ŠTÍTEK: posilovna

Unikátní fitko pro hendikepované hledá v Pardubicích náhradní prostory, kde by nyní mohlo fungovat.
Pardubice chystají velký projekt s názvem Dukla sportovní. Začít má opravou stávající haly na basket. Na její rekonstrukci a rozšíření pardubičtí zastupitelé poslali přes 162 milionů korun. Peníze z městské pokladny půjdou na modernizaci samotného sportoviště, šatny, posilovnu, vylepšení ubytování a také rozšíření technického zázemí. Aby se však mohlo vše uskutečnit, přišla o své místo unikátní posilovna pro hendikepované a nyní hledá nové prostory.

Posilovna pro hendikepované hledá nové prostory. Kvůli budování Dukly sportovní

Pardubicko
biatlonisté mají novou posilovnu
Nová posilovna v Jablonci českým biatlonistům vylepší podmínky k přípravě. Přední závodníci mají nyní zase o něco lepší podmínky pro svoji přípravu. V jabloneckém areálu Olymp CS Ministerstva vnitra, pod který všichni reprezentanti patří, vznikla po souvisejících nutných stavebních úpravách nová posilovna, která byla slavnostně otevřena za přítomnosti členů reprezentačního týmu.

Biatlonisté mají kde utužit fyzičku. Dostali novou posilovnu

Ostatní sporty
Tarzanova stezka pro syna.
Nechtěla pro syna na zahradu obyčejný domeček nebo tuctovou prolézačku. Šikovná maminka Pavlína Cvrčková se tak nechala inspirovat japonskou televizní soutěží Ninja Faktor. Ta se koná na úpatí japonské hory Midorijama. Soutěžící v ní zdolávají všemožné bariéry, visí na rukou a skáčou z jedné překážky na druhou. Díky úsilí a šikovnosti jedné maminky tak ve Frýdlantu u Liberce vyrostla jedinečná Tarzanova opičí dráha.
25 fotografií

Jako z Ninja Faktoru: Maminka z Frýdlantu vytvořila pro syna Tarzanovu stezku

Kutilství
Deník navštívil „herní“ doupě profesionálního esportového týmu Sampi Jakuba Jankta
Jen decentní nápis Sampi, vyvedený na tmavé fasádě středně velkého domku v srdci obce Tuchoměřice nedaleko Prahy, jej odlišuje od podobných staveb v okolí. A pouze zasvěcení a někteří místní tuší, že se hned za veřejemi dveří ukrývá ráj pro milovníky počítačových her, který zde nechal vybudovat bývalý fotbalový reprezentant a současný křídelník italského týmu Cagliari Calcio Jakub Jankto pro svůj esportový tým. Kdo by však čekal, že zde profesionální pařani hrají fotbalovou hru FIFA, šeredně by se mýlil. Zde se střílí „ostrými“.
18 fotografií

Počítače, vířivka i posilovna. Janktův dům esportového týmu je plný překvapení

Česko
Nový web Deníku 77plus1.cz nabízí regionální zajímavosti, fotografie, videa i něco navíc.
Vyhlížíte trochu toho štěstí, a pořád se vám nedaří potkat kominíka? Vydejte se do nově otevřeného Kominického muzea, které vybudovali nadšenci v bývalém hostinci v Záříčí na Táborsku. K vidění je tam spousta zajímavostí jako například Řád hašení ohně z roku 1755 od Marie Terezie či kopie historických kominických razidel, děti si tam mohou prolézt komín a samozřejmě nechybí štětky, žebříky, čtyřlístky, legendární kominické kalendáře a spousta dalších věcí vztahujících se ke kominickému řemeslu.

77plus1: Kominické muzeum, samoobslužná posilovna i hrdina z Větřní

Česko
Pobočka PrivateGym v Liberci.
/FOTO, VIDEO/ Máte chuť si zacvičit, ale přes den nestíháte a večer jsou už fitness centra zavřená? Patříte mezi stydlivé jedince a klasické posilovny vás nelákají, protože se nechcete ztrapnit? Nebo si prostě v noci chcete dát do těla a doma nemáte potřebné vybavení? Tak nejen pro tyto případy od začátku nového roku funguje v městě pod Ještědem samoobslužná posilovna a Deník nahlédl dovnitř.
29 fotografií

Zacvičit si kdykoliv a mít soukromí? V Liberci se otevřela privátní posilovna

Liberecko
Kondiční trenér Jiří Panáček (vlevo) s českými juniorskými basketbalistkami.
Má ve svých rukou možná nejsložitější práci v rámci celého národního týmu. Společně s fyzioterapeuty je cílem kondičního trenéra Jiřího Panáčka připravit české basketbalistky do devatenácti let tak, aby poté mohly naplno plnit pokyny hlavního kouče Viktora Pruši. Nyní je s týmem Panáček ve čtvrtfinále světového šampionátu a připravuje se na bitvu s obhájkyněmi zlata z USA.
13 fotografií

S holkami v posilovně. Museli jsme je dát do kupy, říká kondičák basketbalistek

Ostatní sporty
Sportovní areál Vltava si Budějčáci otevřeli sami.
Kvapík místo ploužáku. Pouhé dva měsíce trvalo díky výborné spolupráci vybudovat v Českých Budějovicích nový Sportovní areál Vltava na levém břehu řeky u cyklostezky kousek od Nového mostu a sídliště Vltava. Od počátku týdne už sem lidé chodí vyzkoušet si dětské hřiště a posilovny, oficiální otevření s kulturním programem bude v pátek 21. července od 16.00.
24 fotografií

