ŠTÍTEK: vysvědčení

Slavnostním předávání maturitních vysvědčení v obřadní síni kladenského magistrátu letošním absolventům Střední odborné školy a středního odborného učiliště E. Beneše.
/FOTOGALERIE/ Den plný emocí a hrdosti prožili ve středu odpoledne při slavnostním předávání maturitních vysvědčení v obřadní síni kladenského magistrátu nejen letošní absolventi Střední odborné školy a středního odborného učiliště E. Beneše, ale i pedagogové, rodiče a další hosté, kteří zaplnili prostor do posledního místa. Tento jedinečný okamžik završil čtyřleté úsilí a studium maturantů, kteří na něj dlouho čekali a po právu si jej také zasloužili.
19 fotografií

Podívejte se: Absolventi SOŠ a SOU E. Beneše si převzali maturitní vysvědčení

Čtenář reportér
Slavnostní den patřil bezmála padesáti budoucím sestřičkám a bratrům z oborů Praktická sestra a Sociální činnost.
Náměstkyně hejtmana zodpovědná za zdravotnictví Michaela Matoušková se na začátku června zúčastnila slavnostního ceremoniálu předávání maturitních vysvědčení čerstvým absolventům Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim. Tato škola, která si zakládá na vysoké úrovni vzdělávání a rodinném přístupu, již 35 let připravuje budoucí zdravotníky.

Budoucí sestřičky a bratři obdrželi v Chrudimi maturitní vysvědčení

Čtenář reportér
Radim Slouka, ředitel Slovanského gymnázia v Olomouci
Zájem o studium na Slovanském gymnáziu v Olomouci roste už několik let po sobě. Přihlášku na čtyřletý, šestiletý nebo osmiletý obor si tentokrát podalo osm stovek uchazečů. Většina z nich má tradičně výborný prospěch, často samé jedničky. Letos ale podle ředitele Radima Slouky zkoušejí štěstí také uchazeči, kteří měli na vysvědčení i nějakou tu trojku.
5 fotografií

Ředitel Slovanského gymnázia: Rozdíly v úrovni základních škol narůstají

Olomoucko
Pololetní vysvědčení nechtějí vidět jenom rodiče a babičky. Poslouží i jako vstupenka do zoo. Ilustrační foto.
Odměnit školáky za mnohaměsíční úsilí a studium se rozhodla táborská zoologická zahrada. V pátek 2. února, kdy jsou pololetní prázdniny, a během následujícího víkendu nabízí všem školákům, kteří na pokladně předloží své vysvědčení, vstup za jednu korunu. Při oblíbených komentovaných krmeních se dozví spoustu zajímavostí ze světa zvířat, které pak mohou využít ve škole při výuce.

Táborská zoo nabízí dětem od pátku do neděle vstupenku za korunu a vysvědčení

Čtenář reportér
Tvůrci projektu představili na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity nový systém hodnocení na školách
Známka by už nemusela být nejdůležitější. Žáci by ve školách mohli kromě ní dostávat slovní hodnocení nebo zreflektovat vlastní práci v hodinách. Nový typ vysvědčení, které vytvořili pracovníci Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, vyzkoušelo deset škol. Ředitelé škol zapojených do projektu si od nového systému slibují, že bude pro žáky méně stresující a podpoří jejich rozvoj.
5 fotografií

VIDEO: Testovali nové šestistranné vysvědčení. Podívejte, jak by mohlo vypadat

Zprávy
Ilustrační foto.
Maturita není pro nástup k policii nutností. Jestliže si ještě někteří policisté vzpomenou, jak se před časem loučili se zkušenými kolegy, kteří sice znali rajon i místní lumpy jak své boty a třeba si i tykali s tamními bezdomovci, nicméně museli odejít, protože nesplnili podmínku doplnit si vzdělání a získat maturitní vysvědčení, dnes je situace jiná. Jako posily Policie ČR hledá i nováčky bez maturity.

K policii se dá nastoupit i bez maturity. A stačí jen poslat SMS zprávu

Praha
Senioři se loučili ve vodním světě.
Smutno i veselo bylo v hradišťském vodním světě v Uherském Hradišti. Ptáte se proč? Protože skončilo pravidelné pětidenní cvičení seniorů a seniorek, které pro ně Aquapark už několikátou sezónu připravuje. Po půlhodinových lekcích ve dnech 20., 26., 28. a 29. června se jednotlivé skupiny aktivních cvičenců a cvičenek loučily se svými cvičitelkami malým veršováním. 
9 fotografií

V Uherském Hradišti se senioři loučili ve vodním světě

Čtenář reportér
Za vysvědčení nabídl UJEP zmrzlinu a Kocoura v botách .
Všechny děti se těší na prázdniny, za dobré vysvědčení přijde jistě odměna. Někdy stačí maličkost. V loňském roce nabídl UJEP veřejnost během prázdnin letní kino, letos tento skvělý projekt bude pokračovat. Celý červen každý čtvrtek v 17:30, v pátek 30. června patřilo kino dětem. Za vysvědčení se nabízela zmrzlina, přesně v 10:00 potěšil malé diváky Kocour v botách. Kdo by neznal chlupatého hrdinu, který už stovky let baví děti svou šikovností. Vymyslel ho Ital Giovanni Francesco Strapapola, poslední animovaná verze z roku 2011 je plná triků a napínavých scén. Víte, že Kocoura v originále namluvil slavný herec Antonio Banderas? Pokud by tu byl, určitě by tleskal všem jedničkářům. 
25 fotografií

FOTO: Za vysvědčení nabídl UJEP zmrzlinu a Kocoura v botách

Čtenář reportér