ŠTÍTEK: Karel Gott

11. ročník soutěžního festivalu Smečenská lyra.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Areál zámeckého parku ve Smečně a Domov Pod Lipami Smečno s jeho ředitelem Petrem Šálou hostil ve čtvrtek 13. června 11. ročník soutěžního festivalu Smečenská lyra. I tentokrát se přehlídky hudeních a divadelních vystoupení zúčastnily desítky klientů se zdravotním postižením ze spřátelených domovů poskytujících sociální služby.
43 fotografií

Podívejte se: Smečenská lyra rozezněla zámecký park už pojedenácté

Volný čas
Oktagon 58 v Edenu: Vémola vs Végh.
Výjimečný sportovní zážitek, jenž se dá nepochybně přirovnat k těm největším světovým eventům. Slova chvály i velkého obdivu se nyní snáší na adresu Oktagonu MMA po historickém turnaji v pražském Edenu. Žlutočerná organizace si splnila další velký sen na své cestě, když zaplněnému fotbalovému stadionu nabídla úchvatnou show s doprovodným programem i dlouho očekávaným rozuzlením souboje Vémola vs. Végh.
45 fotografií

Teď už nás vidíte? Oktagon předvedl v Edenu velkou show s rappery i mistry světa

Ostatní sporty
Členové hradeckého Sokola nacvičovali na všesokolský slet.
/VIDEO/ Středeční podvečer patřil na Tyršově stadionu nácviku jindřichohradeckých sokolů na celostátní všesokolský slet. Veřejné cvičební hodiny se účastnila téměř padesátka sokolů, kteří trénují své sestavy na pět skladeb v rytmu rocku, pohádkových melodií ale i písniček Karla Gotta. Věkové složení bylo pestré, cvičili předškoláci i senioři.
48 fotografií

Hradečtí sokoli cvičili na celostátní slet. Plocha u stadionu se hemžila barvami

Jindřichohradecko
Cenu za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež získal na 64. ročníku Zlín Film Festivalu Bolek Polívka.
/ROZHOVOR/ Cenu za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež dostal na závěrečném galavečeru Zlín Film Festivalu herec Bolek Polívka. Herecká legenda, komik, scenárista a rodák z nedalekých Vizovic má za sebou bohatou kariéru plnou výrazných rolí v českých filmech, divadelních inscenacích, televizních seriálech i pohádkách, jako jsou například Největší dar, Princ Mamánek, Anděl páně 2, Tři bratři nebo Gump – pes, který naučil lidi žít.
4 fotografie

Nerozlišuju hraní pro děti nebo dospělé, říká Bolek Polívka

Zlínsko
Patrik Bečvář působí už dva a půl roku jako šéfkuchař restaurace na Královce v Jizerských horách.
Kuchařská celosvětová soutěž S.Pellegrino Young Chef Academy otevírá dveře do světa gastronomie talentovaným kuchařům do třiceti let. Její nový ročník hledá a podporuje nejnadanější a nejtalentovanější milovníky gastronomie. Ti mají šanci přihlásit se až do 19. června a představit pokrm, který vyjadřuje jejich jedinečnou kreativitu a vizi. A nejúspěšnější český soutěžící se může pochlubit tím, že jeho jídla ochutnali bývalí američtí prezidenti George Bush a Barack Obama. Také se díky vaření setkal s Václavem Havlem či Karlem Gottem.
5 fotografií

Zabodoval v prestižní soutěži. Vařil pro prezidenty, nyní se usadil na Královce

Jablonecko
Na krajský sraz se těší za pořadatele i starostka Sokolské župy Orlické Marika Prockertová.
/ROZHOVOR/ Velký svátek pro Sokol čeká v neděli odpoledne Hradec Králové. Při deseti skladbách budou cvičit více než dva tisíce žen, mužů a dětí na stadionu Sokola. Krajský slet, který se koná každých šest let, doplní i ukázky různých sportů a také jeden pokus o vytvoření českého rekordu. Ten je inspirovaný ziskem první zlaté medaile pro Československo, ve šplhu na laně jí získal před sto lety sokol Bedřich Šupčík. Na krajský sraz se těší za pořadatele i Marika Prockertová, starostka Sokolské župy Orlické.
5 fotografií

V Hradci Králové budou cvičit přes dva tisíce sokolů, pokusí se také o rekord

Hradecko
Zpěvačka Helena Vondráčková slaví šedesát let na scéně v Tančícím domě.
Mimořádnou kariéru populární zpěvačky Heleny Vondráčkové, která slaví šedesát let na scéně, připomíná výstava v pražské Galerii Tančící dům na Rašínově nábřeží. Obsahuje více než tři stovky exponátů, přičemž těmi z nejatraktivnějších jsou šaty a boty, které umělkyně během své hvězdné éry oblékala či nosila. Součástí expozice je i výčet jejích ocenění, osobní vyznání, plakáty, trofeje Českého slavíka, raritní dárky od fanoušků i vzácné vzpomínky. Výstava je k vidění od 29. května 2024 do 23. února 2025.
54 fotografií

