ŠTÍTEK: marihuana

Nicki Minaj
Raperka Nicki Minaj byla v sobotu zadržena na letišti v nizozemské metropoli Amsterodamu, když u ní policisté našli v zavazadle marihuanu. Policie zpěvačce udělila pokutu a propustila ji. Nicki Minaj kvůli incidentu zrušila koncert plánovaný na sobotní večer v anglickém Manchesteru, informovala agentura AFP.

Policie zadržela v Amsterodamu raperku Nicki Minaj kvůli marihuaně

Státy EU
Marihuana - Ilustrační foto
Od dubna mohou mít lidé v Německu beztrestně doma až 50 gramů konopí pro svoji konzumaci. Pěstovat mohou nanejvýš tři rostliny. V Česku se o legalizaci hovoří několik let. Změnu legislativy o konopí má ve svém programovém prohlášení i vláda, bránit legalizaci marihuany nebude nejspíše ani prezident Petr Pavel. Dopravní experti ovšem z takového kroku nadšení nejsou. Legalizace marihuany se podle nich promítne do statistik nehod pod vlivem drog a přibude „zhulených“ řidičů.

Česko připravuje legalizaci marihuany. Dopravní experti bijí na poplach

Doprava
Debata ve Slováckém divadle s prezidentem Petrem Pavlem, 17. dubna 2024, Uherské Hradiště.
Legalizace marihuany, dvojí kvalita potravin, branná výchova, ale i pocit ze Slovácka či zkušenosti s létáním. O těchto tématech a mnohém dalším diskutoval český prezident Petr Pavel při debatě s občany v Uherském Hradišti, jíž zakončil dvoudenní návštěvu Zlínského kraje. Deník.cz byl u toho jako spoluorganizátor v rámci projektu Prezident mluví s občany. Záznam středeční diskuze si můžete přehrát zpětně na našem webu.
66 fotografií

VIDEO: Branná výchova, marihuana i létání. Prezident mluvil s lidmi v Hradišti

Slovácko
Debata ve Slováckém divadle s prezidentem Petrem Pavlem, 17. dubna 2024, Uherské Hradiště.
Legalizace marihuany, dvojí kvalita potravin, branná výchova, ale i pocit ze Slovácka či zkušenosti s létáním. O těchto tématech a mnohém dalším diskutoval český prezident Petr Pavel při debatě s občany v Uherském Hradišti, kterou zakončil dvoudenní návštěvu Zlínského kraje. Deník.cz byl u toho jako spoluorganizátor v rámci projektu Prezident mluví s občany. Záznam středeční diskuze si můžete přehrát zpětně na našem webu.
66 fotografií

VIDEO: O důchodech, branné výchově i skoku padákem. Prezident mluvil s občany

Regiony
U Krajského soudu v Hradci Králové pokračuje hlavní líčení v kauze brutální vraždy v Pohodlí u Litomyšle.
Kauza předloňské brutální vraždy v Pohodlí u Litomyšle, která skončila uvařením těla oběti, pokračuje. Klíčový svědek dnes promluvil. Před senát Krajského soudu v Hradci Králové v úterý odpoledne předstoupil kamarád obžalovaného Pavla J. Právě jemu se obviněný svěřil a právě tento mladý muž nakonec vše oznámil v lednu roku 2023 na policii. Dnes sice odmítal vypovídat před obžalovaným Pavlem J., ale předseda senátu Jan Šlosar jeho žádosti nevyhověl.
45 fotografií

Svědek v kauze Pohodlí: Pavel si chtěl vždy vyzkoušet, jaké to je zabít člověka

Krimi
Ilustrační foto
Až na deset let ve vězení může skončit teprve osmnáctiletý "kluk". Před pizzerií v Úpici napadl muže a pod pohrůžkou násilí požadoval peníze a marihuanu. V jednu chvíli ho dokonce držel pod krkem. Úpičtí policisté mladíka, který se rád napije alkoholu a bere pervitin, dobře znají, v jejich spisech to není nováček. Nyní je ve vazbě, o výši trestu rozhodne soud.

