ŠTÍTEK: Kladno

Luboš a Thea Krečovi
Budou to už dva roky, co se Thea ocitla na vozíku. Bezpečnostní pás jí po nárazu auta do můstku způsobil těžká zranění. Přesekl jí střeva, zlomil páteř a poškodil míchu. Jak se žije mladé dívce na invalidním vozíku, sdílí na instagramovém účtu Thea a táta. Tento účet založil Luboš Kreč, který chtěl dceru povzbudit a inspirovat ostatní tím, že i s vozíkem je možné žít plnohodnotný život. Ve společném rozhovoru vzpomínají na první dny v nemocnici, diskutují o tom, zda je Kladno dostatečně bezbariérové a co by se mohlo zlepšit. Hovoří také o tom, kolik času tráví na Instagramu, proč se občas hádají, jaké má Thea přání a čím by se chtěla stát.

Bezpečnostní pás jí zlomil páteř. Thea teď inspiruje z invalidního vozíku

Česko
Městská Nemocnice Slaný.
Neplánované dočasné uzavření porodnice a dětského i novorozeneckého oddělení zveřejnila slánská nemocnice na svém webu i na sociální síti v úterý 18. června ráno. Ve sdělení uvádí, že uzavření je způsobeno provozními důvody. Konkrétní příčinu ale neuvádí. Nastávající maminky a rodiče odkazuje slánská nemocnice do Kladna. Přijmout rodičky je také připravena Masarykova nemocnice v Rakovníku. 

Slánská nemocnice náhle uzavřela porodnici i dětské a novorozenecké oddělení

Kladensko
Kocourci prospívají a už mají i sílu na kočičí dovádění a lumpárny.
/FOTO, VIDEO/ Dva kočičí kluci z popelnice se mají čile k světu, úplně vyhráno sice ještě nemají, ale dělají velké pokroky. Za šest dní obětavé péče, kterou jim věnuje Hanka Řeháková ze spolku Zachraň zvíře, přibrali deset deka, čili polovinu své původní váhy. Karel a Karel už nabrali tolik síly, že začínají dělat lumpárny a pořádají nikdy nekončící bratrské bitky. 
4 fotografie

Málokdo věřil, že přežijí noc. Díky hodným lidem dělají Karel a Karel pokroky

Kladensko
První pomoc pro všechny v Kladně.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ První pomoc pro všechny se v pondělí 17. června konala v Kladně před radnicí letos podvacáté. Pořadatelem akce byla kladenská zdravotnická škola. Hlavní koordinátor Lukáš Lepič, učitel školy a zdravotnický záchranář, pozval na šest stanovišť nejen studenty, ale též spolupracující členy integrovaného záchranného systému.
39 fotografií

První pomoc pro všechny oslavila v Kladně 20. narozeniny

Kladensko
Postavit se na start v závodě L'Etape stojí určitě za to.
Prahu a Středočeský kraj čeká v sobotu 15. června čtvrtý ročník závodu amatérů na silničních kolech L´Etape Czech Republic by Tour de France. Podle pořadatelů se na akci chystá až 3500 cyklistů. Závodníci odstartují na pražském Strahově a odtud vyrazí do okresů Praha venkov - západ, Beroun, Kladno, Rakovník a poté zpět do Prahy. V dotčených lokalitách bude na některých silnicích omezený provoz.
14 fotografií

L´Etape Czech Republic je tu. Závod se pojede v sobotu a omezí dopravu

Praha
11. ročník soutěžního festivalu Smečenská lyra.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Areál zámeckého parku ve Smečně a Domov Pod Lipami Smečno s jeho ředitelem Petrem Šálou hostil ve čtvrtek 13. června 11. ročník soutěžního festivalu Smečenská lyra. I tentokrát se přehlídky hudeních a divadelních vystoupení zúčastnily desítky klientů se zdravotním postižením ze spřátelených domovů poskytujících sociální služby.
43 fotografií

