ŠTÍTEK: generální ředitel

Slavnostní vyřazení absolventů, 17. června 2024, Frýdek-Místek.
Během pondělního dopoledne se v historických prostorách frýdeckého zámku konalo slavnostní vyřazení absolventů Vyšší odborné školy požární ochrany, které bylo letos doplněno i o předání medailí za věrnost. Slavnostního aktu se zúčastnili kromě absolventů i náměstek ministra vnitra Radek Kaňa, generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Vladimír Vlček a primátor Frýdku-Místku Petr Korč.
63 fotografií

Vyšší odborná škola požární ochrany vyřadila nové absolventy

Frýdecko-Místecko
Na Prahu zavřeno. Poláci mají svoji rychlostní silnici do Lubawky hotovou, na napojení na českou dálnici D11 si ještě několik let počkají
Polská stavební společnost Budimex SA neuspěla s odvoláním proti vyloučení z tendru na stavbu dálnice D11 z Trutnova na hranice s Polskem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) její námitky zamítlo. Ve středu to oznámil generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Budimex nabídl v tendru nejnižší cenu a původně byl vyhlášen vítězem soutěže. Nyní může podat stížnost k antimonopolnímu úřadu.

Konec nadějí pro Poláky? Budimex neuspěl s odvoláním proti vyloučení z tendru

Regiony
Na Prahu zavřeno. Poláci mají svoji rychlostní silnici do Lubawky hotovou, na napojení na českou dálnici D11 si ještě několik let počkají.
Polská stavební společnost Budimex SA neuspěla s odvoláním proti vyloučení z tendru na stavbu dálnice D11 z Trutnova na hranice s Polskem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) její námitky zamítlo. Ve středu to oznámil na sociální síti X generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Budimex nabídl v tendru nejnižší cenu 11,352 miliardy korun a původně byl vyhlášen vítězem soutěže. Nyní může podat stížnost k antimonopolnímu úřadu.
53 fotografií

Konec nadějí pro Poláky? Budimex neuspěl u ŘSD s odvoláním proti vyloučení

Krkonoše
Ostuda u hranic v Královci. Dokončená polská dálnice S3 marně vyhlíží napojení na českou D11.
„Vypadá to, že se nezačne stavět dříve než ke konci třetího kvartálu letošního roku,“ přiznal generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Na trase dálnice D11 z Trutnova na hranice s Polskem stále není jasno o tom, kdo získá nejlukrativnější dálniční zakázku v historii na českém území. Poté, co ŘSD ve čtvrtek vyloučilo z tendru polskou stavební společnost Budimex SA, se zahájení stavby znovu prodlouží patrně o několik měsíců. Poláci se budou bránit.

Šéf ŘSD vysvětluje ostudu s D11 a vyloučení Poláků. Začne se nejdřív v září

Krkonoše
Jeden z tunelů na trase D11 mezi Trutnovem a Královcem vznikne v Poříčí.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) rozhodne tento týden o tom, kdo postaví dálnici D11 z Trutnova na hranice s Polskem. Deníku to sdělil generální ředitel ŘSD Radek Mátl. „Kvůli rozhodnutí ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže) musíme znovu vybírat zhotovitele. Předpokládám, že v průběhu tohoto týdne rozhodneme o této zakázce,“ řekl Radek Mátl.

Vyberou, nebo vyloučí polský Budimex? ŘSD rozhoduje, kdo postaví D11 u Trutnova

Krkonoše
Poklep základního kamene dálnice D35 Džbánov u Vysokého Mýta - Litomyšl 8. dubna 2024.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se nebude odvolávat proti čtvrtečnímu verdiktu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který zrušil rozhodnutí ŘSD o vítězi tendru na stavbu dálnice D11 z Trutnova na hranice s Polskem. Generální ředitel ŘSD Radek Mátl to řekl v pondělí Deníku při zahajování stavby dálničního úseku D35 ze Džbánova u Vysokého Mýta k Litomyšli v Pardubickém kraji.
46 fotografií

