ŠTÍTEK: Edvard Beneš

Preventistka Zdena Zítová a asitentka prevence kriminality Nataša Kroková u Městské policie v Ústí nad Labem připravují výuku dopravní výchovy na dopravním hřišti v Krásném Březně.
Vzhledem k slunnému počasí začínají strážníci ústecké městské policie více sledovat provoz na cyklostezkách. Kromě cyklistů je totiž využívají i ti, kdo tudy raději chodí po svých. Cyklohlídky městské policie už za sebou mají i první kontroly jízdních kol a cyklistů. Připomínají jim, že dodržování zákonů na cyklostezkách, stejně jako při jízdě na kole v silničním provozu má velký vliv na jejich vlastní bezpečnost.

Na cyklostezky v Ústí nad Labem už vyrazili uniformovaní strážníci na kolech

Ústecko
Maraton pro Charitu na Benešovce.
V pátek 10. května se uskutečnil na hřišti ZŠ Edvarda Beneše v Písku devátý ročník školního Maratonu pro Charitu. Akce se zúčastnili malí i velcí sportovci z celé školy a svým startovným – trvanlivou masovou konzervou – přispěli Charitě Písek, která se potýká s nedostatkem potravin pro své klienty, osamělé seniory, lidi bez domova nebo v hmotné nouzi.
6 fotografií

Na ZŠ E. Beneše běželi pro dobrou věc. Dohromady uběhli 921 kilometrů

Čtenář reportér
Odpolední dopravní provoz v okolí a na Benešově mostu v Ústí nad Labem.
/FOTO, VIDEO/ Uzavření Mostu Edvarda Beneše v Ústí nad Labem se dočkáme s nejvyšší pravděpodobností už letos během podzimu. S blížícím se termínem zahájení prací na rekonstrukci samotné se pomaličku začínají stupňovat i obavy místních řidičů z dopravního kolapsu. Stále častěji se také objevují neradostné vyhlídky z pekla na čtyřech kolech nejen v dopravě osobní, ale i v MHD.
15 fotografií

Ústečané očekávají podzim s obavami. Blíží se dvouletá uzavírka Benešova mostu

Zprávy
Další pražský bronz. Jak Češi zničili hajlující Němce
Praha se v roce 1938 dočkala druhého pořadatelství mistrovství světa. Zimní stadion na Štvanici prošel modernizací ve výši úctyhodných dvou miliónů korun. Bohumil Modrý a spol. pokořili poprvé v dějinách Američany, z celkového prvenství se však radovala Kanada. Domácím osobně fandil i prezident Edvard Beneš. Nad Československem i celou Evropou už se ale smrákalo, což ilustrovalo i hajlování německých hokejistů. To a mnohem více se dozvíte v druhém dílu tematického seriálu Deníku, který mapuje hokejové šampionáty na českém území. 
4 fotografie

Další pražský bronz. Jak hokejisté v roce 1938 zničili hajlující Němce

Hokej
Sezimovo Ústí přivítalo účastníky rekondičního pobytu z Boskovic a Blanska
V březnovém týdnu jsem se zúčastnila rekondičního pobytu v Sezimově Ústí. Polovina účastníků v našem autobusu byla z MO Svazu tělesně postižených Boskovice a druhá polovina z Blanska. Odjeli jsme společně a byli ubytování v hotelu MAS ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a s vynikající plnou penzí bufetovým způsobem.
8 fotografií

Sezimovo Ústí přivítalo účastníky rekondičního pobytu z Boskovic a Blanska

Čtenář reportér
Pedagogická fakulta UJEP.
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) vrátila městu Ústí nad Labem 200 tisíc korun. Obdržela je od něj na podporu kulturních a vzdělávacích aktivit. Informaci zveřejnila Česká tisková kancelář (ČTK) s tím, že škola tak chtěla symbolicky vyjádřit, že současný vztah města k univerzitě je výrazně slabší než jinde v České republice.

Almužny si nechte, vzkázala Ústí univerzita a vrátila mu dotaci 200 tisíc korun

Ústecko
Stavba, slavnostní otevření, opravy silnice u mostu Edvarda Beneše v Ústí nad Labem, historické fotografie.
/FOTO/ V letošním roce si připomínáme některá výročí, která jsou spojena s ústeckými labskými mosty. Letos je to již 150 let od postavení prvního mostu přes řeku Labe v Ústí nad Labem. Tento náš nejstarší labský most stál poblíž dnešního železničního mostu. Byl původně dvoupatrový, v prvním patře byla komunikace pro pěší a povozy, nad ním vedla jednokolejná železniční trať. Stavba mostu byla zahájena 10. prosince 1872 a slavnostně otevřen byl 14. února 1874.
10 fotografií

