ŠTÍTEK: Ještěd

Podepsání Memoranda o porozumění.
/FOTO, VIDEO/ Liberecký kraj a České Radiokomunikace jednaly v pondělí 17. června o budoucnosti Horského hotelu a vysílače Ještěd, výsledkem je podepsání Memoranda o porozumění. V něm se České Radiokomunikace zavázaly, že do konce letošního roku nebudou jednat o prodeji objektu s žádným jiným zájemcem. Jak informoval generální ředitel společnosti Miloš Mastník, jsou připraveni s krajem diskutovat o možných podmínkách prodeje.
81 fotografií

Budoucnost Horského hotelu a vysílače Ještěd? O jeho koupi znovu usiluje kraj

Liberecko
Dětský pěvecký soubor Skřivánek z Jablonce nad Nisou.
Dětský pěvecký sbor Skřivánek, z.s. z Jablonce nad Nisou má skutečně napilno. Nedávno se vrátil z Mezinárodního hudebního festivalu Cantate Carlsbad z Mariánských Lázních a Karlových Varů, kde měly děti velký úspěch, uskutečnila se přehlídka dětských pěveckých sborů jabloneckých mateřských škol nazvaná Kytička písniček, nechybělo ani fotografování v obřadní síni jablonecké radnice, některé děti se představily v Městském divadle na celostátní pěvecké soutěži Hvězdy nad Ještědem. 

Dětský sbor Skřivánek z Jablonce. Úspěchy na festivalech i přehlídkách po městě

Čtenář reportér
Ilustrační foto.
Umístění úsekového radaru v liberecké Dubici dopomohlo podle získaných statistik k zásadnímu snížení počtu řidičů, kteří překračovali povolenou rychlost 50 km/h. Zatímco v dubnu zaznamenal 14 240 přestupků, v květnu už jen 5 500. Údaje z měření a počtu přestupků za první dva měsíce nepotvrdily obavy některých motoristů, že město vybralo místo pro umístění prvního radaru s detekcí nesprávně.
7 fotografií

Ostrý radar v Liberci splnil očekávání, mohl by ho nahradit informativní

Liberecko
Druhý 3D Sets MeetUp v areálu bývalých Libereckých výstavních trhů.
/FOTO, VIDEO/ Když před rokem vyrostl RC park v areálu Technického muzea Liberec, ani jeho tvůrci nevěřili, že se setká s takovým úspěchem a vzbudí nadšení jak u zkušených pardálů, tak u malých i velkých nováčků. Za jeho výstavbou stojí parta modelářů North Climbing Session, která už pátým rokem působí ve městě pod Ještědem a pořádá závody terénních modelů ovládaných radiem.
46 fotografií

Nadšenci do RC modelů se sešli v Liberci. Park se ale zatím nebude rozšiřovat

Volný čas
Oslava 1. výročí znovuotevření Paláce Liebieg v Liberci.
/FOTO, VIDEO/ Historická a dlouho chátrající budova v městě pod Ještědem se díky rekonstrukci proměnila v komunitní centrum pro všechny generace. Palác Liebieg, který se může pochlubit více než stoletou historií a loňským vítězstvím v Soutěži Karla Hubáčka, oslavil v sobotu 8. června své první narozeniny a při té příležitosti otevřel brány široké veřejnosti.
65 fotografií

Obnovený Palác Liebieg slaví rok, stále překvapuje. Plánují letní scénu

Zprávy
Yemi A.D.
Český tanečník a choreograf Yemi Akinyemi Dele, který se narodil v městě pod Ještědem, se měl podívat do vesmíru. Do své posádky soukromé mise dearMoon si ho vybral japonský miliardář Jusaku Maezawa. Původní hrdost a nadšení však vystřídal smutek a liberecký rodák nakonec nebude mít tu čest reprezentovat rodné Česko, Nigérii či LGBTQ+ komunitu. Společnost start kosmické lodi Starship zrušila kvůli nejasnému harmonogramu.
8 fotografií

Tanečník a rodák z Liberce Yemi A.D. do vesmíru nepoletí, projekt ztroskotal

Liberecko
Dům Karla Hubáčka v Liberci.
Výstava s názvem "Dům Karla Hubáčka" představí patnáct různých studentských projektů z Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci, které ukazují inovativní přístupy k budoucnosti domu. Tento dům si koncem padesátých let minulého století navrhl sám Karel Hubáček, známý především díky svému ikonickému návrhu horského hotelu Ještěd. Vernisáž proběhne 3. června v 16 hodin.

