ŠTÍTEK: kanalizace

Mnichovo Hradiště
Mnichovo Hradiště rozšířilo svůj dotační program o oblast životního prostředí, aby řešilo nedostatek užitkové vody a přeplňování kanalizace. Nový program motivuje obyvatele k zodpovědnému sběru a využívání dešťové vody, což má přinést nejen ekologické, ale i ekonomické výhody.

Mnichovo Hradiště podpoří lidi, kteří využijí deštovou vodu

Boleslavsko
V centru Boskovic se opět rozlila laguna. Radnice oživila projekt na odlehčení kanalizace.
/FOTO, VIDEO/ Klasika. Stačí vytrvalejší déšť a dolík v boskovické ulici Komenského pod kopcem z Masarykova náměstí je pod vodou. Tradiční lagunu napustil přívalový déšť v neděli. Nebyl sice tak vydatný jako loni v září, kdy plavaly také okolní bytovky, ale výjezd hasičů a městských policistů na místo si vyžádal. Krajská silnice druhé třídy byla totiž vpodvečer opět neprůjezdná.
2 fotografie

V Boskovicích se rozlila laguna. Radnice oživila projekt na odlehčení kanalizace

Blanensko
Kvůli výstavbě kanalizace bude částečně rozkopané i parkoviště v Bezručově ulici.
/FOTO, VIDEO/ Začala výstavba kanalizace u mělnického zimního stadionu. Investice za čtyři a půl milionu je nezbytná. „Kanalizace je neodkladná záležitost. Zatím jsou na zimním stadionu dvě jímky, které se vyvážejí dvakrát každý měsíc," potvrdil Deníku místostarosta města Petr Kowanda. Výstavba se dotkne i parkoviště ležícího za stadionem, které je v provozu teprve půl roku.
10 fotografií

Stavba kanalizace u zimáku zasáhne i hlídané parkoviště. To je zatím poloprázdné

Mělnicko
Na zimním stadionu v Mělníku instalovali nový odpařovací kondenzátor.
/FOTO, VIDEO/ Už na pohled je jasné, že rekonstrukce mělnického zimního stadionu je více než nutná. Největší problém byl s odpařovacím kondenzátorem, který po třiceti letech dosluhoval. V sezoně hrozilo, že se ledová plocha začne rozpouštět a hokejisté budou muset své tréninky ukončit dříve. Teď už je nebezpečí zažehnáno. Rozměrná chladicí technika byla na zimáku instalována s pomocí jeřábu.
15 fotografií

Zimní stadion v Mělníku už má jistý led na další sezonu. Na řadě je kanalizace

Mělnicko
Voda. Ilustrační foto
Chceme levnější vodu, průhlednější hospodaření, vodohospodářskou infrastrukturu čistě v majetku a režii městyse. S touto vizí vystoupila Černá Hora na Blanensku před devíti lety po místním referendu ze Svazku vodovodů a kanalizací měst a obcí. Od té doby se až dosud také mezi oběma stranami táhnou soudy o majetkovém vyrovnání a určení členství dvoutisícového městysu ve svazku. Po technické stránce se prakticky nic nezměnilo a zmíněnou infrastrukturu provozuje dál svazek respektive Vodárenská akciová společnost.

Černá Hora kontra svazek? Městys nechce mít kvůli vodě starosti, tvrdí někteří

Blanensko
Litoměřickou ulici v Děčíně čeká oprava vodovodu a kanalizace.
/FOTO, VIDEO/ Nepříjemnosti čekají obyvatele děčínského sídliště na Starém Městě. Severočeská vodárenská společnost se pustí do oprav vodovodu a kanalizace na Litoměřické ulici, to přivede veškerou dopravu jezdící po výpadovce na Litoměřice ke staroměstské základní škole a do středu sídliště. Tedy několik tisíc automobilů včetně kamionů denně. Opravu na Litoměřické ulici může protáhnout rekonstrukce mostu v Mojžíři v Ústí nad Labem.
23 fotografií

