ŠTÍTEK: Beskydy

Kynologická soutěž v Liberci.
Prokázat poslušnost a projevit svou nebojácnost a odvahu při průzkumu autobusu museli účastníci 19. ročníku celostátní soutěže služebních psů Velká cena Městské policie Liberec. Uskutečnila se minulou sobotu v areálu Kynologického klubu Liberec-Pavlovice pod taktovkou Městské policie Liberec a místního kynologického klubu ve spolupráci s Vazební věznicí Liberec.
37 fotografií

Služební psi poměřili své síly. Uspěl i psovod z liberecké městské policie

Liberecko
Provozovatelé penzionu Staré časy v Horní Bečvě v srpnu 2023 poskytovali olomouckému spolku stravu pro účastníky letního soustředění, na zaplacení faktury stále čekají.
Doba dětských táborů a letních sportovních soustředění se blíží každým dnem. O tom, že pro provozovatele restaurací, chalup či penzionů, mohou některé z nich být také nepříjemnou zkušeností, se bohužel přesvědčili hned ve dvou ubytovacích zařízeních v Horní Bečvě na Vsetínsku, kde během loňských prázdnin čerpal služby sportovní spolek Akademie karate Olomouc.
4 fotografie

Akademie karate Olomouc nezaplatila za stravu. Penziony z Beskyd varují ostatní

Olomoucko
O víkendu 22. a 23. června vodní nádrž Bystřička opět ovládne Valachy man – tradiční triatlonový závod
Největší triatlonový závod pro širokou veřejnost v ČR je opět tady! O víkendu 22. a 23. června ovládne okolí vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku legendární Valachy man, oblíbený závod, při něm si může díky různě náročným trasám zazávodit celá rodina: zkušení triatlonisté, rekreační sportovci i děti. Letos přinese úplně nové trasy a tradičně také bohatý doprovodný program na pláži.
8 fotografií

Triatlon Valachy man odstartuje léto u Bystřičky, nabídne nové trasy

Čtenář reportér
Bouřka - Ilustrační foto
Bouřky, které dnes zasáhnou velkou část země, budou na východě Čech, severu Moravy a ve Slezsku velmi silné. Padat při nich mohou i více než dvoucentimetrové kroupy, vítr může v nárazech dosáhnout kolem 90 kilometrů v hodině a v podmáčených oblastech vyvracet stromy. Při intenzivních srážkách může za krátkou dobu napršet kolem 30 milimetrů. I s ohledem na předchozí intenzivní déšť se tak mohou rychle zvednout zejména hladiny řek odvodňujících Beskydy, ojediněle mohou jejich hladiny vystoupat na druhý povodňový stupeň. ČTK to sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Česko zasáhnou velmi silné bouřky. Provázet je mohou i kroupy

Česko
Zápas 21. kola fotbalové divize F MFK Vítkovice - MFK Havířov 2:2.
/FOTOGALERIE/ Před týdnem přejeli doma Řepiště (4:0) a na povinnou výhru s třináctým týmem tabulky navázali divizní fotbalisté MFK Havířov i v neděli pod Radhoštěm. Zápas 28. kola ve Frenštátě vyhráli 3:1. Do sítě Beskydu se dvakrát trefil Tomáš Wojnar a jednou Jakub Heller. Domácí se od 32. minuty museli obejít bez vyloučeného Dominika Ševčíka.
17 fotografií

K bodům pod Radhoštěm pomohl Indiánům rychlý gól, třetím pak Beskyd zlomili

Fortuna divize
Situace na řece Radbuze v Plzni.
Po vydatných deštích zůstávaly v úterý ráno zvednuté hladiny řek na jihozápadě republiky a v části středních Čech, v noci začaly stoupat také toky na severní Moravě a ve Slezsku. Okolo 06:00 platil jeden ze tří povodňových stupňů na 14 stanicích v Česku. Radbuza ve Staňkově v Plzeňském kraji, která byla od neděle na nejvyšším třetím stupni, v noci klesla na druhý povodňový stupeň. Na třetí stupeň povodňové aktivity se dostala říčka Ropičanka na Třinecku v měřicí stanici Řeka, vyplývá z informací hydrologů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
48 fotografií