Podívejte se: Smečenská lyra rozezněla zámecký park už pojedenácté

Volný čas
Junioři Svítkov Stars vypálili všem favoritům extraligy rybník a senzačně dobyli mistrovský titul.
Tak jsme mistři, no a co. Tato písnička v poslední době vévodí českým hitparádám. Spíše popěvek. Ještě ani neutichla kabina zlatých hokejistů a už se nese šatnou hokejbalových juniorů ze Svítkova. A potok Bylanka, kde klub sídlí, ji roznáší široko daleko. Přitom po podzimní části by si na mladé Hvězdy nevsadil nikdo ani zlámaný groš. Maximálně rodiče a skalní fanoušci. Pod vánoční stromeček ale Ježíšek nadělil hokejbalovým nadějím formu a kdyby se hrálo ještě nyní, tak snad ovládnou i Pohár mistrů evropských zemí… 
108 fotografií

Podzimní ploužák přeladili na jarní metalový nářez. Hvězdy slaví senzační titul

Ostatní sporty
Jan Smudek se svou manželkou, Angličankou Margaret Bush v Domažlicích.
Před 85 lety došlo v Kladně k jedné z prvních demonstrativních represivních akcí německé moci v Protektorátu Čechy a Morava. Její obětí se stal mimo jiné kladenský starosta František Pavel, jehož život skončil o pár dní později na dlažbě pod oknem pevnosti Špilberk. Nacisté se mstili za čin legendárního odbojáře Jana Smudka. Rodáka z Bělé nad Radbuzou na Domažlicku, který byl pro Němce postrachem. Jeho osudy inspirovaly Američany k natočení jednoho z nejslavnějších romantických snímků v historii kinematografie, filmu Casablanca s Humpreym Boggartem. Gruzínští filmaři mu v roce 1943 věnovali film Nepolapitelný Jan. 
9 fotografií

Zběsilá msta za čin odbojáře Smudka: Mučení starosty skončilo pádem z okna

Domažlicko
Společné foto s paní Škrobánkovou.
/FOTOGALERIE/ Nadšený tým učitelek z MŠ Lacinova v Kladně, pod vedením ředitelky Renaty Šulcové, využil podporu MŠMT na projektové dny a jako inovativní vzdělávání dětem pozval na čtvrtek 30. května do školky včelaře ze Včelína pod Vízmburkem Radmilu a Josefa Vavříkovi, kteří s nimi již realizovali čtenářskou pregramotnost Mami, tati, pojďme si číst, pod záštitou MŠMT, s velmi úžasným výsledkem a příjemnými zpětnými vazbami od rodičů. 
18 fotografií

Podívejte se: Nadšení v celém areálu školky Lacinova v Kladně

Čtenář reportér
XIX. župní slet Sokolské župy Budečské se uskutečnil v sobotu 8. června.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Sokolská hymna se v sobotu 8. června rozezněla v kladenské sportovní hale při příležitosti konání XIX. župního sletu pořádaného Sokolskou župou Budečskou. Stovkám diváků předvedlo své snažení celkem 290 cvičenců, z nichž nejstaršímu bylo 96 let. Ještě před tím se na Setišti uskutečnil pietní akt u sokolského pomníku obětem druhé světové války. 
156 fotografií

Podívejte se: Sokolové ovládli Sportovní halu v Kladně. Župní slet se vydařil

Kladensko
Pietní akt v kladenském gymnáziu.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Jeden z nejsmutnějších okamžiků lidické tragédie se odehrál v tělocvičně kladenského gymnázia. Právě zde nacisté doslova vyrvali děti z náručí svých matek. Drtivá většina už se svými ratolestmi nikdy nesetkala. Na připomenutí těchto hrůz se v pondělí 10. června uskutečnil v tělocvičně i před budovou gymnázia pietní akt. 
70 fotografií

Tady spolu byly naposledy. V kladenském gymnáziu připomněli lidické matky a děti

Kladensko
42. ročník Kladenských dvorků.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Oblíbený umělecký happening Kladenské dvorky se uskutečnil o víkendu v Podprůhonu. Tématem již 42. ročníku tradičního festivalu byla „stopa“. Na své si během víkendu pod širým nebem přišli nejen milovníci výtvarného umění ve všech jeho podobách, ale i fanoušci hudby, divadla či poezie. Nechyběly ani workshopy a zábavné dílny pro malé i velké návštěvníky. 
156 fotografií

