ŠTÍTEK: komedie

A máte sklep? Víkendová televize nabídne komedii Kulový blesk.
Máte sklep? A mohla bych ho vidět? Nestárnoucí komedie Kulový blesk o jedné pekelné dvanáctisměně je na obrazovce vždycky vítaným evergreenem. Na rozdíl od jiných, tupějších. Kromě ní se tento víkend v televizi dočkáme i dalších podařených stálic: třeba brilantní Wilderovy adaptace novinářského příběhu Na titulní straně nebo nestárnoucí parodie Žhavé výstřely 2. Pro gurmány je tu pak Koření života podle Catherine Zeta-Jonesové. Inspirujte se našimi tipy.
5 fotografií

Co o víkendu nabízí televize: Kulový blesk, Žhavé výstřely a Koření života

Film a televize
Účastníci tradičního setkání veteránů si dali sraz v areálu johanitské komendy i v minulých letech.
Českodubskými slavnostmi ožije město na Liberecku už v pátek a sobotu 14. - 15. června a návštěvníci se můžou těšit na zajímavý program. Začne se už v pátek večer promítáním letního kina, na programu jsou dvě oblíbené české komedie. Sobotu zaplní Český Dub stánkaři s nabídkou regionálních produktů i nejrůznějšího drobného zboží a den zpestří i přehlídka historických vozidel. Program slavností v Českém dobu nabídne i Rodinný den na Šibeničním vrchu, kde děti čeká hra s pětadvaceti stanovišti a následovat bude Burgrfest s koncerty kapel.
43 fotografií

Letní kino, stánkaři i historická auta. Známe program Českodubských slavností

Volný čas
Činoherní studio zakončí sezónu premiérou absurdní komedie Perplex.
Režisér a umělecký šéf Činoherního studia David Šiktanc zvolil jako poslední premiérový titul končící 52. sezóny absurdní komedii Perplex, kterou v roce 2010 napsal jeden z nejvýraznějších současných německých dramatiků Marius von Mayenburg. Premiéry se inscenace dočká v pátek 31. května, reprízy budou 4. a 6. června. Vše ve Velkém sále Činoherního studia.

Divadelní matrix. Činoherák zakončí sezónu premiérou absurdní komedie Perplex

Čtenář reportér
Letní shakespearovské slavnosti proběhnou v Ostravě již posedmnácté.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Největší divadelní festival v historii slavností! I tímto sloganem je uváděn letošní, již 17. ročník divácky velmi populárních Letních shakespearovských slavností, které se jako obvykle uskuteční na Slezskoostravském hradě. Ovšem pozor, letos se divadelní slavnosti konají netradičně dříve – od 8. července do 11. srpna. A nač se tedy můžete těšit?  
10 fotografií

Posedmnácté! Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě otevře Večer tříkrálový

Ostravsko
Miroslav Etzler s přítelkyní Helenou Bartalošovou
Nejen expresivní dialogy, ale také herecké výkony Lenky Vlasákové a Miroslava Etzlera bezesporu ocení diváci v nové komedii Divadla Lucie Bílé Co to píšeš, miláčku. To však není jediný projekt, který mají herci letos před sebou. Miroslava Etzlera navíc čekají šedesátiny, o jejichž oslavě už má tak trochu jasno. Mimo jiné prozradil, o čem už delší dobu uvažuje. A fanoušci nebudou nadšení. 

Miroslav Etzler: Oslava šedesátin? V mém věku už musím být opatrný

Společnost
Anna Fialová a Anna Kameníková při čtené zkoušce komedie Marná lásky snaha
Ne příliš tradicionalisticky alžbětinská, zároveň ne křečovitě modernizovaná má být novinka letošních Letních shakespearovských slavností, kterou bude komedie Marná lásky snaha. Hlavní role v ní ztvární Anna Fialová a Filip Březina, kteří na sebe v poslední době upozornili televizními rolemi – ona Ivetou ze stejnojmenné série o zpěvačce Bartošové, on Filipem ze seriálu Smysl pro tumor.

Letní Shakespeare svede dohromady Annu Fialovou a Filipa Březinu

Divadlo
Slunce, seno, jahody. První z trilogie oblíbených komedií režisér Zdeňka Trošky slaví letos 40 let od své premiéry
Oblíbená komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody letos slaví 40 let od své premiéry. Všichni, kteří se účastnili natáčení, tak vzpomínají a na povrch vyplouvají zážitky, o kterých fanoušci filmu mnohdy nemají ani tušení. Věděli jste například, že hercům šlo při natáčení o život? Tedy přesněji při cestě na natáčení. Přinášíme vám několik zajímavostí o snímku, které posbíral spisovatel a novinář Pavel Pechoušek. 
7 fotografií

Drama při natáčení Slunce, seno, jahody. Troška oblíbený film málem nedokončil

Regiony
Legenda Vinnetou ožije na hradě Pecka
Když se slunce skloní k obzoru a hradní zvon odbije devatenáct hodin a dvacet jedna minut, nádvoří hradu Pecka se promění ve scénu plnou smíchu a dobrodružství. Bude to na Den dětí, 1. června 2024, a Divadelní soubor Tyl Slaná si připravil představení bláznivé komedie Vinnetou, které je vhodné pro všechny diváky starší 10 let.

