ŠTÍTEK: návštěva

Návštěva prezidenta Pavla na krajském úřadě v Ústí nad Labem.
/FOTO, VIDEO/ Návštěva prezidenta republiky je prestižní záležitostí, váží si jí obce i třeba firmy, které navštíví. Pro kraje ale bývaly noční můrou, za Miloše Zemana byly totiž spojené se statisícovými náklady. Hradní kancelář totiž chtěla po krajích proplácet veškeré náklady. To návštěvy současného prezidenta Petra Pavla jsou pro krajské rozpočty výrazně menší zátěží, vyjdou na přibližně čtvrtinu. Deník zjistil, kolik kraj za prezidentskou návštěvu zaplatil.
8 fotografií

Kolik za návštěvu prezidenta? Petra Pavla vyjde oproti těm Miloše Zemana levněji

Zprávy
Nový slovenský prezident Peter Pellegrini složil slib a ujal se funkce.
Neúčast nejvyšších českých státních představitelů na inauguraci nového slovenského prezidenta Petera Pellegriniho vydávají lháři za projev buranství a tvrdí, že se to ještě nikdy nestalo. Jenže ve skutečnosti je to naopak – čeští ani slovenští státníci se inaugurace hlavy sousedního, dříve společného státu neúčastnili ani v minulosti. Čeští a slovenští prezidenti si však tradičně věnují svou první a poslední zahraniční návštěvu.
5 fotografií

Dezinformátoři šíří nesmysly o inauguraci Petera Pellegriniho, ignorují zvyky

Česko
Kubík, Hašek a Perina na návštěvě v českobudějovickém Gymnáziu Česká
Studenti prestižního Gymnázia Česká v Českých Budějovicích zažili nevšední zpestření výuky díky návštěvě tří významných sportovců. Luboš Kubík mladší, Martin Hašek a Lukáš Perina se podělili o své bohaté zkušenosti z fotbalové kariéry a studia v zahraničí. Tato inspirativní setkání přinesla studentům nejen zajímavé příběhy, ale i cenné rady do budoucna.
4 fotografie

Luboš Kubík byl na hřišti. Největší návštěva na fotbale všech dob. Kde? V Písku

Fotbal
Kubík, Hašek a Perina na návštěvě v českobudějovickém Gymnáziu Česká
Studenti prestižního Gymnázia Česká v Českých Budějovicích zažili nevšední zpestření výuky díky návštěvě tří významných sportovců. Luboš Kubík mladší, Martin Hašek a Lukáš Perina se podělili o své bohaté zkušenosti z fotbalové kariéry a studia v zahraničí. Tato inspirativní setkání přinesla studentům nejen zajímavé příběhy, ale i cenné rady do budoucna.
4 fotografie

Kubík, Hašek a Perina v Gymnáziu Česká. Vyprávěli o studiu v USA

Fotbal
První barážové utkání o postup do F:NL: Velvary  Slavia B 0:0.
O vítěze České fotbalové ligy se poprali v prvním barážovém utkání ve středu večer Slovan Velvary a rezerva pražské Slavie. Parádní návštěva téměř dvanácti stovek diváků sledovala fotbal vyšší šarže, který měl úroveň, ale scházely mu góly i víc emocí. Odveta se odehraje už v sobotu na slávistickém domácím hřišti v Horních Počernicích (10.15).
40 fotografií

Obrazem: Na úvod baráže pěkný fotbal, skvělá návštěva, ale koření scházelo

Fortuna ČFL + MSFL
Muž z Teplic měl znásilnit vnučku, zpovídá se z toho před krajským soudem v Ústí.
V milionech fotek dětského porna našli u seniora z Teplic i obscénní snímky jeho nezletilé vnučky. Soud v Ústí nad Labem ho soudí nejen za její focení při hodně zvláštní módní přehlídce, ale i kvůli znásilnění. Senior z Teplic si měl na rozkládacím gauči v obýváku užívat orální sex s vnučkou ve věku prvního stupně základní školy. Během její čtyřdenní návštěvy měl nezletilou dívku také fotit polonahou v lascivních pózách v svůdném oblečení, které kontrastovalo s jejím věkem. Na podezřelé jednání se přišlo až později, když se dívka se zážitky z traumatizující návštěvy u dědy svěřila matce a ta to ohlásila policii.
3 fotografie

