ŠTÍTEK: Dvůr Králové nad Labem

Rok 2017 přináší mnoho významných inovací, například zdvojnásobenou délku offroadové trati soft trial s využitím okruhu na náhorní plošině bývalé skládky.
Po roce je tady opět setkání příznivců jízdy mimo cesty - těch, kteří se nebojí cestovat na vlastní pěst i do drsnějších míst. Již tuto sobotu 17. června se v Přešticích u Plzně koná 16. ročník Land Rover Cupu pro všechny, jimž učarovala britská terénní legenda.

Setkání drsných

Články
Navštívíte nejkrásnější národní parky, kde budete pozorovat nejvzácnější zvířata Afriky, od malých kopytníků přes kočkovité šelmy a nosorožce až po slony. A dozvíte se také spoustu veselých a zajímavých příhod, které zde „Joe" prožíval.
Vydejte se „perlou" Afriky po stopách Josefa Vágnera (zakladatele afrického safari ve Dvoře Králové nad Labem), který v této krásné zemi, plné nádherné přírody a vzácných zvířat, uskutečnil šest velkých expedic. Z jeho expedic, které proběhly mezi léty 1967 až 1976, přivezl na 2 500 zvířat. Tato zvířata se stala zakladateli nejvzácnějších chovů v zoologických zahradách po celé Evropě a díky nim mohou dnes zoologické zahrady vracet jejich potomky zpět do přírody. 

Cestování s Natonal Geographic: Uganda po stopách Josefa Vágnera

Články
Joel Sartore, fotograf National Geographic, dlouhé roky dokumentuje zástupce mizejících zvířat po celém světě a skládá z nich fotoarchu, jako připomínku pro budoucí generace.
Dubnové číslo National Geographic Česko vychází s pěti obálkami, na nichž jsou zachycena různá zvířata. Nejsou to tvorové ledajací, jde výhradně o ohrožené druhy. Těch je samozřejmě na světě mnohem více, ale pět z nich na obálce časopisu představuje jejich zástupce. Proto také máte poprvé možnost vybrat si z více obálek časopisu National Geographic.

Seznamte se s novodobou archou

Články