ŠTÍTEK: láska

Letošní Akuna show v Přerově se nesla v duchu vzpomínek. Na pódiu na Masarykově náměstí se v neděli odpoledne vystřídaly známé osobnosti české hudební scény.
Populární dvojice písničkářů Ivo Jahelka a Miroslav Paleček i letos zazpívala na tradiční Akuna show takzvanou "Přerovskou hymnu". Zatímco v předešlých letech obměňovali sloky podle aktuálního dění v Přerově, tentokrát se rozhodli píseň věnovat těm, kteří se Akuna show již nemohli účastnit osobně. „Rozhodli připomenout všechny osobnosti, které už tu s námi nejsou, a zazpívat si úryvky z jejich známých písní společně s publikem,“ řekl Ivo Jahelka, autor textu.  
53 fotografií

Poslechněte si nejnovější Přerovskou hymnu od Palečka a Jahelky

Přerovsko
Letošní Akuna show v Přerově se nesla v duchu vzpomínek. Na pódiu na Masarykově náměstí se v neděli odpoledne vystřídaly známé osobnosti české hudební scény.
„Život běží vlastním tempem, loučíme se s prezidentem, trénuje už jinou partu, v nebi na divokou kartu. Nic už nebude, jak bylo, a nám se to poštěstilo, vzpomínati v této sloce na nejlepší týdny v roce..“ Těmito slovy vzdali hold nedávno zesnulé tenisové legendě - Petru Huťkovi - Miroslav Paleček a Ivo Jahelka v písni s názvem Přerovská 2024, která v neděli zahájila tradiční Akuna show na Masarykově náměstí.
53 fotografií

Petr Janda i Standa Hložek. Akuna show se nesla v duchu vzpomínek

Přerovsko
Zatracená krvavá láska s Kristen Stewartovou (vpravo)
Hollywood sice mírně šílí, že letos je to s tržbami bída, nás to však nemusí zase tolik bolet. Při pohledu do letního programu kin je sice zjevné, že zhruba třetina filmů jsou dvojky a trojky známých příběhů, i tak ale bude z čeho vybírat. Jestli zvolíte akční komedii s Cate Blanchettovou, nového Vetřelce, animované emoce V hlavě nebo české drama Jiřího Mádla Vlny, je už na vás. Nabízíme vám devítku vybraných filmů napříč žánry. 
8 fotografií

Devět hitů v kině pro tohle léto: Vetřelec, Deadpool a láska krvavá jako steak

Film a televize
Papírové výrobky Be Nice potěší autorským designem i originálním nápadem
Papírnictví Be Nice vzniklo z radosti. Ve víru běžných zakázek v manželově tiskárně začala v paní Mirce Poráčové narůstat touha vytvářet věci krásné, originální a vyjadřující lásku k přírodě. Všechny její nápady vznikají v srdci firmy v Hlubočince u Prahy, kde se kreativní tým Be Nice schází k tvůrčím dýchánkům a odtud se výrobky distribuují nebo putují na designové markety a veletrhy.
11 fotografií

Balící papíry či rozkvetlá přání. Žena si z lásky k přírodě založila papírnictví

Příběhy a rozhovory
Sedm sourozenců císařovny Alžběty Bavorské, známé jako Sisi, v roce 1854, kdy se vdala. Osudy jejích sester byly stejně nešťastné jako císařovnin
Nejstarší bratr slavné rakouské císařovny Alžběty Bavorské zvané Sisi ve své době pohoršil celou bavorskou společnost. Zamiloval se totiž do ženy bez šlechtického původu. Kvůli lásce k ní se dokonce musel vzdát titulu, přesto neustoupil. Když pak ovdověl, oženil se podruhé. Svým druhým sňatkem - a následným rozvodem - vyvolal dokonce ještě větší skandál. 
7 fotografií

Bratr císařovny Sisi pohoršoval skandálním vztahem. Kvůli lásce se všeho vzdal

Historie
Oba byli za mřížemi. Na svobodě našli lásku.
Žena a muž středního věku. Oba strávili určitý čas za mřížemi. Potkali se, když opustili brány věznic, a je z toho láska. Chtějí využít druhé šance a žít řádný život. Reportérce Deníku vyprávěli, jak sklouzli na scestí a s čím se během výkonu trestu potýkali. Pomohlo by podle nich větší využívání alternativních trestů a potlačení šikany ve věznicích. Ministerští úředníci se podle svých slov o obojí snaží.

