Den 4. – Setkání se lvy

On-line deník z fotoexpedice NG do Afriky.

Expedice NG o sobě podala zprávu s dvoudenním zpožděním. Je to ovšem pochopitelné, protože se nacházejí na cestě do Národního parku Serengeti. Projížděli savanou chráněnou UNESCO. Snad na jejich fotografiích uvidíme zebry, žirafy, antilopy, gazely, pakoně, slony či buvoly či nějaký z 200 druhů ptáků. Žije zde totiž nejbohatší fauna z afrických národních parků.

Termín fotoexpedice NG byl zvolen s ohledem na přítomnost velkých stád kopytníků, kteří sem přicházejí přivést na svět svá mláďata. Zároveň je to období, kdy si zde spousta predátorů hledá snadnou kořist. Takže detailní snímky hrochů, lvů či krokodýlů raději neočekáváme :-) .


View Larger Map

 

Populárně naučná expedice National Geographic pořádaná spolu s CK Adventura míří do Tanzanie. Cílem expedice je nejen navštívit nádherná a fotogenická místa národních parků Afriky, ale také zdokonalit se v umění fotografovat. Můžete jet také s námi – alespoň virtuálně prostřednictvím on-line reportáže.
 Více informací o expedici najdete v článku Fotoexpedice Afrika – před startem

Den 1. – Čekání v Istanbulu.

Den 2. - Minibusem v prachu a kamení.

Den 3. – Opice, sloni i krávy, zkrátka safari

Neděle 6.3.2011

Zážitky z výpravy se začínají čím dál tím více stupňovat. Z oblasti Ngorongoro míříme do Serengeti. Cestou zastavujeme u kráteru Ngorongoro, nádherná podívaná. U kráteru stojí hlídač se samopalem. Nač samopal má, jsme zjistili záhy. Při odjezdu od kráteru potkáváme lva, cca 200 metrů od místa, kde se lidé na kráter přijíždějí podívat. Neuvěřitelný zážitek.

Navštívili jsme masajskou vesnici, viděli masajskou školu i jejich příbytky. Zajeli jsme k jezeru jménem Ndutu, kde jsme měli možnost vidět, jak hrošice kojí své mládě.

Tento den bylo k vidění nespočet zvířecích druhů. V Tanzanii žije několik druhů antilop a velké množství ptactva.

Noc před vstupem do oblasti Serengeti trávíme přímo uprostřed buše v oblasti Ndutu v malém kempu ve stanech. Kemp se skládá pouze ze stanů a většího stanu fungujícího pro stravování. Když noc zahalí poslední stan do tmy, začínají se z divoké buše rozléhat zvuky zvířat. Některá zvířata přicházejí ke stanům a spásají trávu v jejich bezprostřední blízkosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články