ŠTÍTEK: Becherovka

Tak se fandí v Máji v Novém Jičině, 15. 5. 2024
Sedm sekund před koncem první třetiny zápasu Česko – Dánsko zabouřila novojičínská pivnice Máj poprvé radostí. Její provozovatel Adam Uhlár hned utíkal nalévat všem hostům v lokále malou štamprli. Slíbil to. Nalévat musel při každém gólu, který vstřelila česká hokejová reprezentace na probíhajícím mistrovství světa v Praze a Ostravě. A to v zápase s Dánskem následovalo po první trefě ještě šestkrát.
23 fotografií

Co branka, to štamprle všem. České góly si hosté novojičínské pivnice užívali

Regiony
Štěpánka Vokounová porazila zákeřnou rakovinu a života si váží víc než kdokoliv jiný
Jako laborantka pro výrobu alkoholu pracovala Štěpánka Vokounová z Karlových Varů pro Becherovku. Práce ji nenaplňovala, tak odešla do rodinného podniku. Ani tady ale nebyla uspokojená, tak rozjela vlastní vysněné podnikání v kosmetickém odvětví. Začátky byly náročné, šest let se rozvíjela. Avšak jen do chvíle, než jí do života vstoupila nemoc – rakovina.
7 fotografií

Zákeřnou rakovinu žena porazila. Nyní si plní sen a podniká v milované kosmetice

Příběhy a rozhovory
Zásadní proměnou prošla Becherovka, kde vznikla například stylová průchozí kavárna.
Od začátku května už nebude značka Becherovka součástí francouzského koncernu Pernod Ricard. Jeden z národních klenotů převezme polská skupina Grupa Maspex. Ta má mimo jiné v portfoliu značky Żubrówka, Relax, Tiger energy drink, Dr Witt či Kubík.

Becherovka míří z francouzských do polských rukou

Karlovarsko
Účastníci konference.
Hnutí ANO kritizovalo výdaje na pohoštění při nedávné jednodenní konferenci reVIZE a označilo ji za volební propagaci. "Tak máme na čtyři sta účastníků a skvělých odborníků z celé republiky, kteří k nám přijeli pomoci řešit naše problémy, pohostit párkem a gothajem?" odmítlo kritiku vedení kraje. Podle hejtmana Kulhánka šlo o velmi prestižní akci, na níž byla diskutovaná silná témata.  
5 fotografií

Fontánka s Becherovkou či nápojový lístek s Prosecem za 100 tisíc víří vášně

Karlovarsko
Becherovka je český bylinný likér, vyráběný v Karlových Varech společností Jan Becher – Karlovarská Becherovka. 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení společností GRUPA MASPEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (MASPEX) a Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a. s., v jehož důsledku má společnost MASPEX získat možnost výlučně kontrolovat společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka spolu s vybranými právy duševního vlastnictví týkajícími se Becherovky, jež jsou ve vlastnictví společnosti Johann Becher GmbH & Co. oHG Likörfabrik. Informoval o tom Martin Švanda, mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Úřad povolil spojení společností Jan Becher-Karlovarská Becherovka a MASPEX

Karlovarsko
Ilustrační foto.
Polská skupina Maspex kupuje od francouzské společnosti Pernod Ricard českou likérku Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB). Firmy o tom ČTK informovaly v tiskových zprávách. Výši transakce neuvedly. Smlouvu o prodeji firmy podepsaly dnes. Dokončení obchodu se očekává do konce června 2024. Skupina Maspex se stane vlastníkem značky Becherovka spolu s výrobním závodem a skladem v Karlových Varech.

