ŠTÍTEK: letiště

Český MMA zápasník Jiří Procházka.
Rychle zabalit, přepnout myšlenky a rovnou vstříc třetímu titulovému zápasu v prestižní UFC. Jen pár dní po oznámení odvetné bitvy s brazilským šampionem Alexem Pereirou odletěl český bijec Jiří Procházka do amerického Las Vegas, dějiště 303. galavečera nejslavnější organizace na světě. Ještě před začátkem dlouhé cesty však stihl svůj tradiční rituál na vídeňském letišti, u něhož se tentokrát objevil i nový muž v týmu BJP.

Rituál na letišti a hurá pro titul. Procházka odletěl do horka i s novým kolegou

Ostatní sporty
Dobový letecký den v roce 2022
/VIDEO/ V sobotu 15. června se na letišti v Mladé Boleslavi uskuteční další ročník Historical airshow 2024, který slibuje nezapomenutelný zážitek pro milovníky letectví. Návštěvníci se mohou těšit na letové ukázky historických letadel, dobové uniformy a stylovou hudbu. Akce je věnována 80. výročí invaze v Normandii a nabídne i vyhlídkové lety pro veřejnost.
9 fotografií

Historical airshow v Mladé Boleslavi: Letadla, uniformy a vyhlídkové lety

Volný čas
Mig-23 stál u vjezdu na letiště v Plané déle než 20 let.
Dlouholetý symbol letiště v Plané u Českých Budějovic se vrátí zpět do jižních Čech. Sovětský stíhací letoun MiG-23 ML známý také jako Tygr stál více než 20 let na trojici betonových sloupků u vjezdu do letištního areálu a připomínal tak vojenskou minulost letiště. Loni v polovině prosince stroj odcestoval na vojenské letiště Praha Kbely. Jihočeský kraj měl letoun v zápůjčce, rozhodl se ale smlouvu neprodloužit.
12 fotografií

Ikonický MiG z letiště v Plané se vrátí na jih. Stíhačky se ujme parta nadšenců

Českobudějovicko
Americký vrtulník UH-1Y Venom. Dva zbývající dorazí na náměšťskou základnu příští týden.
Za týden mají do Česka dorazit zbývající dva americké vrtulníky UH-1Y Venom pro 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Česká armáda tak bude mít všech 12 vrtulníků systému H1 pořízených na základě mezivládní smlouvy z roku 2019. Kvůli opravám dráhy náměšťského letiště přistane nákladní letoun C-17 Globemaster s vrtulníky na palubě ve čtvrtek 13. června na pardubickém letišti. ČTK o tom informovala mluvčí náměšťské základny Štěpánka Tříletá.
6 fotografií

Zbývající dva americké vrtulníky dorazí na letiště v Náměšti příští týden

Třebíčsko
Miloslav Tůma, starosta města Ralsko.
Lidé mají obavy o osud letiště v areálu bývalého vojenského prostoru v Hradčanech. O tom, co s ním bude dál, zatím rozhodnuto není. „Liberecký kraj by tam chtěl fotovoltaiku. Uvidíme, jak se jim to podaří. Já jsem skeptický, co se týče připojení do sítě. Určitě nechceme, aby se letiště vrátilo do hledáčku armády,“ řekl v rozhovoru pro Deník starosta obce Ralsko Miloslav Tůma.

O parcely u nás je obrovský zájem, říká starosta Ralska. Řeší i zdejší letiště

Českolipsko
Frekventovaná křižovatka Řípské ulice a Tuřanky v brněnské Slatině, kudy často jezdí kamiony a dodávky na trase mezi dálnici D1 a Černovickou terasou. V budoucnu by se měly místu vyhnout díky novému napojení na D1.
Méně kamionové dopravy mířící na Černovickou terasu nebo letiště v Tuřanech. Úlevu obyvatelům brněnské Slatiny zatížené hustou dopravou do průmyslových oblastí v okolí má přinést nové napojení těchto míst na dálnici D1. Město Brno a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělalo další krok pro vznik nového sjezdu a nájezdu, kterým má odklonit těžkou kamionovou dopravu z obydlených míst.

Úleva od kamionů pro Slatinu. Napojení Černovických teras na D1 je o krok blíž

Brněnsko
I pro turisty mířícími na léto do Chorvatska se stává stále častější volbou letecká doprava. Ilustrační snímek
I pro turisty mířícími na léto do Chorvatska se stává stále častější volbou letecká doprava, k níž postupně přecházejí od aut a autobusů. Letadlo cestu zrychluje a nabízí pohodlnou alternativu i pro rodiny s dětmi. Češi jsou na Jadranu už za hodinu letu, mnohdy za srovnatelnou cenu jako autem či autobusem. Nejčastěji přistávají ve Splitu, Dubrovníku a Zadaru.