Porno ani nafukovací lolitka dědovi nestačily. Měl v Teplicích znásilnit vnučku

Krimi
Kuřimští fotbalisté (v modrém) ve šlágru porazili Boskovice 3:0 a oslavili postup do divize.
Byl to zápas, ve kterém vlastně o tolik nešlo. Takhle však k němu ani jeden z týmů nepřistupoval. Sobotní šlágr krajského přeboru proti sobě postavil domácího lídra tabulky z Kuřimi a Boskovice, hosté chtěli porazit vedoucí celek i podruhé v sezoně. Tentokrát však k tomu měli pořádně daleko, domů se vrátili s porážkou 0:3. „Je třeba říct, že Kuřim vyhrála naprosto zaslouženě,“ uznal boskovický kouč Jan Havlíček.
56 fotografií

FOTO: Rekordní návštěva u lídra Boskovicím zhořkla. Letní cíl? Rozšířit kádr

Kraje
Kuřimští fotbalisté (v modrém) ve šlágru porazili Boskovice 3:0 a oslavili postup do divize.
Postup si vybojovali už před týdnem vydřenou výhrou na hřišti Kunštátu 2:1. V sobotu však kuřimští fotbalisté všem ukázali, že jim první příčka tabulky krajského přeboru patří právem. Při speciálním dni doma jasně přejeli druhé Boskovice 3:0 a po závěrečném hvizdu mohli s téměř šesti stovkami fanoušků a pohárem pro vítěze slavit přímo na hřišti. „Pořádně to nyní s fanoušky oslavíme, na utkání jich dorazil snad rekordní počet,“ podotkl kuřimský kouč Svatopluk Habanec.
56 fotografií

PODÍVEJTE SE: Rekordní návštěva, pohár i šampaňské. Kuřim slaví vytoužený postup

Kraje
Finále okresního poháru Tatran Rakovník - Lužná sledovalo víc než šest stovek fanoušků. Tady je hvězda vítězné Lužné Radek Pokorný i se synem, dcerou a dvěma neteřemi.
Až do šestačtyřiceti let čekal Radek Pokorný na vrchol kariéry. Přestože legendární rakovnický forvard nastřílel mraky gólů a vyhrál nespočet zápasů, ten v němž jeho Lužná ve finále okresního poháru OFS Rakovník porazila na penalty Tatran Rakovník, řadí nejvýš. Důvodů bylo hned několik a Radek – další Osobnost Deníku, o nich vyprávěl.

Osobnost Deníku: Luženský klenot Radek Pokorný prožil v poháru vrchol kariéry

Fotbal
Ilustrační snímky Policie
Noční návštěva herny na sídlišti Svobody v Prostějově se nevyplatila 31letému muži. V noci z úterý na středu přišel o tašku, kterou měl odloženou na lavičce venkovního posezení. Byla v ní peněženka s doklady, platebními kartami, finanční hotovost a také svazek klíčů.

Drahá návštěva herny. Muž přišel o peněženku i klíče od domu

Krimi
Do Noci kostelů se zapojí mimo jiné i kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích.
/PROGRAM/ Noc kostelů láká na koncerty, prohlídky a výstavy po celém Vyškovsku. Jedinečnou atmosféru křesťanských chrámů si v nočních hodinách lidé užijí už v pátek sedmého června. Vyškovský deník přináší souhrnný přehled zapojených svatostánků v regionu a jejich připravený program. Lidé je navštíví ve Vyškově, Bučovicích, Drnovicích, Rousínově nebo Lulči. Celkem se letos na okrese zapojuje dvanáct kostelů.
23 fotografií