Loupežné přepadení za bílého dne. Osmnáctiletý mladík chtěl peníze a marihuanu

Krimi
Martin Komárek
Nejlepším řešením je udělat z konopí běžné zboží, avšak s prodejem ve speciálních obchodech a s věkovou hranicí.

Ať žije marihuana

Komentáře
Komisař soudu předvedl praktickou ukázku se samonabíjecí puškou značky CZ 858 Tactical 4V. (Zbraň byla zabezpečena, tak aby z ní nebylo možné nyní střílet.)
Za pokus o vraždu svého manžela dostala Iveta N. souhrnný trest odnětí svobody v délce 3 let, výkon trestu se jí podmíněně odkládá na zkušební dobu pěti let. Jde o mimořádně mírný trest. Žena z Pardubicka si rozsudek vyslechla poté, co na svého muže z metru a půl vystřelila jeho legálně drženou samonabíjecí puškou. Kulka minula manželovu hlavu jen o pár centimetrů. Podle soudu šlo o výjimečný exces v opilosti. Žena tvrdí, že muže usmrtit nechtěla a společný zážitek je naopak stmelil.
21 fotografií

Alkohol, marihuana a zbraň. Žena za pokus o vraždu manžela dostala podmínku

Krimi
Téměř půl kilogramu omamných a psychotropních látek odhalili ústečtí celníci během ledna ve vozidlech či u jejich osádek při silničních kontrolách.
/FOTO/ Ústečtí celníci v lednu nelenili a při silničních kontrolách odhalili ve vozidlech či u jejich osádek téměř půl kilogramu omamných a psychotropních látek. Paleta zajištěných drog byla pestrá od marihuany (474 g), přes pervitin (18,5 g) a kokain (1,3 g) až po amfetamin tedy extázi (0,8 g). K tomu digitální váhy, drtičky a další propriety. Celníci přistihli pět hříšníků na Teplicku, čtyři na Děčínsku, dva na Mostecku a jednu osobu na Ústecku.
5 fotografií

Z auta v Trmicích se linul marihuanový odér. Celníci zabavili půl kila drog

Ústecko
Policisty objevená marihuana z malé lesní plantáže ve Ždánickém lese. Snímky z roku 2022.
/VIDEO/ Malá varna pervitinu v Ježově, o něco větší v Mikulčicích. Malé pěstírny marihuany ve Vlkoši či ve Vacenovicích a s mnohem více aromatickými rostlinami v Hovoranech. Zatím policejní mapa zobrazující odhalené varny a nelegálních laboratoře metamfetaminu, opiátů a pěstíren marihuany ukazuje do letošního června tyto zmíněné obce. Zřejmě za letošní podzim přibydou další zápisy na Kyjovsku.
4 fotografie

Drogový byznys a pěstírny konopí na Hodonínsku. Policie ví o pěti místech

Zločiny a soudy
Michal Rajtmajer u klatovského soudu.
„Je to malá rybička,“ řekl při výslechu jeden ze svědků, jimiž pokračoval v Klatovech soud s Michalem Rajtmajerem (25), který měl dle obžaloby společně se svojí přítelkyní Denisou Jančíkovou (27) ze Sušice téměř dva roky kšeftovat s pervitinem a marihuanou. Mladá maminka už dostala podmínku, obžalovanému hrozí pět let vězení. Vybudoval si i pěstírnu.
4 fotografie

Místo pervitinu jsem koupil i prodal kloubní výživu, hájil se prodejce drog

Zločiny a soudy
Radek J. u Krajského soudu v Plzni.
Dvanáct let strachu a utrpení připravil v malém západočeském městečku starší ženě její vlastní syn, Radek J. (40). Surově ji bil a vulgárně jí nadával a navíc ji ještě nutil, aby místo něj prodávala jeho zákazníkům drogy, když nebyl doma. Drogy pro něj byly výnosným kšeftem, za marihuanu měl od desítek lidí utržit celkem přes dva miliony korun. Soud ho nyní poslal za mříže na osm let.

Matku surově bil, musela mu dělat dealerku drog. Dostal osm let

Zločiny a soudy