ŠTÍTEK: Havlíčkův Brod

Tisková konference po výjezdním zasedání vlády v Havlíčkově Brodě
/VIDEO/ V pořadí už šesté výjezdní zasedání uskutečnila česká vláda tentokrát v Havlíčkově Brodě. Ministři jednali s vedením Kraje Vysočina a Pardubického kraje o dopravních a ekologických projektech, řešili přípravu k rozšíření jaderné elektrárny Dukovany i některá čistě regionální témata jako jihozápadní obchvat Havlíčkova Brodu. 
7 fotografií

Trasu jihozápadního obchvatu města rozhodne studie, řekl v Brodě ministr Kupka

Havlíčkobrodsko
Zasedání vlády v Havlíčkově Brodě
Pošesté v regionech a tentokrát v Havlíčkově Brodě zasedala vláda České republiky. Hlavní témata byla doprava, ekologie na Vysočině a v Pardubickém kraji. Včetně rozšíření jaderné elektrárny Dukovany. Bez ohledu na to, o jak významnou událost se jedná, před budovou staré radnice v horku a dusnu stálo jen pár desítek lidí. Bezpečnostní složky měly přesilu.
24 fotografií

VIDEO: Vláda zasedala na radnici v Brodě. Je to záhul, říká správce budov

Havlíčkobrodsko
Havlíčkův Brod předal ceny osobnostem sportu a kultury. Snímek je ilustrační.
Celkem sedm osobností kulturního a sportovního života ocenilo město Havlíčkův Brod. Cenu za reprezentaci města na sportovních utkáních získali zápasník Michal Zelenka, softbalista Matěj Macas či hokejový trenér Josef Rauer. Za přínos městu v oblasti umění a kultury město ocenilo bývalého ředitele kulturního domu Ostrov Antonína Axmana, či knihovnici Janu Vejsadovou.
3 fotografie

PŘEHLEDNĚ: Havlíčkův Brod ocenil sportovce i osobnosti z kultury

Havlíčkobrodsko
Kuchyňské tuky mají lidé dávat do speciálních kontejnerů. Snímek je ilustrační.
/SEZNAM MÍST/ Lámete si hlavu, kam s použitým olejem z kuchyně? Nepatříte k těm, kteří tyto zbytky lijí do dřezů či záchodových mís? V Havlíčkově Brodě mají obyvatelé k dispozici na několika místech speciální popelnice, určené právě na tento druh odpadu a podobných kontejnerů po městě stále přibývá. Použité oleje některé firmy dále zpracovávají. Využít se dají zbytky tuků z kuchyní následně například jako palivo.  
4 fotografie

Kam s použitým olejem z kuchyně? V Havlíčkově Brodě hledejte černou popelnici

Havlíčkobrodsko
Nováček z SKST Chodov vyšperkoval premiérovou sezonu mezi smetánkou stříbrem.
Družstvo SKST Chodov vstoupilo do premiérové sezóny extraligy stolního tenisu mužů s velkými ambicemi a silným týmem, ale podzimní část soutěže přinesla nečekané výzvy. Nervozita a nešťastné koncovky je srazily na 8. místo, což bylo daleko za očekáváním. V polovině soutěže však Chodov zabral a postupnými výhrami se dostal až do Superfinále, kde po velké boji nestačil na HB Ostrov Havlíčkův Brod, přesto vyšperkoval úspěšnou sezonu mezi extraligovou smetánkou stříbrným leskem. 
22 fotografií

Nováček z SKST Chodov vyšperkoval premiérovou sezonu mezi smetánkou stříbrem

Ostatní sporty
Stará radnice v Havlíčkově Brodě. Prohlédněte si ji
/VIDEO/ Otevření Staré radnice se dočkali obyvatelé Havlíčkova Brodu. Trvalo to rok, ale stavební práce dospěly k závěru. První návštěvníci se už přesvědčili na vlastní oči, jak se podařilo skloubit dohromady staré a nové. Ocenil to v průběhu slavnostního zahájení ve čtvrtek 6. června i ministr kultury Martin Baxa. Veřejnosti začne budova sloužit naplno zhruba za týden.
30 fotografií

Stará radnice v Brodě otevírá, po letech velkých oprav. Podívejte se

Havlíčkobrodsko
Soutěž ve vyprošťování. Podívejte se jak pracují profesionálové
Zlomky vteřiny dělí zraněného v havarovaném autě od hranice života a smrti. Hasičské profesionální týmy z Kraje Vysočina měly na záchranu zraněného z vraku auta limit do dvaceti minut. Úkolem bylo s pomocí hydraulických kleští vyprostit figuranta ze zmačkaných plechů a na páteřní desce ho předat do péče zdravotníků. Krajská soutěž ve vyprošťování se konala ve čtvrtek v areálu sportoviště v Pelhřimově. 
36 fotografií

Hasiče v Pelhřimově testovala soutěž. Na vyproštění lidí z vraku měli jen chvíli

Pelhřimovsko