Obsah časopisu – duben 2012

Obsah časopisu – duben 2012

Objednejte si toto číslo časopisu za 99 Kč


Proměny meteorologie

Jak se za léta proměnila meteorologie? Historie sahá d nejstarších záznamů až po současnou nejmodernější techniku.

Text a foto Hynek Adámek

 

 

 


K2: Nebezpečí a tužby na divoké hoře

Gerlinde Kaltenbrunnerové dokázala nemožné. Zdolala obávaný vrchol K2 a završila tak svůj projekt Koruny Himaláje – zdolání všech 14 osmitisícovek bez použití umělého kyslíku.

Text Chip Brown

Foto Tommy Heinrich

 

 

Neduchovní duchové

V Africe a její disapoře mohou masky ztělesňovat duchovní síly nebo vyjadřovat politické poselství. Text doprovází fotografie těch pozoruhodných masek.

Text Cathy Newmanová

Foto Phyllis Galembová

 

 

 

Skrytý Titanic

Před sto lety zmizel "nepotopitelný " Titanic pod vodou. Přinášíme nejúplnější snímky proslulého vraku, které jsme získali díky nejmodernějším technologiím.

Text Hampton Sides

Foto Mark Thiessen

 


 

Virtuální procházka Titanikem

Badatel a filmový režisér prochází lodním vrakem z jedné místnosti do druhé a vy si s ním můžete prohlédnout turecké lázně, nejluxusnější apartmá nebo třeb apromenádu 

Text James Cameron

 

Jeden jako druhý

Obrazová reportáž o divokých plameňácích v Mexiku. Mimo jiné zjistíte, jak získávají plameňáci své zabarvení.

Text Nancy Shuteová

Foto Klaus Nigge

 

 

 

Kde vládli otroci

Uprchlí otroci vybudovali v Brazílii mnoho vesnic. Dnes se snaží získat právo na svoji půdu, a tak ji chránit. Pozemky, které si nárokují, jsou nejcennější v celé Amazonii.

Text Charles C. Mann a Susanna Hechtová

Foto Tyrone Turner

 

Také v dubnovém vydání přinášíme čtenářům články, které zaujmou svými texty i fotografiemi. Hlavním tématem čísla je ztroskotání Titaniku. V článku Skrytý Titanic budete mít možnost zhlédnout nejnovější exkluzivní fotografie proslulého vraku. V článku K2: Nebezpečí a tužby na divoké hoře si přečtete příběh Gerlinde Kaltenbrunnerové, první ženy na světě, která dokázala vystoupit na všech 14 osmitisícovek bez umělého kyslíku. V článku Neduchovní duchové se dozvíte, že v Africe maska proměňuje smrtelníky v bohy a má i politický význam. Úchvatné fotografie divokých plameňáků si prohlédněte v článku Jeden jako druhý. Uprchlí otroci vybudovali v srdci Brazílie tisíce skrytých vesnic. Dnes se snaží získat práva ke své půdě. Přečtěte si víc v článku Kde vládli otroci. A v rubrice Česká mozaika se dozvíte, jak se proměnila meteorologie. 

Předplatné časopisu

Archiv časopisu

Jsme na Facebooku