ŠTÍTEK: Tábor

Návštěvníci mohli v botanické zahradě obdivovat neobvyklé odrůdy růží.
Výstavu plnou barev, krásy a vůně nabízí o víkendu botanická zahrada v Táboře. Návštěvníci mohou v jejích prostorách obdivovat výstavu řezaných růží. K vidění jsou téměř dvě stovky odrůd, které organizátoři dovezli hned ze čtyř míst. Součástí expozice jsou i odborné přenášky, růžový kvíz nebo komentovaná prohlídka místního rozália.
38 fotografií

Královny květin se předvedly v Táboře. Takové barvy růží jste zaručeně neviděli

Táborsko
V Okrouhlé Radouni se jede v pátek a v sobotu tradiční rallye.
Předposlední červnový víkend bývá po konci fotbalových soutěží na velké sportovní události vždy trochu chudší, ale na Hluboké se hraje baseballová extraliga, v Okrouhlé Radouni se jede tradiční rallye a hlavně v neděli večer bude zahájela Letní olympiáda dětí a mládeže, která bude v Českých Budějovicích, na Hluboké a v Táboře probíhat do čtvrtka.   
83 fotografií

Kam o víkendu na jihu za sportem? Extraligový baseball nebo Radouňská rallye

Ostatní sporty
Dva tisíce žáků z devíti základních budějovických škol vytvořilo na náměstí olympijské kruhy.
O týden dříve dostanou vysvědčení žáci řady jihočeských středních škol. Jejich pokoje na internátech a stoly v jídelnách poslouží jako zázemí pro Olympiádu dětí a mládeže. V Budějovicích, v Táboře a na Hluboké je potřeba se postarat o tisíce mladých sportovců. Školní rok tu proto končí už v pátek, zaměstnancům ale začne honička.
14 fotografií

Na jih Čech míří tisíce mladých sportovců. Středoškolákům prodlouží prázdniny

Českobudějovicko
Představení medailí a slavnostního zahájení olympijských her dětí a mládeže 2024.
Olympiáda dětí a mládeže České republiky jsou republikové sportovní hry krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Mladým sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Letní olympijskou štafetu po Olomouckém kraji přebírají v roce 2024 jižní Čechy. Centrem Her XI. letní olympiády dětí a mládeže 2024 se od 23. do 28. června stanou České Budějovice, Tábor a Hluboká nad Vltavou.
26 fotografií

Také Tábor se stane dějištěm Olympiády dětí a mládeže

Táborsko
Legrační kachny měly zastávku v Třeboni.
Mávání a úsměvy kolemjdoucích vyvolala netradiční kolona projíždějící Třeboní. Legendární vozítka přezdívaná kachna mohli turisté i místní v lázeňském městě vidět ve středu dopoledne. Majitelé populárních Citroënů 2CV vyráží na výlet českými i moravskými kraji pravidelně. Tentokrát vedla jejich cesta také do jižních Čech.
26 fotografií

OBRAZEM: Barevná podívaná v lázeňském městě. Třeboní projely legendární kachny

Jindřichohradecko
Květy liliovníku tulipánokvětého v Husově parku v Táboře.
V táborském Husově parku v současné době budí velkou pozornost nádherně kvetoucí impozantní strom s názvem liliovník tulipánokvětý. Možná kolem tohoto krasavce i pravidelně chodíte, ale co víte o tomto stromu. Své znalosti o liliovníku tulpánokvětém si můžete vyzkoušet v našem kvízu. Podívejte se, jak květy zachytila na fotografiích Kristýna Svobodová.
9 fotografií

KVÍZ: Vyzkoušejte si své znalosti. Co víte o liliovníku tulipánokvětém?

Táborsko
Most na dálnici D3 v Táboře - Čekanicích prochází údržbou
Od pondělí 3. června musejí řidiči v Táboře - Čekanicích na dálnici D3 ve směru České Budějovice počítat s menším omezením, a to na 76. kilometru dálnice. Jak informoval za Ředitelství silnic a dálnic Jihočeského kraje Adam Koloušek, provádějí se zde stavební úpravy na dálničním mostě právě v Čekanicích.
4 fotografie

Dálniční most v Čekanicích prochází údržbou

Táborsko