Výstava představí zajímavé koncepty bydlení podle Karla Hubáčka

Liberecko
Na Centrální parkoviště P1 ve Skiareálu Ještěd se sjelo přes sedm desítek účastníků.
/FOTO, VIDEO/ Nablýskanou krásu, nostalgii i závod s výhledem na dominantu regionu nabídl 5. ročník Jízdy veteránů, která už podruhé zavítala přímo pod Ještěd. Na Centrální parkoviště P1 ve Skiareálu Ještěd se sjelo přes sedm desítek účastníků, aby si užili závod, jehož trasa určená šipkovým jednoduchým itinerářem byla dlouhá zhruba 75 kilometrů a závodníci museli zdolat několik zábavných průjezdních kontrol a úkolů.
77 fotografií

Historická auta křižovala Podještědí. Jejich příběhy vykouzlily úsměvy na tváři

Liberecko
'Hvězda ze severu'. Pod tímto sloganem představil fotbalový celek ze statisícového města svou novou vizuální identitu, včetně minimalistického a moderního loga. Nejen na sociálních sítích, ale i mezi bývalými a současnými hráči Slovanu vyvolal tento krok rozruch. Jak už to tak bývá, sto lidí, sto chutí. A my se ptáme Vás, čtenářů: Co na tuto změnu říkáte? Hlasujte v anketě pod článkem.
5 fotografií

ANKETA: Líbí se vám nové logo Slovanu Liberec?

FORTUNA:LIGA
Slavnost Vyšívánky odstartoval průvod.
/FOTO, VIDEO/ Svátek Vyšívanky čili symbolu národa oslavili třetí květnovou neděli ve městě pod Ještědem lidé ukrajinské národnosti. Program odstartoval průvod z libereckého náměstí k Paláci Liebieg. Jeho účastníci oblékli vyšívanku, aby společně ukázali krásu ukrajinského oblečení. Na nádvoří libereckého paláce vyrostly stánky a dílničky pro děti i dospělé. Zájemci mohli ochutnat ukrajinské speciality, nechyběla ani pěvecká či taneční vystoupení národních umělců.
11 fotografií

Tradiční kroje i ukrajinské speciality. Palác Liebieg hostil slavnost Vyšívánky

Liberecko
Nová autobusová linka zamíří na Ještěd.
Nová turistická autobusová linka na Ještěd začne jezdit už 15. června. Vyrážet bude z libereckého Horního Hanychova a dojede až na parkoviště Ještědka těsně pod vrcholem. Sveze mimo turisty i maminky s kočárky, ale vozíčkáře nebo sportovce s koly či koloběžkami nikoli. Autobusy alespoň částečně nahradí lanovku, která na Ještěd nejezdí od tragické nehody na podzim roku 2021.
28 fotografií

Na Ještěd začíná jezdit autobusová linka, cyklisty ani vozíčkáře ale nesveze

Liberecko
Nově před radarem v Dolním Hanychově varují cedule s nápisy „Město je váš nepřítel“ a „Pozor radar“.
Na hříšníky, kteří překračují povolenou rychlost, si od 1. dubna „posvítil“ radar v Liberci v ulici Dubice v Dolním Hanychově. Měří úsekovou i okamžitou rychlost projíždějícího auta a hned od ostrého provozu začaly chodit řidičům pokuty. Ti kritizují jeho umístění, přísnost i výše pokut. Nově před radarem varují po domácku vyrobené cedule s nápisy „Město je váš nepřítel“ a „Pozor radar“. Za jejich umístěním nestojí město, ale někdo z liberecké veřejnosti.
7 fotografií

Po domácku vyrobené cedule varují před radarem v Liberci, zachytil tisíce řidičů

Liberecko
Mladí hokejbalisté HBC Liberec společně s mládežníky z Bílých Tygrů.
/POZVÁNKA/ Rostoucí zájem dětí o hokejbal v Liberci se projevuje i na zvyšující se členské základně klubu HBC Liberec. Naděje libereckého celku můžete poprvé vidět v akci také pod Ještědem, a to v rámci dvou turnajů konaných v dopoledních hodinách příštích dvou sobot 11. a 18. května.Po mistrovství světa juniorů a juniorek konaném v minulém roce je tento dvojitý turnaj další skvělou příležitostí, jak objevit zajímavý sport s hokejkou i v Liberci.

Svijanská aréna bude hostit turnaje HBC Liberec! Dorazte na mládežnický hokejbal

Ostatní sporty
Tento muž pod maskou se s největší pravděpodobností vrátí do tygří organizace. O koho se jedná?
Dávid Hrenák a Lukáš Pařík opouštějí po pouhé jedné sezoně libereckou hokejovou organizaci. Klub to oznámil na svých webových stránkách. Momentálně je tak jediným gólmanem s extraligovými starty mladý Daniel Král. Tygři už ale dle informací Deníku mají náhradu vyřešenou a jedná se o brankáře s reprezentačními zkušenostmi!

Tygry opouští dva maskovaní muži. Naopak velký návrat je na spadnutí

Hokej
Tento muž pod maskou se s největší pravděpodobností vrátí do tygří organizace. O koho se jedná?
Dávid Hrenák a Lukáš Pařík opouštějí po pouhé jedné sezoně libereckou hokejovou organizaci. Klub to oznámil na svých webových stránkách. Momentálně je tak jediným gólmanem s extraligovými starty mladý Daniel Král. Tygři už ale dle informací Deníku mají náhradu vyřešenou a jedná se o brankáře s reprezentačními zkušenostmi!

Tygry opouští dva maskovaní muži. Naopak velký návrat je na spadnutí

Hokej