Zažili krušné chvíle ve vězení. Na svobodě pak našli lásku a chtějí začít znovu

Česko
Utkání skupiny E kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale: Česko - Moldavsko, 20. listopadu 2023, Olomouc. Radost Tomáš Chorý z ČR.
V posledních dnech se o tom hlasitě mluvilo. Fotbalová Slavia měla mít veliký zájem o získání reprezentačního útočníka Tomáše Chorého z Plzně. Už se hovořilo i o konkrétních částkách, ale nakonec vše nasvědčuje tomu, že z přestupu nic nebude. Roli mělo podle všeho sehrát i staré video, v němž dnes devětadvacetiletý hráč hovořil o své lásce k pražské Spartě.
11 fotografií

Chorý do Slavie nejspíš nepůjde. Roli měla hrát i láska ke Spartě

FORTUNA:LIGA
Pametní deska bude umístěna na jeho rodném domě
Pozdě, ale přece. Český básník Josef Kainar, který se narodil v Přerově a strávil zde dětství a studentská léta, se dočká pamětní desky ve svém rodném městě. Umístěna bude na domě v ulici Generála Štefánika 18, kde Kainar v letech 1928 až 1934 žil. Právě tady vznikaly jeho první básně v době, kdy studoval na zdejším gymnáziu. Kainar prožil v Přerově složité období po rozvodu rodičů a v sedmnácti letech se dokonce z nešťastné lásky pokusil o sebevraždu. Trestem ze strany gymnázia byla ředitelská důtka a dvojka z mravů.
7 fotografií

Kainar bude mít v Přerově pamětní desku. Najdete ji na jeho rodném domě

Přerovsko
Boží Město Frýdek-Místek 2024
Druhý ročník duchovního festivalu Boží město přinese do Frýdku-Místku přednášky křesťanských církví. Festivalový program ale nebude jen o náboženském vyznání a poučení. Akce nabídne také divadlo, koncerty a velkou rodinnou soutěž. Příprava na akci začala už tradičním úklidem města. Třicítka dobrovolníků prošla park Bedřicha Smetany, ale i oba břehy podél Ostravice a také okolí nádraží ve Frýdku a nasbírala 20 pytlů odpadků.
5 fotografií

Spojeni lávkou i láskou. Zažijte Boží město, zvou církve ve Frýdku-Místku

Frýdecko-Místecko
Tobiáš Moravčík.
Tobiáše, s nímž se několik let osobně znám, potkávám na rušném olomouckém nádraží. Jelikož příjemné teplo jarních dnů vybízí k pobytu na sluníčku, vyrazíme do místního parku. Zatímco venku rozkvétají narcisy a mezi zelenajícími se stromy tu a tam zazní pronikavý ptačí trylek, usadíme se na lavičku a začneme si povídat o věcech, které mnohdy tak zřetelné nejsou.

ROZHOVOR: Potřeboval jsem pochopit a přijmout, že život je krásný a má smysl

Kroměřížsko
Vanda Chaloupková a Adam Ernest jako manželé mezi kuchyní a erotickým chatem
Zatímco Netflix láká na Jeden den, do kin vstupuje Jedna noc. Z lásky k muži tu podstupuje žena den co den nedůstojné erotické služby online. Čeští tvůrci dali do podtitulu provokativní otázku: „A co byste pro lásku udělali vy?“ K odpovědi však divák nemá šanci dospět. Hlavní hrdina je totiž natolik nesympatický a bez charismatu, že je vám jeho osud prakticky fuk.
4 fotografie

Film Jedna noc budí jeden pocit: Škoda času

Film a televize
Hollywoodský pár Ryan Gosling a Eva Mendes
Seznámit se s „panem Božským“ je čím dál těžší i pro běžnou ženskou populaci, natož pro celebrity. Řekněme na rovinu, založit si Tinder či jinou seznamku je pro slavné dost nemožná mise. A jelikož tráví většinu života na natáčeních, která trvají i několik měsíců v kuse, není zbytí a musejí pokukovat po kolezích ze štábu nebo po titulních postavách.
4 fotografie

Lásky herců před i za kamerou. Některé ztroskotají před oltářem, jiné trvají

Společnost
Slavný tenisový pár Paula Badosaová (vlevo) a Stefanos Tsitsipas oznámil definitivní konec.
Všechno to začalo obrovskou vlnou zamilovaných fotek, na základě kterých se tenisová veřejnost postupně dozvěděla o novém hvězdném páru na scéně. Jenže uběhl sotva rok a láska mezi španělskou kráskou Paulou Badosaovou a Řekem Stefanosem Tsitsipasem už je definitivně u konce. Z pohledu historie se však zdaleka nejedná o první případ, kdy se po krátké době rozešly životní osudy elitních tenistů. Své o tom ostatně ví i několik českých jmen.