Za hodinu v Chorvatsku. Češi létají k moři nejčastěji z Prahy, lze ale ušetřit

Státy EU
Letiště v Dolním Benešově si připravilo pro veřejnost atraktivní akci.
/FOTOGALERIE/ Letiště Slezského aeroklubu Zábřeh v Dolním Benešově se o víkendech stává cílem vycházek mnoha lidí, kteří sem zamíří pěšky, na kole či autem. Zdejší sportovní piloti patří k nejaktivnějším v Moravskoslezském kraji a pokud létají, je tu stále co pozorovat. Vyšším počtem startů a přistání se v našem regionu mohou chlubit jen v Mošnově. Uplynulý víkend bylo ale v Dolním Benešově přece jen živěji, než je obvyklé.
10 fotografií

Lidé v Dolním Benešově si vyzkoušeli pohled na svět z letícího větroně

Opavsko
Letos připadá Den dětí na sobotu. Ilustrační foto.
/TIP NA VÍKEND/ Soutěžní, zábavná a prezentační akce Den dětí s DDM Teplice je určená zejména dětem do 10 let, ale v pestré nabídce si na místě vyberou i starší děti či jejich rodiče. Pozor ale, z DDM ve středu 29. 5. přišlo upřesnění: Akce je z původně naplánovaného letiště na Nové Vsi přesunuta z důvodu nepříznivé předpovědi počasí do budovy DDM!

DDM Teplice pořádá v sobotu Den dětí. Letiště ale padlo, bude to přímo v DDM

Volný čas
Cestující na českobudějovickém letišti mají nově k dispozici obchod se smíšeným zbožím i dva gastroprovozy.
Letiště České Budějovice v sobotu 25. května zahájilo druhou sezónu. První cestující odletěli v nočních hodinách s leteckou společnosti Smartwings na dovolenou do turecké Antalye. Vůbec poprvé jim bylo letištním v terminálu k dispozici i zázemí v podobě obchodu se smíšeným zbožím a gastroprovozu. Řadu dovolenkářů překvapily příznivé ceny, které jsou ve srovnání s velkými letišti i třetinové.
42 fotografií

Za kolik se občerstvíte a nakoupíte na budějovickém letišti? Ceny vás překvapí

Českobudějovicko
První cestující se vydali z českobudějovického letiště ve večerních hodinách do Turecka.
Letiště České Budějovice vstoupilo v sobotu do své druhé sezóny. První cestující se vydají ve večerních hodinách do Turecka. Letos se bude z Plané nově létat i v zimě, a to do egyptské Hurghady. Turisty ale čekají i další příjemné novinky. Pro lepší komfort se v terminálu otevřel nový bufet a obchody. Kromě toho začal do areálu zajíždět autobus městské hromadné dopravy.
19 fotografií

Budějovické letiště zahájilo druhou sezónu. První dovolenkáři zamíří do Turecka

Českobudějovicko
Do Olomouce zavítali veteráni.
Na dvanáctý ročník Air-auto-moto Veteránfestu se mohou těšit návštěvníci, kteří dorazí v sobotu 25. května na letiště v Drahotuších. Obdivovat mohou na dvě stě padesát historických motocyklů a vozidel do roku výroby 1970, ale také na čtyři desítky letounů. Chybět nebudou ani akrobatické letecké kousky, které předvedou mistři této disciplíny Petr Jirmus a Karel Kuthan.
70 fotografií

Akrobacie na nebi i veteráni. Letiště Drahotuše obsadí Air-auto-moto Veteránfest

Hranicko
Budějovicko je druhý nejrizikovější okres ohledně srážek se zvěří v celé republice. Ilustrační foto
Krátké zprávy z Českých Budějovic i z jižních Čech: Českobudějovicko je druhý nejrizikovější okres ohledně srážek se zvěří v celé republice. Už za týden budou volby do Evropského parlamentu. V Budějovicích přibývají pítka a mlžítka. Talentované školáky ocenili na radnici. Na letišti chystají začátek sezóny. Majáles vyvrcholí průvodem a volbou krále.
13 fotografií

Budějovicko, pro řidiče rizikový okres, nová mlžítka a studentský průvod

Českobudějovicko
Festival Pohoda se koná na letišti ve slovenském Trenčíně. Ilustrační snímek
Zvučná hudební jména ze zahraničí i domácí scény se představí na letošních slovenských letních hudebních festivalech. Fanoušci se dočkají tradičního festivalu Pohoda, dalšího pokračování se dočká i nováček kulturní nabídky - bratislavský Lovestream. A třeba Cibula Fest, který se koná pár kilometrů od českých hranic, nabídne česko-slovenskou popovou atmosféru. 

Vystoupí 50 Cent i Tom Odell. Slovensko čeká nabité festivalové léto

Státy EU