Legenda Vinnetou ožije na hradě Pecka

Čtenář reportér
Divadlo Mír, komedie, Mám na tebe chuť.
/ANKETA S HERCI/ Divadlo Mír, jako první profesionální divadlo v Česku, uvedlo komedii francouzského autora Sebastiéna Castra, která propojuje to nejlepší, co diváci mohli v posledních letech v Míru vidět. Excelují v ní Štěpán Kozub s Robinem Ferrem a další známé tváře z Míru. O čem hra pojednává a co na ni a své role jednotliví herci říkají?
54 fotografií

VIDEO: Divadlo Mír uvádí šílenou komedii Mám na tebe chuť. Září Kozub či Ferro

Volný čas
S tebou mě baví svět
Od úmrtí herce, režiséra a divadelního pedagoga Václava Postráneckého uplynulo 7. května už pět let. Vedle divadla se výrazně uplatnil i ve filmu a v televizi. Patřil k hlavním postavám mnoha úspěšných televizních seriálů, například Byl jednou jeden dům, Cirkus Humberto, Zlá krev, nezapomenutelná je jeho úloha v komedii Marie Poledňákové S tebou mě baví svět. Deník přináší přehled jeho výrazných filmových a seriálových rolí.
5 fotografií

Pět zastavení s Václavem Postráneckým: Od S tebou mě baví svět k seriálům

Film a televize
Spolek divadelních ochotníků Sedlčany uvedl v pondělí 22. dubna v Kulturním domě Josefa Suka premiéru své nové inscenace Bez roucha.
/FOTOGALERIE/ Spolek divadelních ochotníků Sedlčany uvedl v pondělí 22. dubna v Kulturním domě Josefa Suka premiéru své nové inscenace Bez roucha. Známa situační komedie britského dramatika Michaela Frayna se s velkým úspěchem hraje již téměř 50 let na celém světě. Bezesporu patří k jedněm z nejoblíbenějších her a od svého vzniku si získala značnou přízeň diváků profesionálních, ale i amatérských divadel.
29 fotografií

Sedlčanští ochotníci mají za sebou úspěšnou premiéru bláznivé komedie Bez roucha

Čtenář reportér
Zdeněk Troška s představitelkou drbny Kelišky Marií Švecovou na snímku z natáčení druhého dílu série Slunce, seno a pár facek.
Legendární film režiséra Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody slaví letos 40 let od uvedení do kin. Jakou náhodou vznikl, jak zasáhla cenzura a kdo si stěžoval až na Barrandově? Máme pro vás deset zajímavostí, které jste o filmu možná ani netušili. Podívejte se ve videu, jak na film zavzpomínal sám Zdeněk Troška v Malontech na Českokrumlovsku, kam se přijel podívat na ochotnické představení Slunce, seno, veselka. 
9 fotografií

Deset zajímavostí o filmu Slunce seno, jahody. Slavná komedie oslaví čtyřicítku

Českokrumlovsko
Představení Splašené nůžky ve středu 13. března 2024.
/FOTO, VIDEO/ Městské divadlo Mladá Boleslav nabídne tento týden opět zajímavý program pro malé i velké diváky. Děti se mohou těšit na Macha a Šebestovou, obě představení jsou však již vyprodaná. Dospělé pak může potěšit slavné drama Králova řeč, komedii Splašené nůžky, nebo inscenace Saturnin. Příběh nekonvenčního sluhy si diváci mohou užít v této sezoně naposledy.
32 fotografií

Týden v mladoboleslavském divadle: Králova řeč, Splašené nůžky i Saturnin

Volný čas
Hynek a Bořivoj Čermákovi se poprvé setkávají na jevišti. Na negativní komentáře novinářů i veřejnosti jsou připraveni.
V prvním společném rozhovoru otec a syn Hynek a Bořivoj Čermákovi vysvětlují, že přijmout roli v inscenaci Koza aneb kdo je Sylvie, nebylo obzvlášť pro Bořka jednoduché. Mladý herec nakonec odvahu našel. V kontroverzní komedii se představuje po boku svého otce, jehož obdivuje. „Doufám, že vše obhájím,“ svěřil se v exkluzivním rozhovoru pro časopis Story talentovaný herec. 
4 fotografie

Hynek a Bořivoj Čermákovi: Dlouho jsme dumali, zda společně hrát. Bylo to těžké

Společnost
Antonín Holub s mámou Bárou Hrzánovou
Jaké to je hrát po boku rodičů, zažívá na jevišti pražského Divadla Kalich v komedii rakouského dramatika Stefana Vögela Dobře rozehraná partie šestadvacetiletý herec Antonín Holub. Syn Báry Hrzánové a Radka Holuba si rodinné setkání pochvaluje, i když přiznává, že během zkoušení si spolu některé věci vyříkávali. „Táta mě občas režíroval, což jsem nechtěl ani já, ani režisérka, paní Lída Engelová. Takže jsme se i párkrát pohádali, ale vlastně bylo všechno v pořádku,“ usmívá se mladý herec.
4 fotografie

Napůl Holub a napůl Hrzán? Jsem rád za oboje, říká herec Antonín Holub

Divadlo