Byla jsem pilné děvče, říká o své kariéře Helena Vondráčková. Ukázala i šatník

Hudba
Akce Srdcem pro Nelinku je v cílové rovnice, pořadatelům z FK Vinařice se povedlo dát dohromady 382 000 korun! Nelince  jejím rodičům předali certifikát s částkou v úterý večer na stadionu.
Akce vinařického fotbalového klubu a lidí kolem něj na podporu nemocné Nelinky je téměř u konce. Spousta nadšení, ale také tvrdé práce přinesly nakonec sladké ovoce, na podporu nemocného děvčátka z Kladna se povedlo vybrat parádních 382 tisíc korun. Dá se jen žasnout na tím, co někdo zvládne v tak skromných podmínkách zorganizovat a vytvořit.
76 fotografií

Aplaus Vinařickým! Srdcem pro Nelinku vyneslo celkem 382 tisíc korun

Fotbal
Skladba pro slet 2024: Jdi za štěstím
Hromadná skladba Jdi za štěstím je poctou cvičenkám, cvičencům, cvičitelkám, cvičitelům, Věrné gardě a také Karlu Gottovi. Vystoupení je rozděleno do několika oddílů. V tom prvním hledají všichni štěstí, další je víc taneční, ve třetím vidíme koketování mezi mužem a ženou, které je věčné. V části skladby se autoři vracejí k historii Sokola, nechybí vážnější pasáž, která symbolizuje bilancování. A vše uzavírá Lady Carneval!
13 fotografií

Hromadná skladba pro slet. Jdi za štěstím: pocta věrné gardě a Karlu Gottovi

Ostatní sporty
Nikolas Put představil dvouhodinový průřez tvorbou Karla Gotta.
V jarně – podzimním programu kolínského městského společenského domu v pátek bavil především dámy středního, ale často i mladšího věku, další zpěvák těžící z repertoáru Karla Gotta. Po únorovém koncertu Kristiána Šebka se tentokrát představil dvacetiletý Nikolas Put a nevedl si vůbec špatně. „Nechci Karla Gotta napodobovat, mám hlavně rád jeho písničky,“ připomněl za večer několikrát.
58 fotografií

Podívejte se: Zpěvák Nikolas Put nabídl procházku písněmi Karla Gotta

Volný čas
Fanoušci starých gramofonových desek si přišli v sobotu na své na Vinyl burze, která se konala v prostorách kavárny Nebe počká v Přerově.
Někdo sbírá známky a starožitnosti, pro jiného se staly vášní staré gramofonové desky. Poslechnout si oblíbené zpěváky a kapely na vinylu baví v posledních letech čím dál více lidí. „Za každou gramofonovou deskou se skrývá nějaký příběh. I proto jsou za ně lidé ochotni utratit více peněz,“ říká sběratel Peter Klimek z Frýdku Místku, který v sobotu nabízel kousky ze své sbírky na Vinyl burze v přerovské kavárně Nebe počká. Akce se tu konala již po několikáté a v plánu je další pokračování. 
16 fotografií

V Nebe počká se sešli sběratelé desek. Novák je vzácnost, shodují se

Přerovsko
Skřítkov v Bechyni s provozovatelkou Veronikou Vrábkovou. Expozice s asi 80 postavičkami dělá radost návštěvníkům v Dlouhé ulici od jara roku 2023.
/STORY/Kouzelný les, sklep obsazený Pidimajzlíky kutajícími zlato, retrodomácnost plná pomocníčků, letecká základna, podmořský svět i tajuplná komnata zoubkové víly. To vše a mnohem více lze vidět od loňska v expozici Skřítkov v Bechyni na Táborsku. Její provozovatelé otevřou druhou pobočku, prťavým figurkám se totiž zalíbilo i v českokrumlovském podzámčí.
67 fotografií

Ve sklepě s kompoty mají poklad. Skřítkové z Bechyně ho odkryjí i v Krumlově

Táborsko
Pavol Habera skládá a koncertuje stále dál
Pavol Habera, ikona československé hudby, se od rozbíjení oken ve svém rodném městě Brezno propracoval až na vrchol hudební scény. Jako teenager hrával s kapelou na svatbách a odpoledních čajích. Jeho cesta za slávou nebyla přímá. Nevedla přes hudební školy, ale přes ekonomickou fakultu. Jeho talent a charisma ho ale nakonec přivedly k legendárnímu Teamu a následně k sólové kariéře, která mu přinesla obdiv fanoušků i uznání kritiky.
6 fotografií

Příběh Pavla Habery: Začínal hrát na svatbách, cesta za slávou byla klikatá

Hudba
Ze zámku Opočno.
/FOTO, VIDEO/ Nejen dva obnovené hostinské pokoje synovců knížete v druhém patře zámku patří k novinkám letošní sezony na Opočně. Lákat sem budou také nové akce. Fajnšmekři si jistě nenechají ujít zmrzlinový festival, zajímavou podívanou pak už za pár dní nabídne zámecký park, který obsadí lukostřelci. Ostatně zámecký park prošel v posledních letech velkou očišťovací kúrou a obnovou.
18 fotografií

Zámek Opočno zve na novinky nejen do komnat. Ovládne ho i zmrzlinový festival

Rychnovsko
Sexteto plus
"Čas letí jako bláznivý a nechytím ho, ani vy, …" zpíval kdysi Karel Gott a platí to přesně pro dnes už desetičlenný pěvecký soubor SEXTETO PLUS organizačně začleněný pod Městskou organizaci Hodonín, Seniorů ČR z.s. Šest členek původního pěveckého souboru SEXTETO totiž začalo zpívat a veřejně vystupovat už na jaře 2009.

Sexteto plus seniorů Hodonína slaví patnáct let

Čtenář reportér