Noc kostelů na Vyškovsku. Podívejte se, kde bude připravený program

Vyškovsko
I. B třída, skupina B: Náchod B - Předměřice n. L. (červení).
/FOTOGALERIE/ Víkendové kolo mistrovských soutěží mužů Královéhradeckého krajského fotbalového svazu poutalo pozornost zejména do Police nad Metují, kde magnet přeboru mezi domácím týmem a Náchodem, který přenášela stanice ČT Sport, viděla parádní návštěva (1905 diváků). Lídr si díky vysokému vítězství zajistil titul krajského přeborníka. Druhá Solnice totiž prohrála ve Dvoře Králové. Hrály se i další zajímavé mače. Přinášíme tradiční výsledkový přehled všech soutěží (KP, I. A třída a obě skupiny I. B třídy) včetně střelců a tabulek.
16 fotografií

KRAJSKÝ FOTBAL: Televizní hit viděla dvoutisícová návštěva! Police má titul

Kraje
Prezidentský pár ochutnal v Žatci tamní pivo.
Po publikaci Korunované hlavy v Žatci (2019) představujeme tentokrát Prezidentské návštěvy v Žatci. Doprovodná publikace ke stejnojmenné výstavě v Regionálním muzeu K. A. Polánka vám přiblíží atmosféru návštěv hlav našeho státu ve městě chmele.

Nová publikace Prezidentské návštěvy v Žatci

Čtenář reportér
Prezident Václav Klaus ochutnal v Žatci tamní pivo.
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na slavnostní zahájení výstavy Prezidentské návštěvy v Žatci, které se uskuteční ve čtvrtek 30. května od 17 hodin v hlavní budově muzea v Husově ulici 678.

Prezidentské návštěvy v Žatci

Čtenář reportér
V nabitém programu si hlava státu s chodí našla čas na milou návštěvu Obchodní akademie v Chrudimi.
Při cestě po Pardubickém kraji navštívil prezident Petr Pavel i Obchodní akademii Chrudim, která v loňském roce oslavila 140 let existence. Pavla s chotí Evou přivítala před budovou ředitelka Zdeňka Vichrová, jež hlavu státu pozvala k návštěvě a zprostředkovala tak setkání s nejstarším absolventem školy 97letým Antonínem Kynclem.

Prezident Pavel splnil sen. Nejstarší absolvent školy mu potřásl rukou

Zprávy
Prezident si na tvrzi Bouda připil 22 letou slivovicí.
Druhý den návštěvy prezidenta Petra Pavla v Pardubickém kraji začal ve středu dopoledne ve statku U Svatého Jána v Kunvaldu poblíž Žamberka. Farmáři ho provedli mezi drůbeží, vyšlápl si i k pastvině ke kravám a koňům. Debatoval přitom se zemědělci o jejich největších problémech. Poté odjel do Žamberka s jeho Muzeem starých strojů, a Králík, kde se setkal se starosty regionu. Cestu po kraji poté zakončil na Kramářově chatě a tvrzi Bouda, kam odsud šel pěšky. Na Tvrzi si připil 22 letou slivovicí a opekl si s pardubickým hejtmanem a svými spolupracovníky nad ohněm klobásu. Podívejte se ve fotkách.
45 fotografií

FOTO: Prezident si se svým týmem opekl u Boudy klobásu a vrátil se na Hrad

Orlicko
Návštěva prezidenta republiky Petra Pavla v pardubické nemocnici. Prohlédl si také heliport na střeše nového Centrálního urgentního příjmu.
Prezident Petr Pavel s chotí zahájil dnešní návštěvu Pardubického kraje prohlídkou areálu pardubické akciové společnosti Explosia, která se specializuje na výrobu střelného prachu a třaskavin. Po desáté hodině přijel na krajský úřad, kde okolo jedné hodiny odpoledne na tiskové konferenci vyzdvihl důležitost zdejšího Centra leteckého výcviku. To bude zajišťovat instruktáž pilotů pro nové letouny F35. Po jedné hodině odpolední navštívil pardubickou nemocnici, odkud se přesune právě do Centra leteckého výcviku. 
26 fotografií

Prezident: Pardubice budou centrem pro výcvik pilotů na letounech F35

Pardubicko