více >>

Běžková sezóna se blíží! Kam letos vyrazit?

KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Ta pravá „ladovská zima” na nás sice ještě čeká, ale i přesto je nyní ten správný čas, vybrat si destinaci pro vaši zimní dovolenou. Volné kapacity v hotelech poblíž sjezdovek rychle mizí, ale stále je na českých horách mnoho míst, kde si můžete zimu užít. A pokud jste milovníci běžkování, poradíme vám, kam vyrazit letos, abyste byli in!

I Krkonoše, naše nejvyšší hory, lákají vyrazit na běžky.

Beskydy

Beskydy, které se nachází na severovýchodní Moravě nabízí zázemí jak pro rodinnou dovolenou, tak pro romantický pobyt ve dvou. Ubytování v Beskydech si raději rezervujte hodně dopředu. Vyšší návštěvnost s sebou nese i riziko, že přímo na místě bez rezervace volný pokoj nenajdete. 

Nejvýše položená a také nejoblíbenější trať v Beskydech je Lysohorská magistrála. Trať vede na nejvyšší vrchol Beskyd - Lysou horu. Vybrat si můžete za tří okruhů různé obtížnosti. Další běžecké tratě vedou například přes středisko Ostravice či Bílou. Na běžkách lze také navštívit populární Pustevny.

Krkonoše

Nejvyšší hory ČR jsou v zimním období mekkou zimních sportů. Kromě sjezdového lyžování a snowboardingu jsou zde samozřejmě i bezchybné podmínky pro běžkování. Jednoznačně nejznámější tratí je Krkonošská magistrála, která se pyšní délkou přes 70 km. Je nutné počítat s tím, že na nejoblíbenější trase může být v sezóně poměrně těsno. 

Pokud nejste fanouškem davů, volte méně frekventované cesty jako například trasu od penzionu Hříběcí boudy přes Hanapetrovu paseku na Rudolfov a nebo trať zvanou Bucharova cesta. Začátečníci mohou své běžkařské schopnosti trénovat na 3,5 km dlouhém okruhu Vejsplachy ve Vrchlabí. Možností ubytování Krkonoše nabízí spoustu - od horských boud, po luxusní hotely v Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou.

Šumava

Šumava je ráj všech běžkařů. Krásná krajina s mírnými kopci a místa, kde i přes vysoký cestovní ruchu nenajdete ani živáčka - to je destinace, kde chcete strávit dovolenou. Vyrazte si na běžkách třeba z obce Prášily na Modravu a nebo zavítejte na Horskou Kvildu. 

Stejně jako v ostatních pohoří i zde území protíná páteřní Šumavská magistrála, která má začátek v Železné Rudě a dojet po ní můžete až do rakouského střediska Hochficht. Pro ubytování na Šumavě můžete zvolit známá místa jako Stachy, Churáňov či Železnou Rudu, ale v nabídce můžete najít i chaloupky na samotě jako z románů Karla Klostermanna.


Za běžeckými tratěmi můžete vyrazit i na méně známá místa jako jsou Novohradské hory, Brdy či Drahanská vrchovina. Další tipy na ubytování v blízkosti běžkařských tratí najdete na portálu Hotel.cz.