Polská nápojářská firma Maspex kupuje karlovarskou Becherovku

Chebsko
Vánoční trhy v Olomouci 2023, nabídka občerstvení
Vůně punčů, svařeného vína, bramboráků či klobás se už line kolem stánků na Horním a Dolním náměstí v Olomouci a návštěvníci vánočních trhů mají z čeho vybírat. Kolik letos zákazníci za horké dobroty a nápoje zaplatí? Například stánky s oblíbenými punči mají obdobné ceny jako v loňském roce, u stánků s jídlem si zákazníci o něco připlatí.
51 fotografií

Kolik za punč a jídlo na vánočních trzích v Olomouci? Tady je nabídka a ceny

Olomoucko
Dopravní situace v pondělí ráno kvůli uzavřenému přejezdu v Tuhnicích
Cesta od Tuhnického mostu k Becherovce trvala po osmé hodině ranní dvacet minut. Dopravní policisté od pondělního rána neustále monitorují situaci v krajském městě, kde může dojít k zácpám kvůli uzavřenému železničnímu přejezdu v Tuhnicích. Kvůli přestavbě je mimo provoz od neděle 19. listopadu a karlovarská veřejnost se oprávněně dopředu obávala dopravního kolapsu. Situace do pondělního dopoledne zatím nebyla ale natolik výrazně dramatická, aby si vyžádala operativní řešení.
17 fotografií

Uzavřený přejezd: Situaci sledují policisté. Případně budou řídit dopravu sami

Karlovarsko
Pomník v Karlových Varech.
Někdejší ministr zahraničních věcí, kníže Karel Schwarzenberg, měl blízko také ke Karlovým Varům. Byl totiž u privatizace výrobce neznámějšího českého likéru Becherovka, k němuž došlo na přelomu let 1997 a 1998. Stal se prvním předsedou dozorčí rady v nové společnosti, která Becherovku ovládala. Stalo se tak v květnu roku 1998 a v této funkci vydržel do října 2002.
4 fotografie

Karel Schwarzenberg měl blízko k Becherovce. Stál u její privatizace

Karlovarsko
Oskar Hes a Jan Nedbal ve filmu Bratři
Hrdinové, nebo vrazi? Už brzy mohou odpověď na tuto otázku hledat sami diváci, do kin totiž vstoupí film o bratrech Mašínech. Příběh o dramatickém útěku na Západ, který dodnes budí emoce, představí čtenářům magazínu Víkend režisér snímku Tomáš Mašín. To o Janu Hamarovi z Chebu netřeba váhat, jestli je klaďas, nebo padouch. Sobotní příloha Deníku prozradí, co všechno tento muž dělá pro své okolí a lidi v něm. A mimo jiné nahlédneme také do světa těch nejbohatších.  

Sobotní magazín Víkend: Příběh o Mašínech jsme neleštili, říká Tomáš Mašín

O Deníku
Základ pralinek tvoří cukr, ořechy a čokoláda, ostatní ingredience se mohou lišit
Pralinky jsou luxusem, který si může dovolit každý. Milují je jak malí, tak i velcí. Existuje nepřeberné množství jejich příchutí, takže si každý snadno najde tu svou. Pralinky dokonce mají svůj mezinárodní den, který připadá na 24. června. Ty luxusní se vyznačují použitím kvalitních surovin, mezi nejoblíbenější patří pralinky belgické. Jaká je jejich historie a kolik stojí nejdražší pralinky? 
13 fotografií

Pralinky slaví svůj mezinárodní den. Dopřejte si rozkoš pro chuťové pohárky

Za jídlem
Dominik Frodl, brankář HC Energie Karlovy Vary.
/ROZHOVOR/ Největší posilou karlovarské Energie je brankář Dominik Frodl, jenž podepsal tříletý kontrakt po dvouletém působení v Pardubicích. Po vyhraném zápase mu na led přiletělo několik sladkostí „Věřím, že tady se to ale chytí, ale nevím, jak by ta Becherovka dopadla na ledě,“ směje nová gólmanská jednička.

Přijďte a kupte si permici, vybízí fanoušky Dominik Frodl

Hokej
Václav Skuhravý s pohárem pro mistra extraligy.
Program výročního utkání k 90 letům karlovarského hokeje zná svůj další dílek. Součástí ceremoniálu bude i slavnostní vyřazení čísla 34, které je neodmyslitelně spjato s jednou z klubových legend, dlouholetým kapitánem a hráčem, který v barvách Karlových Varů odehrál téměř tisíc soutěžních utkání, Václavem Skuhravým.

