ŠTÍTEK: Šumperk

Fotbalisté Valašského Meziříčí (modré dresy) padli na hřišti Havířova 0:4.
/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm překazili lídrovi slavnostní předávání poháru za první místo v divizi F a postup do MSFL, když v předposledním 29. kole v Ostravě porazili Unii Hlubina 4:2. Poslední domácí zápas loučícího se trenéra Martina Špičky na lavičce Bohumína s Šumperkem skončil remízou 1:1. Překvapením víkendu je vysoká výhra Vítkovic s druhou rezervou Opavy 8:1. Tři body získal i poslední Bruntál, když doma porazil Vratimov 2:0. Od sestupu do krajského přeboru ho ale nezachrání.
45 fotografií

Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - divize F

Fortuna divize
Zápas 23. kola fotbalové divize F Bospor Bohumín - MFK Havířov 0:4.
/FOTOGALERIE/ Ve znamení loučení bude víkendová nabídka fotbalových zápasů. V předposledních kolech svých soutěží se většina týmů představí naposledy doma, do příští sezony půjdou v srpnu mnohdy v jiných sestavách. V MSFL za šestou rezervou Karviné přijedou předposlední Hranice, v divizi třetí Indiáni hostí desáté Valašské Meziříčí a šestý Bohumín s končícím trenérem Martinem Špičkou nastoupí proti sedmému Šumperku.
14 fotografií

Kam za fotbalem: Na Indány s Valachy, loučení v Bohumíně i bitvy o postup

Okresy
PŘED ROKEM. Závěrečný den UniCredit Czech Open 2023 v Prostějově. Exhibice Tomáš Berdych - Jakub Menšík
České barvy sice na tenisovém UniCredit Czech Open v Prostějově rychle zbledly a v semifinále dvouhry ani čtyřhry už domácí neměli žádné zastoupení, fanoušci se však nadále těší na sobotu. Finálový den okoření exhibice hvězd, Lucie Šafářová s Tomášem Plekancem vyzvou na centrálním dvorci v 10 hodin před finále singlu Kristýnu Plíškovou s fotbalistou Janem Kollerem. A co další sport o víkendu v Olomouckém kraji? Mrkněte na náš přehled.
39 fotografií

Kam za sportem? Tenisová exhibice se Šafářovou, Plekancem, Plíškovou i Kollerem

Ostatní sporty
Svátek fotbalu - 25. ročník McDonald's Cupu přilákal do ochozů Malšovické arény spolužáky i rodiče.
V pondělí a úterý 3. a 4. června se ve stále ještě nově postavené Malšovické aréně v Hradci Králové uskutečnilo republikové finále již 25. ročníku tradičního dětského fotbalového turnaje nazvaného McDonald's Cup. Ve skupině A, tedy mladší věkové kategorii pro hráče prvních až třetích tříd, reprezentovali Olomoucký kraj borci z šumperské základní školy Sluneční. A ti zde rozhodně nezanechali špatný dojem. Turnajem prošli až do semifinále, kde pak ale nestačili na pozdější vítěze ze středočeské Davle a v zápase o bronz ani na borce z Prahy 5 - Radlic. Loňský bronz se jim tedy obhájit nepodařilo.
61 fotografií

FOTO: ZŠ Sluneční na McDonald's Cupu vyměnila loňský bronz za brambory

Fotbal
SK Hranice ve 2. kole atletické II. ligy mužů a žen. Vítězná štafeta žen, zleva Kateřina Kasparová, Adéla Zdražilová, Marie Kročová, Ludmila Krčmářová.
Druhé kolo II. ligy mužů a žen skupiny D proběhlo v sobotu 25. května v Šumperku. Mužům SK Hranice se celkem dařilo, byť oproti prvnímu kolu řady týmu poněkud prořídly. Na body dosáhlo osm hranických borců. V kole muži SK Hranice obsadili čtvrté místo za vítězným Přerovem, Šumperkem a Opavou. V průběžném pořadí jsou rovněž čtvrtí, při stejném počtu hlavních bodů jako pátý Šumperk. Vede Přerov před Opavou a Vítkovicemi.
3 fotografie

