ŠTÍTEK: mlýn

Při příležitosti Dne otevřených mlýnů se otevřel návštěvníkům Kalinův mlýn ve Stodě.
Poprvé se v České republice otevřely mlýny při příležitosti Dne otevřených mlýnů, který je pořádaný na výročí vzniku mlynářského znaku 13. května 1116. V Plzeňském kraji se otevřel návštěvníkům Kalinův mlýn ve Stodě na jižním Plzeňsku.
4 fotografie

Den otevřených mlýnů ve Stodě

Čtenář reportér
Talkshow se koná v areálu Automatických mlýnů.
Jak se žije s elektromobilem nebo domácí solární elektrárnou, jak nám moderní technologie pomůžou bránit se změně klimatu? I o těchto tématech se bude mluvit v Pardubicích na talkshow, jejímiž hosty budou meteoroložka Taťána Míková, herec Lukáš Hejlík, ekonom ČEZu Pavel Řežábek a ministr životního prostředí Petr Hladík. Vstup je zdarma. 

Herec Hejlík, meteoroložka Míková a ministr Hladík zvou veřejnost do mlýnů

Pardubicko
Cílem druhé etapy rozšíření Gočárovy galerie je upravit dostavbu moučného sila z padesátých let minulého století.
Rada Pardubického kraje vyhlásila otevřenou mezinárodní architektonickou soutěž s názvem Rozšíření Gočárovy galerie v Automatických mlýnech. Cílem je upravit dostavbu moučného sila z padesátých let minulého století. Předsedou poroty, která o výsledku soutěže rozhodne, bude uznávaný architekt Josef Pleskot.

Mezinárodní soutěž rozhodne o další úpravě Automatických mlýnů

Pardubicko
Jarní příroda v Národním parku Podyjí,v lokalitě Papírna.
Milovníci přírody vyrážejí ven v každém počasí. I když se za poslední dny přehouplo z předčasného léta málem do zimy, venku lze vidět spoustu zajímavého. Jedním z tipem na příjemný výlet může být cesta do Národního parku Podyjí a bývalá Papírna. Za fotky děkujeme Veronice Králové, která spravuje web i sociální sítě pod hlavičkou Doma v Podyjí.
9 fotografií

Tip na výlet. Podívejte se, jak vypadá Jaro u Papírny v Podyjí na Znojemsku

Čtenář reportér
Havířovský útočník Bigenti Tsikarishvili byl u míče poměrně často, ale bez podpory spoluhráčů se bodově neprosadil. Slezané zápas 6. kola II. ligy ragbistů na hřišti Petrovic prohráli 0:86.
/FOTO/ Doma s Petrovicemi na začátku března padli 28:36, ale na hřišti pražského soupeře u potoka Botič dostali havířovští ragbisté o víkendu pořádný výprask. Čtrnáct pětek a skóre 0:86 byl v 6. kole druhé ligy těžký debakl. Přesto Slezané zůstali v tabulce na čtvrtém místě, jen se prohloubila jejich ztráta na příštího soupeře Mariánské Hory ze 7 na 12 bodů.

Čtrnáct pětek u Botiče. Havířov po debaklu v Praze čeká derby o Slezský kylof

Ostatní sporty
Budova bývalého mlýna není kulturní památkou, a tak může být zbořena.
Hokejisté se v současné době musí dělit o zázemí s klubem Dynamo Pardubice, což logicky přináší myšlenku vybudovat si vlastní šatny, tělocvičnu, kabiny nebo posilovnu. Proto přišli s nápadem, který je ve skutečnosti investicí do majetku města a navíc přinese bonus: demolici zchátralého Klobásova, budovy mezi koupalištěm a zimním stadionem. Zastupitelé tento týden myšlenku podpořili příslibem patnácti milionů korun.
5 fotografií

Chrudimský Klobásov čeká demolice. Hokejisté chtějí zázemí za padesát milionů

Chrudimsko