Vydatné deště v ČR zvedly hladiny řek. Experti rozšířili výstrahu před povodněmi

Česko
Triatlonový závod Grizzlyman, Petr Vabroušek
Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín) vybojoval v Grizzlymanovi Full bronzovou příčku. V extrémně náročném závodě, složeném z 3,8 kilometru plavání, 183 kilometrů cyklistiky (převýšení 3050 metrů) a 42 kilometrů běhu (převýšení 1720 metrů), se prezentoval výsledným časem 12:41:08. Zvítězil v čase 11:45:34 David Jílek, stříbrný byl Petr Kopřiva (12:21:34).
5 fotografií

Petrovi Vabrouškovi se v Grizzlymanovi dařilo. V Beskydech obsadil třetí místo

Ostatní sporty
Extrémní Grizzlyman v Beskydech.
Extrémní beskydský triatlon Grizzlyman ovládl favorit závodu David Jílek ze Šumperku, třetí příčku vybojoval legendární Petr Vabroušek ze Zlína. Sobotní sportovní festival FM Sport Fest 2024 přilákal na Olešnou ve Frýdku-Místku stovky sportovců od nejmenší až po matadory, kteří se pustili do triatlonových disciplín i originální překážkové dráhy Šrekman.
9 fotografií

FOTOGALERIE: FM Sport Fest 2024: Triatlonista David Jílek potvrdil roli favorita

Frýdecko-Místecko
Mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou se můžete nově dopravit na sdílených kolech.
Služba sdílených kol má nejen v Ostravě své pevné místo a její oblíbenost mezi obyvateli měst v regionu je velká. Od roku 2021 jsou stanice v každém z městských obvodů, v současnosti probíhá propojování také s okolními městy. Jedná se o zcela přirozený krok, který potvrzuje roli Ostravy jako krajské metropole. Prostřednictvím sdílených kol tak již nyní lze vyrazit směrem na Ludgeřovice a Hlučín, a nově nyní přibyla možnost vrácení kola také ve Frýdku-Místku.
5 fotografií

Mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou se nově dopravíte na sdílených kolech

Frýdecko-Místecko
Na archivním snímku jičínský judista Petr Matějka vpravo.
Uplynulou sobotu se ve Sportovní hale TJ Ostrava uskutečnilo 1. kolo prvoligového ročníku 2024 skupiny B v judu. Jičínští judisté se na ostravském tatami představili v soutěži družstev pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka Vaníčka v následující sestavě: do 60 kg Vojtěch Ježek, do 66 kg Matěj Hyka, připraven byl dorostenec Štěpán Lánský, do 73 kg František Egrt, do 81 kg Tadeáš Čeřovský, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

Úspěšné vykročení jičínských judistů v první lize. Čeřovský pouze vítězil

Ostatní sporty
Cyklobus Beskydy.
Od počátku května mohou lidé v Moravskoslezském kraji i turisté z celé republiky, kteří přijedou do Moravskoslezského kraje, využívat při svých výletech na kolech oblíbené cyklobusy. Speciální autobusové linky, které nabízí přepravu turistů i s jejich jízdními koly, vyrazí poprvé ve středu 1. května. Vozit budou cyklisty na Pustevny, Bílou a na Bumbálku. Jezdit budou až do konce září. Provozuje je autobusový dopravce Z-Group bus ve spolupráci s městy Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm.

Oblíbený cyklobus Beskydy vyjíždí, cyklisty vyveze do hor

Podnikání
Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela, moderuje Martina Klíšťová, 9. Dubna 2024, Ostrava.
V minulém roce navštívilo Severní Moravu přes milion turistů. Nejvíce návštěvníků mířilo do Beskyd a do Ostravy. Nejen o tom, kolik do kraje proudí turistů a jaké jsou cíle pro jejich přilákání do regionu, jsme si povídali s jednatelem Krajské centrály cestovního ruchu Petrem Koudelou v novém dílu podcastu redakce Moravskoslezského deníku Ostravské ozvěny.
6 fotografií

Petr Koudela: Chceme ukázat, že je náš region spojen i s dobrým jídlem a zážitky

Ostravské ozvěny