ŘSD bude znovu vybírat firmu, která postaví D11 u Trutnova. Budimex se nevzdává

Krkonoše
Hostem videopodcastu Byznys kafe byl ředitel společnosti FlixBus pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Pavel Prouza
Do autobusové dopravy v Česku vstoupil téměř před sedmi lety silný hráč jménem FlixBus. Jeho zelené autobusy dnes jezdí na mnoha trasách spojující tuzemská města, vozí cestující také do zahraničních metropolí či přímořských destinací. Jaké nové linky se letos chystají, jak obtížné je sehnat nové autobusy a řidiče a budou někdy jezdit po českých kolejích i zelené vlaky? To prozradil Pavel Prouza, ředitel společnosti FlixBus pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, který byl hostem dalšího dílu našeho pořadu Byznys kafe.

FlixBus chystá nové linky do menších měst. Roste i obliba spojů až k Baltu

Byznys kafe
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo dostavbu západního obchvatu Olomouce - druhé etapy dálnice D35 Křelov–Slavonín, 27. února 2024
U Olomouce začala dlouho očekávaná stavba chybějící části západního obchvatu krajského města, jehož provizorní napojení na rondel u Globusu je známým neuralgickým bodem automapy Česka. Dokončením tříkilometrového úseku se špunt odstraní a uleví se projíždějícím motoristům i Olomouci. Po zkompletovaném obchvatu by měli řidiči jezdit za 26 měsíců.
25 fotografií

Dostavba obchvatu Olomouce začala. Ukončí zácpy u Globusu

Olomoucko
Starosta Žatce a krajský radní pro zdravotnictví Radim Laibl.
/ROZHOVOR/ Zmanipulované zakázky, zadržený management, škoda za milion eur, zastavené dotace. Pověst Krajské zdravotní (KZ), jež zastřešuje sedm nemocnic v Ústeckém kraji, dostala v pondělí pořádný šrám. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zadrželi kvůli údajné korupci v krajských nemocnicích deset lidí včetně generálního ředitele KZ Petra Malého.

Radní Laibl: Myslel jsem, že to Malý s Krajskou zdravotní myslí opravdu dobře

Ústecko
Předmětem šetření NCOZ jsou veřejné zakázky, týká se to i nového pavilonu v ústecké Masarykově nemocnici?
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Pondělní zásah Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) provází řada spekulací. Kriminalisté v sídle Krajské zdravotní (KZ), která zastřešuje sedm Ústeckým krajem zřizovaných nemocnic, zajišťovali počítače a různé dokumenty. Zároveň si dojeli pro generálního ředitele společnosti doktora Petra Malého a Pavla Vorala pověřeného vedením obchodního úseku, oba zadrželi. Policejní zásah se má týkat veřejných zakázek, na případ má dokonce dohlížet evropská prokuratura, neboť má jít o zneužívání dotací z EU.
23 fotografií

Zásah elitních kriminalistů v sídle nemocnic v Ústí má mít souvislost s dotacemi

Ústecko
František Turek (vpravo), generální ředitel akciové společnosti Cerea, která podporuje soutěž Mladý zemědělec, se těší, jak se mladí poperou se všemi soutěžními úkoly.
Akciová společnost Cerea je ve východních Čechách významným partnerem zemědělské veřejnosti. Sídlí v Pardubicích a její pole působnosti je v krajích Pardubickém, Královéhradeckém, částečně Libereckém a na Vysočině. Cerea zaměstnává zhruba 350 zaměstnanců, dalších přibližně 360 pak pracuje v dceřiných společnostech, které Cerea vlastní. Tyto prvovýroby hospodaří na 16 tisících hektarech půdy.

Podpora projektu Mladý zemědělec nám dává smysl, říká ředitel společnosti Cerea

Podnikání
Na dálnici D11 z Trutnova k hranici s Polskem začne ŘSD nejdříve stavět v Královci.
Další velká komplikace pro stavbu D11 Trutnov - hranice s Polskem. Společnost MI Roads ze Skupiny Metrostav se nesmířila s tím, že výběrové řízení na největší dálniční stavbu v Česku vyhrála polská firma Budimex SA a požaduje přezkoumání od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Na sociální síti X o tom informoval generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Zahájení stavby, které ŘSD původně chystalo na 19. prosince 2023, se tak může prodloužit o několik měsíců.