Hokejista Skuhravý už bude navždy mezi karlovarskými legendami

Hokej
Chebský most i jeho okolí si v pátek prohlédly týmy architektů.
I když Karlovy Vary čelí šibeničnímu termínu s opravou Chebského mostu, podle ředitele Kanceláře architektury města (KAM) Karla Adamce se může stihnout. V roce 2024 totiž musí být nejpozději rekonstrukce zahájená, tento termín vyplynul z podrobné diagnostiky, kterou Chebský most podstoupil na začátku roku 2020. Pokud se tak nestane, hrozí, že se strategický most z bezpečnostních důvodů dopravě zcela uzavře.
10 fotografií

Video: Nová podoba křižovatky U Becherovky se bude vybírat ze čtyř návrhů

Karlovarsko
Olomoucké tvarůžky se vyznačují jedinečným aroma a také velmi nízkou energetickou hodnotou. Spořádat jich na posezení talíř ovšem zvládne málokdo.
Každá země má své tradiční speciality, co se týče jídel a nápojů. A naše země se má čím pochlubit. Asi nejznámějším je ve světě české pivo, které je doslova národním nápojem. České pivo a pivovarnictví má dlouhou tradici. Vždyť první pivovar byl založený už roku 993 v Břevnovském klášteře. Za ta léta se už stalo jakousi součástí našeho kulturního dědictví.
30 fotografií

Stojí za to ochutnat. Speciality, kterými se Češi mohou pochlubit

Hobby
Stanové městečko na Rolavě.  Jiří a Bětka Benýškovi z Prahy
Nasávají atmosféru filmového festivalu co nejdéle a stačí jim k tomu stan, spacák a nějaké peníze na vstupenky. Řeč je o návštěvnících filmového svátku v Karlových Varech, kteří zamířili do stanového městečka v rekreačním areálu Rolava. Někteří jsou mazáci, kteří sem míří poněkolikáté, jiní jsou ve Varech poprvé. Těší se ale úplně stejně.
22 fotografií

OBRAZEM: Stanové městečko i becherovka. Festival ve Varech není jen o filmech

Film a televize
Děkovačky Litvínova v sezoně 2006/2007 - Výhru nad Znojmem oslavili Litvínovští se Znojemskými okurkami
Sezona 2006/2007 se do kroniky hokejového Litvínova nezapsala zlatým písmem, „chemici" skončili se Šlégrem i Reichelem v sestavě až dvanáctí. Proslavily ji ale děkovačky, které s chutí režíroval právě obránce, později trenér a generální ředitel Severočechů. Pro mnohé hráče a hlavně fanoušky soupeře byly trnem v oku, dnes by byly brány za solidní trolling. Posuďte sami: po vítězství nad Znojmem voněly na ledě okurky, skolení Karlových Varů se slavilo douškem Becherovky, po zisku tří bodů nad Vsetínem svištěly vzduchem valašky. Pozápasových vítězných oslav bylo spoustu, chyběl už jen populární Šlégr na koni. 
44 fotografií

FOTO: Když „trollil" Litvínov. Znojemské okurky, Becherovka či roztrhané Kladno

Hokej
Ruská ambasáda v Praze
Vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády v Praze, kteří byli identifikováni jako agenti tajných služeb, vyvolalo rozhořčené reakce některých ruských médií, všímá si opoziční zpravodajský portál Nastojaščeje vremja. Někteří ruští komentátoři se snaží situaci zlehčit vtípky o becherovce či pivu, další přicházejí s teoriemi, že za kroky české vlády stojí snaha vyhovět USA nebo že Praha jednala z vůle Washingtonu.
23 fotografií

Vyhoštění diplomatů rozhořčilo ruská média. Praha chce vyhovět USA, míní

Svět