OBRAZEM: Sportovní areál Vltava si Budějčáci otevřeli sami

Českobudějovicko
Pardubičtí fotbalisté zahájili letní přípravu i s novými akvizicemi.
FOTO, VIDEO/ Raketový mód. Testy, posilovna a šup na hřiště… Žádné otálení aneb Není čas na rozjímání z úspěšně završené sezony. Kvůli prodloužení o baráž zahájili pardubičtí fotbalisté letní přípravu o týden později. Jako poslední z prvoligových celků. První den tradičně podstoupili fyzické testy na FTVS v Praze. V úterý se vrátili do Pardubic. Dopoledne naklusali do posilovny a odpolední jednotka se již odehrála na zeleném trávníku. Nikoliv toho v CFIG Areně, ale na staré dobré Vinici. Oproti konci loňského ročníku trenéři přivítali šest nových tváří.
84 fotografií

Pardubice zahájily letní přípravu. Od začátku jedou na vysoké otáčky

FORTUNA:LIGA
Po devadesáti letech zchátralou sokolovnu v Bystřici sokolové opustili
 /VIDEO/ Namísto bujarých oslav devadesáti let od postavení sokolovny v Bystřici nad Perštejnem, poslední sokolové letos budovu opustili. Důvodem je špatná statika, dřevomorkou prolezlé trámy a ceny energií. Místní proto zvažují i kompletní stržení sokolovny a vybudování nové. Přesto se naděje na záchranu a opravu bývalého kulturního centra nevzdávají.
26 fotografií

Bystřici trápí zchátralá sokolovna. Zůstali v ní už jen hasiči

Žďársko
V blanenských lázních končí sauna i posilovna. Kvůli nákladům a špatnému stavu budovy.
Krytý bazén v Blansku je zavřený už dva roky kvůli havarijnímu stavu střechy. Do konce loňského roku fungovaly v areálu tamních lázní ještě sauna, posilovna, rehabilitační bazén a masáže. Pak je městská společnost Služby Blansko, která zmíněný objekt provozuje, uzavřela také. Důvodem byly rostoucí provozní náklady a špatný technický stav budovy. Část místních si myslí, že by tyto aktivity ještě před demolicí přes čtyřicet let starých lázní a výstavby nových mohlo město zprovoznit. Konkrétně posilovnu a saunu.

Fitko a sauna v lázních? Bez investic a lidí nemožné, říká šéf Služeb Blansko

Blanensko
Vita Sana Club ve Zlíně. Ilustrační foto
S úderem půlnoci na Silvestra přichází i chvíle pro předsevzetí. Nejčastější zaznívají ta, která se týkají zdravého životního stylu: zdravěji jíst, přestat kouřit a hlavně začít cvičit, nebo se aspoň pravidelně se hýbat. Je to stejné i letos?

Povánoční „ledňáčky“ ve fitcentrech teprve čekají

Zlínsko
Ilustrační foto.
Stálou střechu nad hlavou chtějí lidé z klubu kulturistů v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Dlouhodobě se snaží o zajištění trvalého místa pro své posilovací stroje v hodnotě přibližně dvou milionů korun. Dosud neúspěšně. Nově se budou muset vystěhovat i z těch provizorních v tamní sokolovně. Budovu totiž čeká oprava. Kulturisté s tématem přišli na poslední zasedání obecního zastupitelstva. Možných řešení je více.

Kulturisté z Moravské Nové Vsi chtějí zázemí, vydali se i na zastupitelstvo

Břeclavsko
Ukázkový venkovní kondiční trénink.
Hodně lidi za svých 50 let života nikdy nenavštívilo žádné fitness centrum, dokonce někteří se v tomto věku nevěnují vůbec žádné pohybové aktivitě a chodí ze sedavého zaměstnání zpátky domu na sedačku koukat na televizi. A jak jistě tušíte, tento životní styl není vůbec zdravý pro náš pohybový aparát, ale ani pro naší hormonální rovnováhu. Mužům chybí testosteron který by si právě mohli zvýšit silovým tréninkem v posilovně!

Proč začít cvičit po padesátce? Fitness trenér radí

Čtenář reportér
Starosta města Veltrusy Filip Volák, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol Katarzyna Woś a starosta města Kralupy nad Vltavou Marek Czechmann (na snímku zleva) při symbolickém předání daru.
Místa pro hry a cvičení chyběla lidem v Kralupech nad Vltavou - a obyvatelé Veltrus to vnímali stejně. Ukázal to výběr vítězných projektů v letošním ročníku kampaně ORLEN Unipetrol lidem, kdy provozovatel petrochemické výroby a rafinerií nabízí peníze na projekty pro zlepšení života místních, které si lidé v okolí jejich závodů sami vyberou v rámci hlasování veřejnosti.

Menším hraní, větším cvičení. Taková zlepšení volí dvě města na Kralupsku

Mělnicko
Používat další náčiní, jako je posilovací kruh nebo činky, je možné. I malé závaží je ale ve spojení s elektřinou silná zátěž.
Můžete mi trochu přidat v těch rukou. Ještě trošku, ještě, stačí, ta levá už má dost, říká asi třicetiletá žena v jedné z chomutovských posiloven, zatímco rukama zvedá dvě lehké činky. Tak malé, že by se jim vysmáli i žáci prvního stupně základní školy. Žena má ale pocit, jakoby zvedala pytle s pískem. Do svalů jí totiž proudí elektrické impulzy, které celý úkon ztěžují.
18 fotografií

Bolí to, ale svaly rostou. Cvičení s „elektrošoky“ se stává hitem fitness

Zdravý život