Další odklad a komplikace stavby dálnice D11. Metrostav si stěžuje u ÚOHS

Krkonoše
V Břeclavi vyhlásí nejlepší sportovce projektu Fosfa Sport
V břeclavském Kině Koruna se v úterý 9. ledna uskuteční slavnostní galavečer, jehož součástí bude vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů a osobností, které se v loňském roce zapojili do nového projektu Fosfa Sport. „Na základě nominací vzešlých z jednotlivých sportovních klubů a oddílů chceme během galavečera vzdát hold sportovcům, kteří v roce 2023 nejlépe naplnili naše motto: „Být nejlepším," řekl generální ředitel společnosti Fosfa Ivan Baťka.

Fosfa Sport ocení nejlepší sportovce a osobnosti uplynulého roku

Ostatní sporty
Miroslav Zítka
Do pozice generálního ředitele Mondi Štětí, největšího výrobce papírových obalů a buničiny na českém trhu, byl jmenován Miroslav Zítka. Své nové role se ujal 1. prosince 2023. V ní po osmi letech střídá Romana Seneckého. Ten byl povýšen do mezinárodní role Chief Operating Officer divize Kraft Paper globální společnosti Mondi Group, lídra ve výrobě obalových řešení a papíru.
3 fotografie

Novým generálním ředitelem papírny Mondi Štětí se stal Miroslav Zítka

Čtenář reportér
Motokárové mistrovství Evropy v roce 1980 bylo do té doby největší událostí svého druhu. Závody sledovalo 20 000 lidí i Československá televize.
/SERIÁL DENÍKU, 8. DÍL/ Dobové fotky, videa a hlavně vzpomínky. Vydejte se s Deníkem zpět v čase do dob, kdy hanáckou metropolí pravidelně burácely motory nejlepších tuzemských i evropských jezdců a jejich zápolení sledovalo na tehdejším Spartakiádním stadionu 20 000 diváků. Vše navíc vysílala Československá televize a to hlavně díky panu Janu Strnadlovi.
30 fotografií

OBRAZEM: Televizní přenos motokár z Olomouce v roce 1980, který málem nebyl

Ostatní sporty
Manifestační průvod pracovníků Uranových dolů Příbram ze šachty č. 16 ulicemi města k budově Generálního ředitelství ČSUP. Na protest proti okupaci Československa zahájili 22. srpna 1968 stávku a odmítli dodávat uranovou rudu do SSSR
/FOTOGALERIE/ Ani gram uranu okupantům. Heslo z konce srpna osmašedesátého roku, známé nejen v hornickém prostředí, a zároveň i skutečný rozsáhlý protest. Tím před 55 lety reagovali havíři z uranových dolů i pracovníci navazujících zpracovatelských provozů na události z 21. srpna 1968, kdy do Československa vtrhla vojska pěti zemí Varšavské smlouvy. Rychlou odezvou se stala stávka v rámci Československého uranového průmyslu, která vypukla v Příbrami 22. srpna a trvala týden.
3 fotografie

Srpen 1968 v Příbrami: uranová stávka trvala týden. Památník Vojna vzpomíná

Příbramsko
Různé typy jízdenek, které používali cestující v brněnské městské hromadné dopravě od roku 1977. V tom roce totiž byla funkce průvodčího a vydávání jízdenek pouze řidičem nahrazena mechanickými označovači.
/ANKETA/ Stále více cestujících při cestování městskou hromadnou dopravou v Brně platí za jednorázové jízdné elektronicky. Vyplývá to z dat brněnského dopravního podniku. „Z naší analýzy vyplývá, že narůstá počet cestujících, kteří platí bankovní kartou. Jsme na padesáti procentech, ubývají SMS jízdenky, ale pořád tam je zastoupená i papírová jízdenka," řekl Deníku Rovnost generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Ten také poodhalil, proč oproti Ostravě v Brně stále fungují a jaký může být časový horizont jejich definitivního konce.
13 fotografií

Soumrak papírových jízdenek: ředitel brněnské MHD poodhalil, kdy mohou skončit

Brněnsko