ŠTÍTEK: Hyundai Motor Company

Lidé ve Věřňovicích jsou připravení k hromadnému protestu proti stavbě gigafactory
Obyvatelé Dolní Lutyně na Karvinsku v referendu odmítli stavbu továrny na výrobu baterií do elektrických automobilů na území obce. Odhlasovali, že zástupci úřadu mají projektu bránit podáváním připomínek. ČTK to řekl starosta obce Pavel Buzek (STAN). V referendu mohlo hlasovat 4300 oprávněných voličů, svůj názor vyjádřilo 2472 z nich. Proti továrně bylo 2176 hlasujících, nesouhlasilo s ní tak 88 procent hlasujících.
14 fotografií

Obyvatelé Dolní Lutyně rozhodli. Stavbu gigafactory v referendu rázně odmítli

Regiony
Martin Thomas (Honeywell)
Celek Honeywellu se na Zaměstnanecké lize Deníku konečně dočkal. Až na pátý pokus se mu podařilo zlomit prokletí druhých míst v okresním finále a postoupit do toho semifinálového. A na něm pak přišel další úspěch v podobě postupu do republikového, které se uskuteční už příští čtvrtek v Roudnici nad Labem a bude se hrát o velmi zajímavé ceny. Jedním z jejich tahounů byl i 34letý Martin Thomas.
77 fotografií

Říkali jsme si, že do té Roudnice prostě pojedeme. A vyšlo to, těšilo Thomase

Fotbal
Zastupitelé Dolní Lutyně rozhodovali o tom, zda obec vyhlásí referendum. 22. dubna 2024.
Druhá největší obec v Česku, která nemá status města, zažívá rozhodující okamžiky. Skoro 5,5 tisíce obyvatel Dolní Lutyně má nyní možnost vyjádřit se ve volebních místnostech k tomu, zda se postaví proti gigafactory, plánované obří továrně na baterie do elektromobilů v místní části Věřňovice, nebo záměr, který má přinést až sedm tisíc pracovních míst, umožní. Zájem veřejnosti v prvních hodinách referenda je veliký.
5 fotografií

Klíčové hodiny pro budoucnost Dolní Lutyně i Karvinska. Hlasuje se o gigafactory

Karvinsko
Semifinálové kolo Zaměstnanecké ligy Deníku - Olomouc 6.6.2024
Už je jasno. Do finále Zaměstnanecké ligy Deníku v Roudnici nad Labem, které se uskuteční ve čtvrtek 13. června, pojedou borci z Technických služeb Havířov a olomouckého Honeywellu. Ti totiž v semifinálovém kole na umělém trávníku v olomoucké Holici dokázali postoupit až do finále, ze kterého automaticky postupovali oba zúčastnění. Jinak si ale slunečné čtvrteční odpoledne užili všichni přítomní a náladu jim nezkazilo ani úvodní, zhruba dvacetiminutové, čekání na příjezd rozhodčích.
77 fotografií

FOTO: Na finále Zaměstnanecké ligy pojedou Honeywell a Technické služby Havířov

Fotbal
Hyundai Tucson
V listopadu představený facelift aktuální generace Hyundai Tucson přinesl drobné změny v exteriéru a interiéru vozu, teď však tuzemské zastoupení Hyundai přichází s podstatnou informací – kolik za něj zaplatíme. Inovovaný vůz přichází do prodeje za první cenu 649 990 korun a v nabídce je pozoruhodně široká paleta pohonů.
8 fotografií

Ceny Hyundai Tucson: v nabídce je nebývale hodně motorů

Autosalon
Největší nabídku v kategorii levných aut má Hyundai.
Nabídka dostupných modelů se na českém trhu s novými osobními automobily neustále zužuje. Do úrovně 300 tisíc korun jsou momentálně k dispozici už poslední tři typy. Dalších sedmnáct jsme jich pak při zkoumání ceníků jednotlivých značek našli v hladině do 400 tisíc korun. Celkem pětina z vozů v našem přehledu má logo korejské značky Hyundai.
21 fotografií

V cenové hladině do 400 tisíc korun zbylo posledních dvacet aut. Jaká to jsou?