Konec tenisové lásky, hvězdný pár jde od sebe. Románky zažili Kvitová i Berdych

Tenis
Glynis Barberová a Michael Brandon, hlavní hrdinové televizního seriálu Dempsey a Makepeacová, si při návštěvě České republiky v roce 1994 prohlédli výrobu cibuláku v Českém porcelánu v Dubí
Představitelé slavné detektivní dvojice Dempsey a Makepeacová, Michael Brandon a Glynis Barberová, navštívili Českou republiku před třiceti lety. Byli velmi mile překvapeni, jak si tu hlavní hrdiny televizního seriálu Dempsey a Makepeacová, které tak skvěle ztvárnili, lidé oblíbili. Těžko uvěřit, že od natáčení nezapomenutelného seriálu už uplynulo čtyřicet let. Přečtěte si, co dnes dělá půvabná seržantka Makepeacová a její parťák poručík Dempsey.
9 fotografií

Jak dnes vypadají Dempsey a Makepeacová? V Česku si kdysi prohlédli cibulák

Společnost
Marie Sofie Bavorská, mladší sestra slavné Alžběty Bavorské (Sisi). Do roku 1861 byla Marie poslední královnou obojí Sicílie (obraz je z roku 1870). Byla nekonvenční a nespoutaná.
Sňatek Alžběty Bavorské zvané Sisi s rakouským císařem Františkem Josefem I. učinil velmi žádoucí partie i z Alžbětiných sester. Až na jednu byly ale jejich osudy nešťastné. Mladší sestra Sisi, Marie Bavorská, nebyla výjimkou. Nespoutaná mladá žena se nebála zapojit do boje či veřejně pohoršovat. V soukromí ale trpěla - nešťastnou láskou i ztrátou všech svých dětí.
14 fotografií

Sestra císařovny Sisi Marie Bavorská: Královna hrdinka šokovala nahá i se zbraní

Historie
Richard Gadd v seriálu Sobík na Netflixu.
Zažili jste někdy stalking? Nebo jste snad sami proti své vůli pronásledovali druhé? Ať je to jakkoli, seriál Sobík vám razantně ukáže, jak to vypadá z jedné i druhé strany. Fanoušci temné sci-fi si mohou užít tajuplné zákruty Los Angeles, milovníci přírody mohou oslavit Den Země. Třeba s tygry. Všechno najdete ve videotékách, z jejichž nabídky jsme pro vás některé tipy na víkend vybrali. 
5 fotografií

Žhavé tipy ze streamů: Stalkerka, tygři a láska na druhý pokus

Film a televize
Zpěvák a herec Josef Laufer
Ve věku 84 let zemřel zpěvák a herec Josef Laufer. Informaci webu Blesk.cz o zpěvákovu úmrtí potvrdil ČTK producent Oldřich Lichtenberg, kterému ji sdělila zpěvákova dcera Ester. Osudnou se mu stala operace srdeční chlopně v roce 2020, při níž mu selhalo srdce a následně byl uveden do umělého spánku. Až do své smrti zůstal ve vegetativním stavu.
17 fotografií

Zemřel zpěvák a herec Josef Laufer. Bylo mu 84 let

Hudba
Michal Penk
Zpěvák a skladatel Michal Penk se už před nějakým časem vrátil na hudební pódia, v doprovodu symfonického orchestru ale vystoupí vůbec poprvé. Stane se tak 22. dubna ve Smetanově síni Obecního domu v Praze, kde Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z popové hudby. „Je to pro mě čest, bude to úplně něco nového. Už teď se toho tak trochu bojím, ale zároveň se moc těším,“ říká muzikant.
3 fotografie

Myslel jsem si, že už je všechno za mnou, říká o návratu na pódia Michal Penk

Hudba
Iveta Maurerová
Že je lesba, nebylo náhlé procitnutí. Věděla to už dávno, i když měla vztahy s muži. S některými zažívala už jako náctiletá násilí ve všech jeho podobách. Nedávno však potkala svoji osudovou lásku. Světoznámou zpěvačku LP. „Když jsem zpěvačku LP viděla poprvé, neměla jsem vůbec tušení, kdo to je. A bylo mi úplně jedno, jestli je to žena nebo muž,“ vypráví v rozhovoru moderátorka Iveta Maurerová.
10 fotografií

Ano, jsem lesba. Zpěvačka LP je moje osudová láska, říká moderátorka Maurerová

Česko