Vyhrajte balíček knih o fascinujících místech Česka

Otestujte své znalosti a můžete dostat balíček knih z Nakladatelství Fragment.

Zdroj: archiv

Ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment vám přinášíme soutěž o tři balíčky knih s cestovatelskou tématikou. Abyste mohli vyhrát, musíte správně odpovědět na soutěžní otázku položenou v dolní části stránky. Vyhrává 100., 300. a 500. správná odpověď. A o co se vlastně hraje? V balíčku najdete tyto publikace:   

Nejznámější pohádková místa křížem krážem po Česku 

Vydejte se po stopách českých pohádek a filmů pro děti! Zavedou vás tam, kde chtěla princezna Krasomila po králi Miroslavovi zavázat střevíček nebo tam, kde se Bimbác ze Tří veteránů zamiloval do krásné princezny. Nechte se inspirovat 30 tipy na výlety po nejznámějších pohádkových místech, která znáte z televizní obrazovky a staňte se na chvíli filmovou hvězdou. 

Křížem krážem po moravských horách

Krásy moravských a slezských hor čekají právě na vás! Na kole nebo pěšky objevte nejzajímavější oblasti. Desítky tipů na výlety obsahují: inspirativní fotografie, charakteristiku cílových míst, praktické informace o náročnosti terénu, doporučené trasy, rady a návody pro každého cyklistu a turistu. 

Na kole křížem krážem po Česku 

Znáte cyklisticky nejatraktivnější oblasti Česka? Vyberte si ze zajímavých tipů, které jsou doplněny fotografiemi a mapkami. Nechybí ani komplexní praktické informace o vlakovém či autobusovém spojení, terénu a doporučené trase. Průvodce, který obohatí vaše výlety na kole!  

Nejkrásnější filmová místa – křížem krážem po Česku 

Vydejte se po stopách českého filmu! Pokračování úspěšných tipů na výlety vás zavede na místa, kde se točily filmy Noc na Karlštejně, Pelíšky, Jáchyme, hoď ho do stroje a spousta dalších. Navštivte místa, které znáte z televizní obrazovky a staňte se pro jednou filmovou hvězdou!   

Křížem krážem po stopách Járy Cimrmana

Vydejte se s námi na výlety po stopách Járy Cimrmana a navštivte poutní místa v České republice, kde tento velikán zanechal nějakou stopu.

Možná tudy J. C. pouze projížděl, sehrál představení, přespal, kdo ví… Na každém takovém místě však lidé na jeho počest postavili například pomník, pamětní desku, odlitek, zkrátka chtěli si navždy zachovat vzpomínku. Ke každé události, která se dotýká Járy Cimrmana, se vztahuje příběh, se kterým se seznámíte v tomto "průvodci". Do knihy byla zařazena nejzajímavější místa, která jsou spojena s J. C., a je doplněná řadou fotografií z těchto památných míst. 

Nejznámější filmová místa – křížem krážem po Česku

Vydejte se po stopách českého filmu! Zajímá vás, kde se natáčely nejznámější české filmy a pohádky? Tipy na výlety vás zavedou na místa, kde se točily pohádky Popelka nebo Pyšná princezna. Dovedou vás tam, kde se kochal doktor ve filmu Vesničko má středisková, nebo se můžete vykoupat v rybníce pod skalou jako malý Vašek z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Navštivte místa, které znáte z televizní obrazovky a staňte se pro jednou filmovou hvězdou!