ŠTÍTEK: Kadaň

Rockfest Vysmáté léto v Kadani v červenci 2011 přilákal tisíce návštěvníků
Už tuto sobotu 22. června se v Kadani uskuteční oblíbený jubilejní ročník hudebního festivalu Vysmátý léto. Tentokrát s novými pořadateli, inovovanou podobou a populárními interprety z popové a rapové scény. Festival, který se koná na malebném místě pod kadaňskými hradbami, láká návštěvníky nejen na jedinečnou atmosféru, ale i na pestrý hudební program plný známých interpretů.

Festival Vysmátý léto už v sobotu. Podívejte se, co vás v Kadani čeká

Chomutovsko
Fotografie z místa vloupání.
Devětadvacetiletý muž z Kadaně se opět dostal do hledáčku policie kvůli sérii vloupání a krádeží. Navzdory opakovaným odsouzením pokračoval ve své trestné činnosti, včetně vloupání do chalupy v Krušných horách a pokusu o krádež rybářského vybavení. Policisté ho nyní zadrželi a čeká na soudní rozhodnutí ve vazbě.

Kadaňský zloděj vykrádal chaty a byty. Hrozí mu až tři roky za mřížemi

Krimi
Na přejezdu u obce Zelená se srazilo osobní auto s nákladním vlakem.
/FOTO/ V Málkově na Chomutovsku se ráno střetl na železničním přejezdu v osadě Zelená nákladní vlak s osobním autem. Řidič vyvázl ze zdemolovaného vozu bez vážnějších zranění, při dechové kontrole mu ale policisté naměřili 3,33 promile alkoholu v dechu. Věc je kvalifikována jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, řekla ČTK severočeská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
6 fotografií

Ranní nehoda v Zelené: Auto s opilým řidičem strhl z peronu nákladní vlak

Nehody
Přemysl Rabas
Letošní rok je se odehrává ve znamení voleb. Ty do Evropského parlamentu jsou za námi, blíží se ale krajské volby a také zářijové senátní volby, kdy bude volena třetina senátorů. Mezi nimi v současnosti zasedá také senátor za Chomutov Přemysl Rabas. Otázkou ovšem je, jestli se chce pustit do obhajoby svého mandátu. Na to odpoví svým podporovatelům a podporovatelkám při nedělním výšlapu spojeným s piknikem.

Chce obhájit mandát senátora? Přemysl Rabas to prozradí na hoře Úhošť

Chomutovsko
Zahrada kláštera během slavností.
V sobotu 8. června se v historickém prostředí zahrad Františkánského kláštera v Kadani odehraje zvláštní událost – Kadaňský mír. Návštěvníci budou svědky kostýmované "hostiny" účastníků mírového jednání v 10, 12, 14 a 16 hodin. Součástí doprovodného programu budou vystoupení souborů dobové hudby, tanečnic a stylové občerstvení. Na akci zároveň navazuje doprovodná výstava.
6 fotografií

Ve Františkánském klášteře v Kadani se otevírá okno do historie: Kadaňský mír

Chomutovsko
Slavnostní předávání šeku mamince Štěpánka.
Od úterý 28. května do pátku 31. května se kino Hvězda a jeho přilehlé okolí proměnilo v pohádku. Proběhl zde totiž třetí ročník Kadaňského pohádkového festivalu. Tentokrát s mottem Fantazie nezná hranic. A letošní ročník prožil šťastný konec. Festival navštívilo přes 8000 návštěvníků a přes Charitu Kadaň se vybralo 100 tisíc korun, které pomohou v léčbě Štěpánkovi. Ten se narodil v Kadani, nyní žije ve Slaném.
3 fotografie

Návštěvníci festivalu pohádek v Kadani vybrali pro Štěpánka 100 tisíc korun

Chomutovsko
Kadaňští studenti se zapojili do 16. ročníku mezinárodní soutěže Modelium.
V rámci 16. ročníku mezinárodní soutěže Modelium studenti Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie v Kadani přijali stavitelskou výzvu a vybudovali udržitelné plovoucí město z vlnité lepenky. Kadaňský model bude nejprve usilovat o postup do národního finále. Nejlepší šestici staveb vybere porota do pátku 24. května. Mladí stavitelé z Česka a Slovenska se utkají o ceny v celkové hodnotě více než 100 000 Kč.

Kadaňští studenti vytvořili model plovoucího města. Do soutěže

Čtenář reportér
1. SK Jirkov - Loko Chomutov, domácí hráči ve žlutém. Jirkovští fanoušci byli hodně aktivní.
Fotbalisté divizního Chomutova se na své cestě za postupem do třetí ligy opět představí na trávníku soupeře. Po posledním úspěchu v Brandýse, kde chomutovský lídr udeřil v posledních minutách a vyhrál 2:0 se tentokrát představí v Ostrově a bude se snažit udržet si náskok před druhým Kladnem. Přinášíme tradiční přehled, kam vyrazit o víkendu za fotbalem. 

Kam za fotbalem: Chomutovský lídr hraje opět venku. Udrží si náskok?

Kraje