ŠTÍTEK: hroch obojživelný

„Po sestupu z Národní ligy to od nás nebyla úspěšná sezona,“ přiznává hrající kouč florbalistů Hipposu Žďár Filip Dvořák (v černém dresu).
Místo boje o návrat umístění ve středu tabulky. Florbalisté Žďáru po nečekaném sestupu z Národní ligy letos působili „jen“ v divizi. Hrochům ale utekl úvod ročníku a tak z toho i přes vydařený závěr bylo jen páté místo. Cesta do vyřazovací části zůstala Hipposu uzavřená. „Těch faktorů, proč jsme se do play-off nedostali, bylo více,“ je přesvědčený hrající trenér Hrochů Filip Dvořák.

Divize je pro Žďár málo, míní hrající trenér Hrochů Filip Dvořák

Ostatní sporty
Už dvaadvacátou sezonu v dospělé kategorii odehrál v tomto ročníku Petr Tlustoš. „Jak jsem se přehoupl přes desítku, přestal jsem to počítat,“ směje se zkušený florbalista Žďáru.
Už třetí dekádu patří mezi hlavní opory florbalistů Hipposu Žďár. Čtyřicetiletý matador Petr Tlustoš toho s klubem z města pod Santiniho Zelenou horou prožil dost. „Tým by ale potřeboval oživit. Dobře deset let hrajeme prakticky ve stejném složení,“ přiznává opora Hrochů.

Petr Tlustoš: Jako na houpačce, byla to divoká sezona

Bruslaři, ilustrační foto
Ve šlágru druhé hokejové ligy Bruslaři se Šumperkem sahali po bodech, ale dvouminutový zkrat ve třetí třetině je připravil o bodový zisk. Následně za stavu 5:3 měli několik šancí, které ale neproměnili.

Bruslaři přišli o body ve dvou minutách

Hokej
Florbalisté Žďáru (v černém) se ještě v závěru základní části pokusí zabojovat o postup do play-off.
Ani po loňském sestupu z Národní ligy se florbalistům Žďáru nad Sázavou o patro níž příliš nedaří. Čtyři kola před koncem základní části letošního ročníku divize D jsou Hroši mimo postupové příčky do play-off. „Nevyšel nám úvod sezony, kdy jsme poztráceli spoustu bodů,“ nabízí hrající trenér Hipposu Filip Dvořák hlavní příčinu toho, proč se svými svěřenci zřejmě už za měsíc ukončí tuto sezonu.

Postup do play-off už nemáme ve vlastních rukách, ví kouč Hrochů Filip Dvořák

Ilustrační foto
Téměř pět stovek diváků se ve středu přišlo podívat bitvu opavských hokejistů s druholigovým lídrem ze Šumperku. Domácí se rvali do posledních vteřin, nakonec ale prohráli 1:2. Šéf opavské lavičky Pavel Zdráhal byl pořádně zklamaný.

Slezan trápil favorita, trenér se zlobil na rozhodčí

Hokej
Internetový a televizní novinář David Černý poskytl rozhovor Pražskému deníku.
Internetový a televizní novinář David Černý miluje Prahu. Celoživotního obyvatele středu metropole fascinuje hledání příběhů, které se skrývají v pražských ulicích, na březích Vltavy a potoků nebo na zdech kostelů. Pětadvacet takových příběhů sepsal do nedávno vydané knihy Nová tajemství Prahy. Publikace navazuje na „první díl“ tajemství, který měl pro úspěch tři dotisky.
3 fotografie

Autor projektu Miluju Prahu: Když z centra odstraníte auta, odstraníte i lidi

Praha
Florbalisté Žďáru (v černém) podlehli Vysokému Mýtu na jeho palubovce 6:9.
Vysoké Mýto – V 11. kole divize D zajížděli florbalisté Hipposu Žďár na půdu Vysokého Mýta. Hroši od začátku zápasu za svým soupeřem zaostávali, přesto dokázali čtyři minuty před koncem vyrovnat na 6:6. Jenže úplný závěr patřil domácímu celku, který třemi góly v závěrečných dvou minutách utkání rozhodl ve svůj prospěch.

Hippos se domů vrátil bez bodu

Ilustrační foto.
Havlíčkův Brod – Česká juniorská reprezentace úspěšně zvládla kvalifikační turnaj o postup na MS. V izraelském Tel Avivu zvítězila ve všech šesti zápasech a společně s Dánskem si zajistila účast na juniorském světovém šampionátu, který v únoru příštího roku pořádá novozélandský North Palmestron. Silné zastoupení mají v národním týmu softballisté havlíčkobrodských Hrochů.

Hroši mají hned čtyři hráče v juniorské reprezentaci

Moravské Budějovice – Více než dvě a půl třetiny trápili velkého favorita hokejisté Moravských Budějovic. O výhře 4:1 rozhodl Šumperk v 11. kole druhé ligy v závěrečné desetiminutovce. Žihadla tak stále čekají na první bod.

O porážce rozhodla poslední třetina

Hokej
Havlíčkův Brod – Doposud nepříliš úspěšně se vyvíjející sezónu proměnili softballoví žáci Hrochů na poslední chvíli přeci jen v úspěšnou, když v Kunovicích vybojovali titul mistrů republiky. Přidali tak do hroší pokladnice již padesáté první zlato v historii klubu.

Padesáté první zlato do hroší pokladnice přidali žáci

Archivní foto ze zápasu TJ Sparta Kutná Hora.
Kutnohorští házenkáři v neděli odehráli třetí druholigové kolo letošní sezony, soupeřem jim bylo rezervní mužstvo Strakonic. Po prvním poločase prohrávali svěřenci Víta Šnajdra 13:16, během druhé části utkání dokázali vyrovnat, na výhru ale nedosáhli. Házenkáři Kutné Hory tak s rezervou Strakonic remizovali 30:30.

Kutnohorští házenkáři remizovali s rezervou Strakonic

Házenkáři Sparty Kutná Hora. Ilustrační foto
První kolo druholigové sezony za sebou mají kutnohorští házenkáři, kteří v sobotu přivítali soupeře z Třeboně. Zápas domácímu mužstvu ale vůbec nevyšel, už po první části utkání prohrávali Kutnohorští v poměru 5:15, po konci utkání byl stav 11:37. Na body si tak Kutnohorští budou muset počkat minimálně do druhého kola.