ŠTÍTEK: Mladá Boleslav

Dobový letecký den v roce 2022
/VIDEO/ V sobotu 15. června se na letišti v Mladé Boleslavi uskuteční další ročník Historical airshow 2024, který slibuje nezapomenutelný zážitek pro milovníky letectví. Návštěvníci se mohou těšit na letové ukázky historických letadel, dobové uniformy a stylovou hudbu. Akce je věnována 80. výročí invaze v Normandii a nabídne i vyhlídkové lety pro veřejnost.
9 fotografií

Historical airshow v Mladé Boleslavi: Letadla, uniformy a vyhlídkové lety

Volný čas
Ilustrační fotografie
Dovedete si představit, že druhý nejsledovanější sportovní podnik na světě by za čtyři roky mohl krátce po startu v Praze, pro cizinu obzvlášť atraktivní, zavítat i do Mladé Boleslavi? Jestliže je řeč o slavném cyklistickém závodu Tour de France, který z pohledu diváckého zájmu výrazně překonává u nás populární hokejové i fotbalové i šampionáty, není to představa úplně nereálná. Mohlo by se to stát – pokud bude zájem.

Škodovky jezdí na Tour de France už léta. A což závod přímo v Mladé Boleslavi?

Boleslavsko
Z cyklistického závodu pro veřejnost L'Etape by tour de France.
Jako nesplnitelný sen se řadě sportovních fanoušků může jevit myšlenka, že zajet se podívat na nejlepší cyklisty světa závodící v rámci Tour de France by mohlo být stejně snadné jako třeba navštívit nedávný hokejový šampionát. Nemusí to být utopie – a leckterým Středočechům by se legendární závod mohl přiblížit ještě více než pražské mistrovství světa v ledním hokeji. 

Přivítat Tour de France by se hejtmanství líbilo. Za jakých podmínek?

Kladensko
Liberecká výprava byla na prvním letním biatlonovém poháru velice úspěšná.
V prvním červnovém víkendu se běžel úvodní závod Českého poháru v letním biatlonu v kategoriích dorostu a dospělých. Je to prestižní akce, na kterou si musí závodníci postup vyběhnout. To se podařilo sedmnácti závodníkům Klubu biatlonu Liberec a patřili tak k největším výpravám. Navíc ale také k nejúspěšnějším!

Úspěch libereckých biatlonistů na prvním závodě Českého poháru

Ostatní sporty