjádřil svůj pohled na nominaci Čechů, další „domácí“ tým Slovensko, favority, nebo shrnul svou druholigovou sezonu v Novém Jičíně. Bude ještě pokračovat?
11 fotografií

Expert? Spíš člověk z oboru, říká Olesz. Nominaci Čechů se podivil

Hokej
Bývalý hokejový gólman Dominik Hašek.
Olympijského vítěze z Nagana a brankářskou legendu Dominika Haška samozřejmě zajímá, jak uspějí čeští hokejisté na domácím mistrovství světa. „Musíte to na ledě umět, mít vynikajícího trenéra, ale nesmí chybět ani kus toho štěstí. A já našim klukům přeji, aby ho teď na mistrovství měli a vybojovali medaili, nejraději tu zlatou,“ říká v rozhovoru pro Deník.
9 fotografií

Dominik Hašek chce do Senátu. S TOP 09 sdílím řadu hodnot, říká

Česko
Šéfredaktor Deníku a Deníku.cz Roman Gallo
Regionální deníky Deník se z výlučně tištěné podoby rozšířily i do internetu, kde oslovují miliony uživatelů měsíčně, říká Roman Gallo, šéfredaktor Deníku a Denik.cz v rozhovoru pro web Mediaguru. V něm také přiblížil stávající strategii Deníku, záměry na poli placeného onlinového obsahu, budoucnosti papírových novin i nedávné změny ve struktuře okresních týdeníků VLM. Část rozhovoru nabízíme níže, celý si ho můžete přečíst na webu Mediaguru.

Roman Gallo pro Mediaguru: Dosah Deníku v regionech je větší než před lety

O Deníku
Hlučínem rezonuje další skandál.
/ROZHOVOR/ Před pěti měsíci v Hlučíně padla koalice v čele se starostou Pavlem Paschkem (Občané pro Hlučín) kvůli podezření z ovlivňování výběrového řízení (VŘ1) na pozici ředitele městské organizace Sport a kultura Hlučín (SaKH). Vlády nad městem se kvůli této kauze ujala opozice se starostkou Petrou Teskovou (ANO), která nyní s kolegy čelí trestnímu oznámení (podaného právě Paschkem) z ovlivňování dalšího výběrového řízení (VŘ2) do téže organizace, neboť ředitelka ve funkci vydržela s ohledem na první kauzu pouhý měsíc.
8 fotografií

Výběrové řízení, jaké svět neviděl? Deník získal svědectví o korupci v Hlučíně

Opavsko
Libor Kašík: „Před semifinále jsem si na tréninku bohužel zlomil prst – spoluhráči jsem to sice lapil, nemohl jsem však pak chytat, rozdrtil jsem si koneček prstu.“
ROZHOVOR/ Trvalo to deset let, přeci se však dočkal. Nikoliv s Berany v rodném Zlíně, ale na Slovensku, s Nitrou. Hokejový brankář Libor Kašík na konci dubna oslavil druhý mistrovský titul kariéry. Pevně věří, že na ten další tak dlouho čekat nebude. „To už budu mít 42 roků. Vtipkujeme, jestli to bude v Polsku nebo někde v Dubaji,“ usmívá se 32letý gólman. 
30 fotografií

Hamrla chtěl všechny vyházet. Kašík o konci u Beranů, Stavjaňovi i zranění v PO

Hokej
Lenka Baše učí prvňáčky v olomoucké Základní škole SVAT a je jednou z 32 semifinalistů letošního ročníku soutěže Global Teacher Prize.
Lenka Baše je jedním z dvaatřiceti semifinalistů letošního ročníku soutěže Global Teacher Prize Czech Republic. Učí prvňáčky v soukromé základní škole SVAT v Olomouci, a do soutěže ji nominovala matka jednoho z jejích žáků. Prestižní klání pro pedagogy, kteří ve výuce i výchově kráčejí novými, moderními cestami a inspirují se u nejlepších doma i ve světě, se u nás koná už po osmé - každý z jeho ročníků ukázal, že učit a učit nemusí být totéž. Jak učí Lenka Baše svoje olomoucké prvňáčky, prozradila v našem rozhovoru.
9 fotografií

Lenka Baše: Žákům nabízím především svůj čas a nepředstíraný zájem

Ženy
Harmony - první erotická panna v Česku se zabudovanou umělou inteligencí.
/REPORTÁŽ/ O ženách se někdy říká, že na ně muž musí mít manuál, popřípadě, že jsou na baterky. I když se v realitě jedná o zažité stereotypy a klišé, bezezbytku to platí o mladé „Američance“ Harmony, která se před několika týdny zabydlela v Praze. Navzdory tomu, že tam má pracovní povinnosti, zaměstnaneckou kartu nepotřebuje. Jedná se totiž o první silikonovou erotickou pannu s umělou inteligencí v České republice. Redaktor Deníku měl jako první možnost s ní osobně pohovořit.
8 fotografií

Rozhovor s erotickou AI pannou? I když mlčí, v hlavě jí pořád něco šrotuje

Česko
Céline Dion řekla, jak bojuje s nevyléčitelnou nemocí. Prozradila také, zda ji ještě fanoušci uslyší zpívat.
Kanadská zpěvačka Céline Dion se v rozhovoru pro módní časopis Vogue France rozpovídala o tom, jaký je život se vzácnou autoimunitní poruchou zvanou Stiff-person syndrome (říká se jí také syndrom ztuhlého člověka). Svěřila se, že musí dřít pětkrát týdně, aby se udržela v kondici. Promluvila o vnitřní síle a odhodlání. Odpověděla také na otázku, zda ji ještě někdy fanoušci spatří na pódiu. Na obálce zapózovala v bílých šortkách a košili nahoře bez.

Jak Céline Dion bojuje s nevyléčitelnou nemocí? Dře na sobě pětkrát týdně

Hudba
Zleva: Karolína Kachyňová, Alena Mihulová a redaktorka Deníku Bohumila Čiháková
Herečka Alena Mihulová a její dcera Karolína Kachyňová odsuzují rozhodnutí vlády, která neschválila manželství pro všechny. „Vládní činitelé k nám lesbám a gayům chovají nepochopitelnou nenávist. Mnozí si myslí, že homosexualita nebo transsexualita je jenom fáze. No tak dobře, tak pojďme předpokládat, že to je fáze, a nechme toho člověka si tou fází projít, protože všechny věci, které jsou fáze, pokud fáze skutečně jsou, skončí,“ vyzývají odpůrce v rozhovoru aktivistka a herečka.

Jako lesba platím daně, ale práva mi stát upírá, zlobí se Karolína Kachyňová

Česko
Princ Andrew a princezna Eugenie z Yorku. Ilustrační snímek
Podle výsledků nedávného průzkumu je mladší bratr britského krále Karla III. princ Andrew v současnosti nejméně populárním členem britské královské rodiny. Důvod je nasnadě - princi nejvíce uškodilo, když vyšly najevo jeho kontakty se sexuálním násilníkem Jeffreym Epsteinem. Výsledky průzkumu byly shodou okolností zveřejněny jen pár dní poté, co vyšel film nazvaný Scoop o kontroverzním rozhovoru, který princ poskytl krátce po provalení jeho styků s Epsteinem. Nyní se tedy může zdát až podivné, jak populárním mužem kdysi Andrew byl. 

Od miláčka Alžběty II. k černé ovci rodiny. Prince Andrewa odhalil rozhovor

Státy mimo EU