Atletika: Druholigové Hranice sbírají body. Lépe jsou na tom muži

Ostatní sporty
Regionální dopravní konference v Olomouci
Na riziková místa na silnicích se zaměřila dopravní konference, která se uskutečnila v Červeném kostele v Olomouci. Zlepšení bezpečnosti na silnicích a upozornění na místa, kde se stává nejvíce nehod – tomu se věnovali zúčastnění odborníci, zástupci měst a obcí a kraje. Rozebíralo se na ní deset nejrizikovější míst na cestách Olomouckého kraje i lokality, které už se i díky těmto konferencím podařilo lépe zabezpečit.
84 fotografií

Známe nejrizikovější místa na cestách v Olomouckém kraji. Dávejte tam pozor

Život řidiče
Regionální dopravní konference v Olomouci
Na riziková místa na silnicích se zaměřila dopravní konference, která se uskutečnila v Červeném kostele v Olomouci. Zlepšení bezpečnosti na silnicích a upozornění na místa, kde se stává nejvíce nehod – tomu se věnovali zúčastnění odborníci, zástupci měst a obcí a kraje. Rozebíralo se na ní deset nejrizikovější míst na cestách Olomouckého kraje i lokality, které už se i díky těmto konferencím podařilo lépe zabezpečit.
84 fotografií

Tady pozor! Odborníci ukázali nejrizikovější místa na cestách v Olomouckém kraji

Život řidiče
Sokol Příkazy - FK Odrlice
ANALÝZA/ Napětí a adrenalin na všech úrovních fotbalových soutěží v těchto dnech roste. Ještě aby ne, když se blíží závěr sezony, který rozhodne nejen o postupujících a s tím spojených oslavách, ale i záchraně nebo smutku ze sestupu. Deník zmapoval aktuální stav a naznačil možné sestupové scénáře také v okresních soutěžích, které budeme po každém víkendu a vývoji AKTUALIZOVAT.
17 fotografií

ANALÝZA: Fotbalové postupy a sestupy v okresech. Kdo to má nahnuté a kdo slaví?

Okresy
Mikuláš Mikeš (Loštice)
Hraje svou první sezonu mezi dospělými a nemůže se mu snad ani vést lépe. Teprve sedmnáctiletý Mikuláš Mikeš totiž nastoupil za Loštice figurující na páté příčce A skupiny olomoucké I. A třídy už do 22 zápasů a během nich nasázel více než úctyhodných šestnáct branek. Naposledy hned pěti řídil výhru svého týmu 6:1 proti Pivínu. I proto se tak stal naší další Osobností Deníku za okres Šumperk. 

Nedávno chytal, teď pálí mezi dospělými. Nečekal jsem to, říká loštický Mikeš

Kraje
Závody Ecce Homo ve Šternberku. Ilustrační foto
Událostí regionu číslo jedna je ve Šternberku tradiční mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo. Po celý víkend bude slavné zápolení doprovázet také doprovodný program s názvem Město v pohybu. Připomenout loňský ročník si můžete v naší galerii. Podrobnější program našete v našem tradičním přehledu sportovních akcí v Olomouckém kraji.
123 fotografií

Kam za sportem? Legendární Ecce Homo opět táhne davy

Ostatní sporty
Magnetická rezonance Nemocnice Šumperk.
S vyšetřováním pacientů na magnetické rezonanci v Šumperku pomůže umělá inteligence. Zdlouhavé vyšetření zkrátí rekonstrukční algoritmus. Lékařům také generuje obrazy s mnohem vyšším rozlišením.Tam, kde si lékaři nemohou detailně zobrazit části těla s pomocí rentgenu, ultrazvuku nebo počítačové tomografie, nastupuje magnetická rezonance.

Umělá inteligence zkracuje vyšetření v šumperské nemocnici

Podnikání
Tipy na víkend 1. - 2. června
Kam vyrazit o víkendu 1. a 2. června (nejen) na Orlicku? Přinášíme nabídku textových i plakátových tipů na akce od naší redakce. Nabídku budeme během pátku doplňovat, a to i na základě vašich tipů zaslaných na adresu kamil.dubsky@denik.cz. Na konci článku najdete i tipy na víkendové akce v okolních okresech. Orlicko bude v sobotu hlavně ve znamení dětských dnů, řadu pozvánek přinášíme i v našem přehledu, ale rlozhodně není vyčerpávající, dětské dny se konají v desítkách dalších obcí okresu.

Kam (nejen) na Orlicku o víkendu? V sobotu hlavně dětské dny. Ale nejen ty

Volný čas