Život řidiče
Hyundai Ioniq 5 N v přípravách na Pikes Peak
Blíží se opět čas, kdy ti nejodvážnější z odvážných usednou do svých závodních speciálů na úpatí vrcholu Pikes Peak v americkém Coloradu, aby se pustili do nejznámějšího vrchařského závodu světa. Mezi týmy, které se účastní 102 konaného ročníku (první závod na vrchol Pikes Peak se jel 1916) letos nebude chybět ani Hyundai, který vzhůru na kopec vyšle svůj elektrický sporťák Ioniq 5 N v sériové i upravené podobě.
17 fotografií

Hyundai míří na nejšílenější vrchařský závod světa. S elektromobilem Ioniq 5 N

Automagazín
Hyundai Ioniq 5 Robotaxi dostal řidičský průkaz.
„První auto, které si udělalo řidičák. Kvůli těm, kteří si ho udělat nemohou.“ Takové je poselství projektu, jež má zapojit do individuální mobility i lidi, kteří z rozličných důvodů nemohou sami řídit. Konceptuální autonomní vůz „Robotaxi“, založený na modelu Hyundai Ioniq 5, předvedl, že umí zdolat jízdní test pro získání řidičského průkazu. Své dovednosti předvedl před komisařkou v americké Nevadě.
4 fotografie

První auto s řidičákem. Hyundai nechal svoje Robotaxi projít zkouškou

Automagazín
Hyundai Ioniq 5 N eN1 Cup Car
Má-li se elektromobilita dostat i do oblasti zájmu automobilových nadšenců, potřebuje „auta z plakátu“ a tím pádem i auta, která závodí. Koneckonců elektrické závodění – přestože již delší dobu existuje seriál Formula E – je spíše neprobádaná oblast. Rukavici pro ostatní značky nyní vhazuje Hyundai, který představil závodní verzi svého sportovního elektromobilu Ioniq 5 N eN1 Cup Car.
15 fotografií

Hyundai představil závodní Ioniq 5 s parádními parametry

Automagazín
Hyundai i30 se začíná vyrábět v modernizované verzi
Automobilka Hyundai pro svůj závod v Nošovicích zatím nepřichystala novou generaci modelu i30. Zájem zákazníků chce udržet oživením vzhledu i výbavy všech karosářských verzí tohoto vozu. I nadále tedy půjde koupit Hyundai i30 ve verzích hatchback, kombi a liftback. Jen sportovní verze N již nabízeny nebudou. Změny v designu se týkají jak exteriéru, tak i interiéru. Ceny zatím známé nejsou.
16 fotografií

Hyundai i30 se představuje v modernizované verzi. Zůstává u spalovacích motorů

Autosalon
Hyundai ST1
Skříňové dodávky nepatří mezi auta, u nichž by hrál vzhled jakoukoliv významnější roli. Tvary jsou diktovány ryze praktickými potřebami a obměny různých modelů probíhají jen velice pozvolna. O to víc jsou zajímavé tři fotografie, které uveřejnil Hyundai. Jedná se o chystaný model ST1, který by mohl být po mnoha a mnoha letech skutečně zajímavou novinkou na poli užitkových aut.
3 fotografie

První pohled na dodávku budoucnosti: Hyundai ukázal ST1

Autosalon
Nad sportovními vozy Hyundai divize N se spalovacími motory se smráká.
Hyundai i20 N a Hyundai i30N řadu let sklízely pochvalné recenze od příznivců sportovního svezení s vozy, které současně umožňovaly i každodenní rodinné využívání. Nyní se ale s jejich montáží v továrně Hyundai v Nošovicích končí. Nabídka podobných aut v cenové hranici do milionu korun tedy bude již brzy poměrně malá. Vlastně klasické, pro sportovní jízdu upravené hatchbacky, nabídne už jen německý Volkswagen.
21 fotografií

Hyundai končí s benzinovými modely N. Jací konkurenti ještě zbyli na trhu?

Život řidiče
Dřeviónka v Nýdku na Třinecku, 4. 3. 2024.
Původní zchátrala natolik, že než obec dosáhla na dotace, musela se zbourat. Dřeviónku, původní roubenou usedlost z roku proto 1848, postavili v Nýdku jako její věrnou kopii. V roce 2023 z ní vytvořili naučný skanzen, který nabyl takového významu, že obsadil první místo v soutěži cestovního ruchu v kategorii venkovská turistika v rámci Moravskoslezského kraje.
42 fotografií

Dřeviónka pod Beskydy. Rok od otevření je mezi top turistickými cíli kraje

Frýdecko-Místecko
Nejlevnější auta s automatickou převodovkou vyrábějí asijské značky
Hyundai, Kia, Suzuki a samozřejmě Dacia. U těchto značek se nejsnáze koupí nové osobní auto vybavené automatickou převodovkou. Jeden model v cenové úrovni do půl milionu korun ale nabízí také mladoboleslavská Škoda. Na nejlevnější vůz, v němž si můžete odpustit manipulaci s pákou pro řazení převodových stupňů, je aktuálně zapotřebí částka 319 980 korun. 
24 fotografií

Nechce se vám řadit? Zde je aktuální přehled dostupných nových vozů s automatem

Život řidiče