Litoměřickou v Děčíně zavře oprava kanalizace, tisíce aut zamíří do sídliště

Děčínsko
Slunečná ulice ve Dvoře Králové
Od středy 24. dubna 2024 opět začnou stavební práce na obnově vodohospodářské infrastruktury ve Slunečné ulici. Stavbaři letos dokončí obnovu vodovodu, jednotné kanalizace včetně napojení veškerých přípojek ve zbývajícím úseku Slunečné ulice včetně navazujícího úseku Nedbalovy ulice. Stavební práce, které provedou pracovníci společnosti Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem, budou rozděleny do tří fází a vyžádají si nezbytná dopravní omezení pro řidiče i rezidenty.

Stavební práce v Dvoře Králové. Ulice Slunečná se uzavře pro dopravu

Krkonoše
Oprava vodovodu a kanalizace v Děčíně.
Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v okolí nemocnice v Děčíně částečně omezila městské autobusy i sanitky. V ulici Purkyňova zde Severočeská vodárenská společnost (SVS) naplánovala rekonstrukci inkrustovaného vodovodu z roku 1909 a korodující kanalizace. Stavba je koordinována se stavbou Purkyňova II., s plynaři a s Krajskou zdravotní a.s. zastřešující děčínskou nemocnici.

Historický vodovod a kanalizaci v Děčíně projde rekonstrukcí

Ústecko
Pracovníci deratizační firmy Adezin instalovali do kanálů a potkaních nor různé formy jedu, po němž potkan během několika dnů zahyne.
/FOTO, VIDEO/ Dvojice postarších mužů v montérkách a reflexních vestách pomocí krumpáče zručně zvedne víko od kanálu, pohledem do jeho útrob zvolí variantu smrtící návnady, vrátí poklop na své místo a pokračují k jinému kanálu nebo velkým dírám v zemi, které mají na svědomí potkani. Tento postup opakují za den 40 až 50krát. Stejně jako v jiných městech i v Náchodě počet hlodavců převyšuje dvou až třínásobně počet obyvatel a proto je pravidelná deratizace nezbytná.
21 fotografií

Potkani hrají v Náchodě přesilovku, deratizátoři se snaží jejich počet redukovat

Náchodsko
U Zázvorky v Novém Městě nad Metují se pilně pracuje na opravě silnice. Stavbu zpozdí zajímavý archeologický nález.
/FOTO, VIDEO/ V ulici U Zázvorky v Novém Městě nad Metují se pilně a rychle pracuje na rekonstrukci silnice. Na místě jsou stavaři i archeologové. Každým dnem je vidět, jak práce postupují. Přesto se zřejmě doba opravy o něco prodlouží. Dokončení stavby komplikuje nejen výměna celého úseku kanalizace, se kterou se v původním projektu podle starosty města Milana Slavíka nepočítalo, ale také archeologicky zajímavý nález. 
19 fotografií

U Zázvorky se pilně pracuje. Stavbu zpozdí zajímavý archeologický nález

Náchodsko
Leták společnosti Moravská fekální a kanální, která nabízí zkoušku kanalizační přípojky.
Kontrola kanalizace za výhodnou cenu, ale jen pokud se lidé přihlásí během krátkého časového rozmezí. Takovou službu nabízí přes letáky lidem v brněnských Bosonohách firma, která tvrdí, že zkoušku přípojek vyžadují Brněnské vodárny a kanalizace. V městské části je totiž hotová nová kanalizace a teď se řeší její kolaudace, Zástupci vodáren však popřeli, že by v současné době vůbec bylo jasné, jaké požadavky na napojení na kanalizaci budou platit. Vedoucí městské části obyvatele vyzvali, aby na inzerát nereagovali.

Výhodná cena kontroly kanalizace, zn. rychle. Bosonohami kolují podezřelé letáky

Brněnsko