Podívejte se: V Podprůhonu se uskutečnily 42. Kladenské dvorky

Volný čas
Předseda Kocourů Daniel Rosenbaum.
Volejbalisté Příbrami zažili nejlepší sezonu za posledních deset let. V extralize skončili čtvrtí. K bronzové medaili chybělo málo. Předseda klubu Daniel Rosenbaum podotkl, že je škoda, že jí Kocouři neuhráli. Na druhou stranu i s umístěním “pod bednou“ je ale spokojen. Jeho svěřenci navíc vybojovali nárok na účast v evropských pohárech. Rozhodnutí ale bude na mezinárodní federaci. Když už, tak jedině v Příbrami.

Rosenbaum: Škoda, že jsme neuhráli medaili. Poháry? Jedině v Příbrami

Ostatní sporty
V Domově pro seniory Kladno se ve čtvrtek 6. června konalo taktické cvičení hasičů.
/FOTOGALERIE/ Hasiči z Kladna, Rakovníka, Slaného a Stochova spěchali ve čtvrtek 6. června krátce po půl desáté dopoledne k domovu pro seniory v ulici Františka Kloze v Kladně. Podle hlášení tam v pátém podlaží začalo hořet. V tu dobu se na patře nacházelo 33 klientů a personál. Takový byl scénář hasičského cvičení, kterého se zúčastnilo i devět dobrovolných jednotek.
19 fotografií

Cvičení v domově pro seniory: hasiči zasahovali v pátém patře. Hořelo u televize

Hasiči
Úspěšná výprava MK Kladno na ME ve Švýcarsku. Trenérky Michaela Kottnerová-Diviš a Sabina Škrabská a mistryně Evropy Natálie Šolínová.
/FOTOGALERIE/ Na přelomu května a června se ve švýcarském městě Pfäffikon odehrálo Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech. V zatím neobjevené aerobikové destinaci se dařilo také kladenskému klubu MK Kladno, který do pohádkového Švýcarska vyslal 12 závodníků, kteří předvedli cekem čtyři závodní sestavy. Podařilo se jim vybojovat tři cenné kovy a jednu bramborovou medaili.
15 fotografií

MK Kladno slaví evropské medaile, Natálka Šolínová dokonce zlatou!

Ostatní sporty
Kladenské koupaliště Sletiště poskytne i letos rekreaci a občerstvení tisícům návštěvníků.
/FOTO/ Sezona na letním koupališti Sletiště v Kladně je připravena k zahájení. Vše už záleží jen na počasí. Vzhledem k tomu, že teploty nadcházejících dní by měly stoupat výše, koupaliště už by mohlo přivítat první návštěvníky. Jak potvrdil vedoucí střediska bazénů Petr Štěpán, dobrou zprávou pro návštěvníky je, že vstupné do areálu od loňska nezdražilo.
10 fotografií

Koupaliště v Kladně čeká na sluníčko. Víme, kolik bude stát vstup i pivo a jídlo

Kladensko
Kladenská malířka Magdalena Rajnišová.
/ROZHOVOR/ Už jen do neděle 9. června mají návštěvníci Galerie Kladenského zámku poslední možnost ponořit se do esence starobylého světa biblických příběhů, krajin pouště i světla a tajemství nekonečna, jak ji niterně vnímá svébytná kladenská malířka Magdalena Rajnišová (65). Unikátní přehlídku obrazů s názvem Dimenze skrytosti doplňují instalace.

Přeji si, aby se lidé s mými obrazy cítili jako v přítomnosti dobrého člověka

Volný čas
Dva muži skončili v poutech.
Čilý pracovní ruch, který se nesl u lesa nedaleko Kročehlav, upoutal nad ránem pozornost kladenských strážníků. Nedaleko železničního přejezdu se nesl zvuk pracovního náčiní a bylo vidět, že si muži na svou práci svítí čelovkami. Ovšem nic poctivého z jejich počínání nekoukalo. Podél kolejí totiž vykopali čtyři metry kabelů, které částečně odřezali.

Měli krumpáče a čelovky. Místo permoníků zadrželi strážníci zloděje kabelů

Krimi