Stavba Mostu Dr. Edvarda Beneše začala před devadesáti lety

Čtenář reportér
Ze země do vesmíru. Lichtenštejnský dům láká na neobyčejnou výstavu
Schopnosti českých vědců a techniků jsou známé po celém světě. Jejich technické umění často vznikalo v dětských zájmových kroužcích, kde se jim věnovali techničtí nadšenci, mnohdy ještě v dobách Svazarmu, kde usedali k vysílačkám, aby navazovali spojení s celým světem. A po mnoha letech se tak mladým studentům podařilo dosáhnout úrovně, aby vypustili raketu mířicí do stratosféry planety Země. Samozřejmě byla nezbytná spolupráce s vědeckými institucemi a s přátelenými firmami, které mladé nadšence podporují finančně i technickým vývojem.
39 fotografií

Ze země do vesmíru. Lichtenštejnský dům láká na neobyčejnou výstavu

Čtenář reportér
Protesty zemědělců v Praze 7. března 2024
Ministr Výborný respektuje právo protestovat, vysypání hnoje před úřadem vlády v Praze ale považuje za neférový přístup, uvedl na síti X. Řidiče, který hnojem zasypal i tramvajové koleje, a zkomplikoval tak provoz MHD, policisté podle svého vyjádření na X zadrželi. Je podezřelý z několika přestupků. Vysypání hnoje podle mluvčí Agrární komory Barbory Pánkové nebylo v plánu protestu. Organizátoři se ale od toho nedistancují, řekla ČTK.
201 fotografií

Zemědělci na protest vysypali před úřadem vlády hnůj. Ministr Výborný: Neférové

Regiony
Protest zemědělců v Praze 7. března 2024.
Zemědělci se opět sjeli do Prahy, tentokrát s jasným cílem - upozornit na své požadavky přímo u vládních budov. Na rozdíl od prvního protestu nebylo dnes v plánu blokovat magistrálu, ale zamířit přímo k Úřadu vlády ČR. I přes to ale v částech Prahy ke kolapsům dopravy dochází. Demonstraci, která začala kolem poledne, organizátoři oficiálně ukončili čtvrt hodiny po jedné. 
201 fotografií

Blokáda zemědělců: vysypaný hnůj, kolabující doprava i zabarikádovaná Letná

Praha
Protest zemědělců v Praze 7. března 2024
Zemědělci se opět sjeli do Prahy, tentokrát s jasným cílem - upozornit na své požadavky přímo u vládních budov. Na rozdíl od prvního protestu nebylo tentokrát v plánu blokovat magistrálu, ale zamířit přímo k Úřadu vlády ČR. Přesto ale v částech Prahy ke kolapsům dopravy docházelo. Demonstraci, která začala kolem poledne, organizátoři oficiálně ukončili čtvrt hodiny po jedné.
201 fotografií

Blokáda zemědělců: Vysypaný hnůj, kolabující doprava i zabarikádovaná Letná

Regiony
Demonstrace zemědělců před ministerstvem zemědělství a blokáda pražské magistrály
Centrum Prahy čeká ve čtvrtek 7. března další protest zemědělců. Do hlavního města podle policie dorazí stovky kusů zemědělské techniky. Protest začíná v 6:00 a účastníci budou jezdit kolem Letenských sadů, kolem poledne se pak přesunou před úřad vlády. Policisté radí řidičům, aby se vyhnuli avizované trase a naplánovali si alternativní cesty.
119 fotografií

Protest zemědělců v Praze: Na pořádek a dopravu budou dohlížet desítky policistů

Česko
Chodník z Dolního náměstí k Hornímu bude mít opravený povrch a na Horním náměstí bude opravena fontána Koule.
Dubnové zastupitelstvo v Opavě dostane ke schválení opravy chodníků, silnic v několika ulicích, cest na hřbitovech i obnovu květinových záhonů, zeleně a veřejného prostoru. Opava má na to nejméně pětatřicet milionů, ale částku bude nejspíš potřeba navýšit. Opravy budou rozloženy do celého roku.

Opava. Co se letos město chystá opravovat, kam půjdou městské peníze

Opavsko
Snášení poškozené střechy jatek, vydržela zde od dostavby na konci dvacátých let minulého století.
Pamatujete na ústecká městská jatka a výrobnu uzenin? Mnozí Ústečané sem, do průmyslové zóny v Předlicích, jezdili desítky let pracovat. Mezi nimi i František Roček, který zde v 80. letech působil jako technik a energetik. Když vidí, jak budova chátrá, mrzí ho to. Není divu, jelikož srdce unikátního areálu z roku 1928 přišlo v minulých dnech kompletně o střechu a nad jeho dalším osudem visí otazník.
10 fotografií

FOTO: Ústecká jatka chátrají, přišla o střechu. Zdejší kantýna byla fenomén

Ústecko