ŠTÍTEK: Moravskoslezský kraj

Mikuláš Šimko, 16. června 2024, 4150 g, 49 cm, Třinec.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Moravskoslezského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
7 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Moravskoslezském kraji ve 25. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Bouřka v Ostravě, 19. června 2024, Ostrava.
Také na pátek vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu před bouřkami vysokého stupně nebezpečí. Ve všech okresech Moravskoslezského kraje tak hrozí velmi silné bouřky s velkým nárazovým větrem a očekávají se i kroupy. Výstraha platí od pátečních 17 hodin do sobotní jedné hodiny ranní. Na pozoru by se měli mít především organizátoři a návštěvníci festivalů a akcí pod otevřeným nebem.
33 fotografií

Meteorologové i v pátek varují před velmi silnými bouřkami

Ostravsko
Ilustrační foto. Bouřka nad Libercem.
Teploty v pátek na mnoha místech Česka překročí 31 stupňů, odpoledne se pak začne od západu zatahovat a budou se tvořit bouřky. Výstraha pro Liberecký kraj aktuálně platí od 16:00 do 24:00. Na většině území mohou být i velmi silné s nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině, kroupami a přívalovým deštěm, při kterém může v krátké době napršet kolem 50 milimetrů. V opakovaných bouřkách nebo v kombinaci bouřek s deštěm může ojediněle spadnout i kolem 70 milimetrů srážek, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
5 fotografií

Vedro v Liberci končí. Silné bouřky přicházejí, hasiči radí, jak se chránit

Liberecko
Deštivé počasí - Ilustrační foto
Teploty v pátek na mnoha místech Česka překročí 31 stupňů, odpoledne se pak začne od západu zatahovat a budou se tvořit bouřky. Na většině území mohou být i velmi silné s nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině, kroupami a přívalovým deštěm, při kterém může v krátké době napršet kolem 50 milimetrů. V opakovaných bouřkách nebo v kombinaci bouřek s deštěm může ojediněle spadnout i kolem 70 milimetrů srážek, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V pátek se do ČR vrátí tropy i silné bouřky. O víkendu se ochladí

Česko
Ilustrační foto
Příliv teplého vzduchu, který ve středu 19. června přinesl na území Moravskoslezského kraje velké vedro, způsobí odpoledne a k večeru velmi silné bouřky s kroupami. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) uveřejnil varování pro celý MS kraj. Bouřky mají doprovázet krupobití a nárazy větru o rychlosti až 90 kilometrů v hodině.

Tropický den má přinést bouřky, zasáhnou celý kraj, varují meteorologové

Karvinsko
Bolt Tower.
Dolní oblast Vítkovic přivítá v sobotu nejtěžší hasičský závod svého druhu v Evropě. Stovka profesionálních, ale i dobrovolných požárníků a požárnic bude poměřovat síly pod historickou vysokou pecí. Bolt Tower na jejím vrcholu bude také cíl zátěžového výběhu.

Nejtvrdší hasiči poběží v Ostravě na vysokou pec

Ostravsko
Valašské Meziříčí - Hlubina 1:0 (30. kolo divize F - 14. 6. 2024).
Uplynulý víkend nabídl závěrečná kola fotbalových soutěží. Jak dopadla v Moravskoslezském kraji? Jaký výsledek uhrál váš oblíbený klub, kdo dával branky a na které příčce se nakonec umístil v tabulce? Deník přináší servis od MSFL až po III. třídy.

MISTROVSKÁ KOPANÁ - fotbalové výsledky a tabulky víkendu

Fotbal
Valerie Pulkrábková, 11. června 2024, 3760 g, 49 cm, Havířov.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Moravskoslezského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
9 fotografií

Podívejte se na miminka narozená v Moravskoslezském kraji ve 24. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Liberty Ostrava - hlavní brána, 17. ledna 2024, Ostrava.
Zaměstnanci hutního podniku Liberty Ostrava obdrží od Moravskoslezského kraje bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun. Uvedl to hejtman kraje Josef Bělica. Půjčka má zaměstnancům pomoci překlenout nejisté období, než jim úřad práce vyplatí klasickou mzdu. Liberty je aktuálně v insolvenci. Některé firmy jejím zaměstnancům už nepřímo nabízejí práci.
18 fotografií

MS kraj poskytne zaměstnancům Liberty bezúročnou půjčku, firmy už nabízejí práci

Ostravsko
Martin „Malina“ Novák věří, že se mu podaří zachránce nalézt.
S vykloubeným ramenem a zdevastovaným kloubem skončil v nemocnici Martin „Malina“ Novák (37 let) z Dolního Benešova z Moravskoslezského kraje. Teď hledá lidi, kteří mu bezprostředně po nehodě pomohli. I proto oslovil redakci Deníku. „Snad se mi je i díky Deníku podaří najít. Mohou však být z jakéhokoliv místa republiky. Tak nevím… Ale budu to zkoušet,“ uvedl Martin Novák. 
6 fotografií

Zraněný muž chce poděkovat svým zachráncům. Neví ale, kde je hledat

Opavsko
Kateřina Konečná (Je čas na změnu!). Foto: se svolením Je čas na změnu!
/VIDEOANKETA/ Rodačka z Nového Jičína a dlouholetá zastupitelka města je jedinou političkou, která bude zastupovat od nynějška Moravskoslezský kraj v europarlamentu. Deník se těsně před volbami, konanými tento víkend, rozjel do jejího rodného města, aby zjistil, zdali místní vědí o její kandidatuře do eurovoleb. Je komunistka Konečná, která je europoslankyní již 10 let, ve svém městě známým pojmem?
10 fotografií

Znají v N. Jičíně rodačku Kateřinu Konečnou? Podívejte se na videoanketu Deníku

Ostravsko
Z kandidátů MS kraje do eurovoleb uspěla pouze Kateřina Konečná (Stačilo!).
Víkendové volby rozhodly, že Moravskoslezský kraj bude v Evropském parlamentu zastoupen pouze Kateřinou Konečnou (KSČM). Jako jediná zástupkyně kraje obhájila svůj mandát. V europarlamentu působí již deset let a dalších pět v něm bude pokračovat. Ve volbách získala přes 115 tisíc preferenčních hlasů a byla tak čtvrtou nejvýše umístěnou kandidátkou s přednostními hlasy.

Konec Zaorálka v politice? MS kraj si pohoršil, do Bruselu jde jen Konečná

Ostravsko