ŠTÍTEK: Benešov

Ilustrační foto
Ve staroboleslavské Houštce proběhlo 3. kolo přeboru Středočeského kraje družstev staršího žactva. Kolínští žáci v něm zvítězili a dívky skončily druhé a je zřejmé, že oba týmy postoupí do podzimního finále. Ozdobou utkání byl nový český rekord v hodu kladivem v podání Josefa Pazdery.

Josef Pazdera výrazně posunul žákovský český rekord

Ostatní sporty
Odpadkový koš na rohu ulic Červené Vršky - Rubešova.v
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Některé benešovské ulice se v pondělí 17. června ráno proměnily v nečekanou skládku, když odpadkové koše přetékaly a odpadky se válely všude kolem. Neobvyklý pohled na bílou bundu a péřový polštář v ulici Červené Vršky zaskočil i místní obyvatele. Podle ředitele technických služeb Bohumila Rataje je za nepořádek zodpovědný jediný člověk. Jeho dřívější činy již několikrát řešila Městská policie Benešov.
19 fotografií

Přetékající odpadkové koše má prý na svědomí jediný muž. Případy řeší strážníci

Krimi
Nedělní odpoledne patřilo na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Kolíně mládežnickému mítinku Youth Athletics - Sokol Grand Prix.
Třetí kolo přeboru Středočeského kraje družstev mladšího žactva zavítalo tentokrát do Českého Brodu. Kolínským atletickým týmům se dařilo a letos poprvé oba dva současně vyhrály. Samozřejmě jejich pozice po třech kolech zajišťuje už v tuto chvíli postup do podzimního finále.

Mladší žáci i žákyně vyhráli třetí kolo

Ostatní sporty
Výstava Silvie Billeter v Benešově.
/FOTOGALERIE/ První obsáhlá výstava švýcarské umělkyně Silvie Billeter v České republice byla zahájena ve čtvrtek 6. června v Muzeu umění a designu (MUD) v Benešově. Ve výstavních místnostech slibuje fascinující cestu do světa grafického umění. Retrospektivní expozice s názvem Poesie tisku představí nejen autorčiny grafiky, ale i tvorbu jejích kolegů a studentů z okruhu Akademie výtvarných umění v Praze a Vysoké školy uměleckoprůmyslové.
60 fotografií

Silvie Billeter v Benešově představuje grafiky i díla studentů uměleckých škol

Volný čas
Křížení silnic v benešovských ulicích Ke Stadionu a Jana Nohy.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Žižkova, Antuškova, Vančurova, Jana Nohy nebo sportoviště na Sladovce. To jsou ulice a místa v Benešově, kde radnice naplánovala opravy, rekonstrukce, přestavby nebo nové investice v období do konce letošního roku. Práce s sebou nakonec přinesou pokrok, dříve však jejich uživatelé, tedy chodci či motoristé, budou muset skousnout omezení vyplývající z uzavírek chodníků a silnic a to částečných nebo i úplných.
38 fotografií

Benešov chystá opravy a uzavírky místních silnic také na letní prázdniny

Benešovsko