ŠTÍTEK: Tachov

Ilustrační foto.
Město Tachov zahájilo spolupráci s Nábytkovou bankou, která umožňuje občanům darovat nepotřebný nábytek a vybavení domácnosti osobám v nouzi. Tato iniciativa nejenže podporuje sociálně slabší, ale také přispívá k udržitelnosti a recyklaci. Darované věci musí být funkční a nezávadné.

Po sběrném centru ReuSe v Tachově nově funguje i nábytková banka

Tachovsko
Lukáš Čížek.
Nejlepším střelcem fotbalového okresního přeboru se stal 44letý Lukáš Čížek z týmu FK Tachov B. Čížek dal neuvěřitelných 51 gólů. V posledním kole soutěže proti sedmému Chodskému Újezdu při výhře 20:2 vstřelil sedm branek. Ofenzivnímu fotbalistovi trochu kalí radost třetí místo týmu v tabulce, které béčku Tachova nezajišťuje postup do I. B třídy.

Čížek nastřílel za béčko Tachova 51 gólů a na dokopné si dobíral hráče A týmu

Okresy
Závěrečné derby nabídlo pět branek a vítězství Petřína (v červených dresech) 3:2 nad Rokycany (v zelených).
/FOTOGALERIE, OHLASY/ Třetí porážku v řadě fotbalisté divizního Petřína nedopustili, když zvítězili v Rokycanech 3:2. Dařilo se i Doubravce, která přetlačila stejným výsledkem silný Sokolov. Naplno bodoval také sestupující Tachov, jenž rozhodl duel s Hořovicemi v samotném závěru. Klatovy a rezerva Domažlic vyšly bodově naprázdno. Zvláště tým z Chodska si oddechl, že nakonec těsně unikl sestupu o soutěž níže. 
32 fotografií

OHLASY Z DIVIZE: Postupující Petřín porazil na závěr Rokycany

Fortuna divize
Ilustrační foto.
V naší pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Přinášíme vám přehled za poslední týden. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

Opustili nás na Tachovsku

Tachovsko
Fotbalisté FC Rokycany (na archivním snímku hráči v zelených dresech) přivítají Petřín.
Fotbalisté plzeňského Petřína, kteří si s předstihem zajistili prvenství v áčkové skupině FORTUNA divize a od příští sezony budou hrát vysněnou třetí ligu, odcestují k poslednímu utkání již končícího ročníku čtvrté nejvyšší tuzemské soutěže do Husových sadů, kde už v pátek od 18 hodin změří síly v krajském derby s domácími Rokycany.
92 fotografií

Rokycany v derniéře vyzvou mistra z Plzně. Můžeme jen získat, míní Jakub Janota

Kraje
Opustili nás. Ilustrační foto
V naší pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Přinášíme vám přehled za poslední týden. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

Opustili nás na Tachovsku

Tachovsko
Do konce června by měla být opravená silnice mezi Novou Hospodou a Tisovou.
Letošní léto by řidičům příliš dopravních komplikací spojených s opravami dálnic a silnic na Tachovsku přinést nemělo. Ředitelství silnic a dálnic dokončí rozdělané akce a do nových se již letos s největší pravděpodobností nepustí. Správa a údržba silnic Plzeňského kraje má na letní měsíce naplánovány tři větší opravy poškozených silnic na okrese.
7 fotografií

Tachovsko se dočká oprav několika silnic. Letní komplikace nebudou velké

Tachovsko
Tachov (na archivním snímku v modrých dresech) si poradil s vedoucím Petřínem, zvítězil 3:2.
Fotbalisté Tachova sice už jistojistě opustí divizní skupinu A, v závěru sezony chtějí ale ještě získat co nejvíce bodů a vyhnout se poslednímu místu. Naposledy si nováček divize vyšlápl na Petřín. Jistý mistr soutěže dorazil s hodně omlazenou sestavou, i tak kousal do úplného konce. Nakonec to byl domácí Tachov, kdo v nastaveném čase vstřelil rozhodující gól. 
37 fotografií

Tachov dohrával v deseti, i tak v závěru skolil lídra divize

Fortuna divize
Do 20 ročníku přehlídky tvořivosti a schopností dětí s postižením se jako každý rok i letos zapojily také děti z tachovských mateřinek a škol.
Báječná atmosféra plná emocí, po každém vystoupení bouřlivý aplaus a v průběhu každého představení povzbuzování tleskáním z řad publika. Tak vypadal již 20. ročník dvoudenní nesoutěžní přehlídky tvořivosti a schopností dětí s postižením nazvaný Prostor pro duši, který pořádá tradičně Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře. Konal se ve středu 5. a ve čtvrtek 6. června ve společenském areálu Mže v Tachově a nabídl vskutku ojedinělé zážitky.
86 fotografií

Domov Milíře uspořádal v Tachově přehlídku Prostor pro duši. Byla plná emocí

Tachovsko
Na celých dvanáct měsíců je rozplánovaná velká rekonstrukce tachovského náměstí
Rekonstrukce tachovského náměstí přináší řadu výzev pro místní obyvatele, návštěvníky i obchodníky. Práce, které začaly minulý měsíc, způsobují dočasná omezení v průchodu a parkování, ale město slibuje zachování přístupu k provozovnám. Očekává se, že po dokončení rekonstrukce náměstí získá moderní vzhled a nové možnosti pro společenské akce.
23 fotografií

Rekonstrukce tachovského náměstí netěší obchodníky

Tachovsko
Ve společenském areálu Mže v Tachově se nakonec konala původně plánovaná Slavnost v parku.
„Než neslavit vůbec, raději akci přizpůsobíme do vnitřních prostorů,“ řekli si organizátoři plánované sobotní akce Slavnost v parku v Tachově.  Předpověď počasí na první červnový den neslibovala nic dobrého, a tak narychlo přesunuli všechny přichystané aktivity do zastřešeného útočiště ve společenském areálu Mže. A návštěvníci jejich snažení ocenili.
25 fotografií

Slavnost v parku počasí nezkazilo. Organizátoři ji přesunuli do areálu Mže

Tachovsko
Foto z jednoho z minulých ročníků.
Benefiční festival Rock pro hospic se letos koná již po čtvrté a opět slibuje spojení skvělé hudby s dobrou věcí. Výtěžek z akce, která se uskuteční v Tachově, pomůže místnímu hospici. Na pódiu se představí široké spektrum kapel a umělců, kteří svým vystoupením přispějí na Domácí hospic Západ. Minulé ročníky přinesly díky neuvěřitelné štědrosti lidí i energii vystupujících a úžasné podpoře všech partnerů a sponzorů celkem přes 230 tisíc. Jaký bude letošní ročník a co se chystá se dozvíte v našem rozhovoru.
16 fotografií

Bára Zemanová otevře Rock pro hospic, festival s charitativním posláním

Tachovsko
Klášter Kladruby
Pokud vše nezkazí počasí, je nabídka našich tipů, kam vyrazit o víkendu, opět pestrá. Vyrazit můžete do přírody, nechat děti užít si svůj den na oslavách napříč regionem, využít mimořádných prohlídek v benediktinském klášteře v Kladrubech anebo pořádně zavzpomínat na své rockové mládí s Extra Band revivalem. 

Tipy na víkend: Extra Band, slavnosti, dětské dny i kájení máje

Volný čas