ŠTÍTEK: Den republiky

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman by mohl na podzim navštívit Itálii. Uvedl to v dopise italskému velvyslanci v Praze Francesku Saveriu Nisiovi. Plánovanou cestu na Apeninský poloostrov ČTK potvrdil ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák. Návštěva Itálie podle něj ještě definitivně domluvena nebyla a záležet bude na situaci kolem pandemie nového koronaviru. Již ve středu se Zeman setká na Pražském hradě se slovenským premiérem Igorem Matovičem, který do ČR přijede na svou první zahraniční cestu v pozici předsedy vlády.
12 fotografií

Zeman plánuje návštěvu Itálie. Dojít by k ní mohlo na podzim

Česko
Americký prezident Barack Obama dnes dorazil na státní návštěvu Indie, kde jej čekají zejména jednání o uzavření strategických obchodních dohod, ale také přesvědčování o důležitosti boje proti změnám klimatu.
Dillí – Americký prezident Barack Obama dnes dorazil na státní návštěvu Indie, kde jej čekají zejména jednání o uzavření strategických obchodních dohod, ale také přesvědčování o důležitosti boje proti změnám klimatu. Pro USA a Indii je návštěva i významným symbolem vzájemných dobrých vztahů, což potvrdil indický premiér Naréndra Módí, který Obamu navzdory protokolu osobně přivítal objetím hned po příletu na letiště v Dillí.

Obama dorazil do Indie, chce jednat zejména o spolupráci a obchodě

Svět